Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Roger86

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16v 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 19:59
Temat postu:

Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Witam
Od jakiegoś czasu borykam się z problem odpalenia auta na ciepłym silniku. Jeśli samochód jest zimny odpali zawsze, jeśli nagrzeje się do 90stopni od razu kapota nie chce odpalić. Akumulator dobry(nowy i naładowany), alternator nówka, rozrusznik zregenerowany, świece i kable wymienione, termostat wymieniony.
Samochód odpala dopiero gdy ostygnie do 0.
Poczytałem troszkę i wszedłem sprawdzić czujnik położenia wału.
Tylko pytanie czy dobrze mierzyłem.
Gdy dotknąłem miernikiem 1 i 2 pinu naraz wychodził wynik 650 (tylko że autko wyłączone ale ciepłe).
Pytanie czy mierzę dobrze?? I jaka powinna być rezystancja oraz czy auto zimne czy ciepłe??

Dzisiaj mierząc ponownie nagrzałem samochód do 90stopni, niestety dalej nie chciał odpalić.
Tylko raz podczas pomiaru rez. skoczyła na 857
Później podczas próby cały czas stała przy 639.


Fiat Brava 1.6 16V 97r. czyli przed liftem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 10:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


KOPIA ZNALEZIONE NA FORUM.

"A jak sprawdzić czujnik położenia wału?może to jego wina?"
Rezystancyjnie.
Miernik w dłoń,odłączyć wtyk na wył. zapłonie.Powinno byc ok.750-950 ohm.
Poza tym do sprawdzenia wszystkie czujniki z których komp zbiera informacje:
Czujnik temperatury silnika,
Czujnik temp. pow. w kolektorze dolotowym (kostka ta sama co wtryskiwacz),
Czujnik położenia przepustnicy,czujnik zamkniecia przepustnicy,
itd.
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 20:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Podpinam się z pytaniem podobnej natury. Podobnej bo tak wyglądającej - robiłem wypad w góry. Trasy po 480 km w jedna stronę, jadąc "tam" po zgaszeniu silnika w celu dopsikania gazu mocne zdziwienie bo nie odpala. Świecąca się marchewa. Postał 20 min i z bólem ale przy przegazowaniu odpalił na benzynie, przeskoczył na gaz i była OK. Podkreślam - przy przegazowaniu na siłę, odpalił na benzynie ale bardzo mułowato. Po przyjeździe na miejsce odpalał bez kłopotu i po zimnej nocy i po krótkich trasach, pomyślałem ot urok starego brawolota. Niestety dziś w drodze powrotnej sytuacja się powtórzyła, tankowanie po 300 km i koniec. Odczekałem, ponownie z trudem odpałił na benzynie, przegazówka, gaz i pojechaliśmy. Kłopot w tym, że po 3 km przeskoczył sam na benzynę no i zgasł. Powtórzyło się to jeszcze kilka razy przez następne 150 km.
Lecę jutro podpiąc się pod kompa i ew do gazowników ale moje główne pytanie - diagnostyka pokaże uszkodzone czujniki np położenia wału ? Jeśli vag nic nie pokaże to latać z miernikiem i sprawdzać ?
Powrót do góry
qolejowy

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.9 TD 75
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 18:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Morf napisał:
diagnostyka pokaże uszkodzone czujniki np położenia wału ? Jeśli vag nic nie pokaże to latać z miernikiem i sprawdzać ?

W większości podobnych przypadków, winowajcą okazuje się właśnie czujnik położenia wału. Z diagnostyką różnie to bywa ale błąd czujnika wału powinien pokazać. Na początek sprawdziłbym ten czujnik położenia wału miernikiem. Tyle że z tą rezystencją to jest różnie bo wszystkie dane mówią że;
"Czujnik położenia i prędkości obrotowej wału korbowego / elektromagnetyczny, umieszczony na kadłubie silnika, współpracujący z kołem uzębionym o 58 zębach, informujący o prędkości obrotowej silnika oraz o położeniu tłoków 1. i 4. cylindra 114° przed ZZ
- typ / Jaeger CVM 01
- rezystancja czujnika 575...750 W
- odstęp czoła czujnika od koła 0,5...1,5 mm"

Natomiast internetowe sklepy podają że czujnik do tego modelu powinien mieć rezystencję 1350
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Nie udało mi się dziś znaleźć wolnego kompa. Jedno pytanie mam co do czujnika położenia wału. Z tego co sie doczytałem to sprawia kłopoty przy ciepłym silniku. Ja mogę przejechać 30 - 40 km z temp 90 i jest dobrze, po zgaszeniu odpala z ochotą. Kłopoty mam przy naprawdę długiej jeździe, zgaszony po przejechaniu 270 km i zatankowaniu gazu odmawia współparcy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 20:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
qolejowy

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.9 TD 75
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Morf napisał:
Kłopoty mam przy naprawdę długiej jeździe, zgaszony po przejechaniu 270 km i zatankowaniu gazu odmawia współparcy.
Podpięcie pod kompa nie zaszkodzi.
jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to sprawdź czy po dłuższej jeździe nie masz przypadkiem dużego podciśnienia w zbiorniku, to też może być powodem tego że zaraz po zatrzymaniu się po dłuższej jeździe auto nie odpala bo pompa nie ma siły zassać paliwa. po jakimś tam czasie podciśnienie spadnie i auto odpala normalnie.
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Wto 03 Sty 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


O tym nie myślałem. Jak sprawdzić ? Organoleptycznie odkręcając kurek ? Staram się mieć zawsze te kilka litrów do smarowania pompy. No i od razu następne pytanie jeśli mocno zassie i idę tym tropem to co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy ?

edit - zapomniałem wspomnieć, dziś na kompie zero błędów
Powrót do góry
qolejowy

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.9 TD 75
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 03 Sty 2012, 23:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Morf napisał:
O tym nie myślałem. Jak sprawdzić ? Organoleptycznie odkręcając kurek ? Staram się mieć zawsze te kilka litrów do smarowania pompy. No i od razu następne pytanie jeśli mocno zassie i idę tym tropem to co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy ?
Wiesz to takie dywagacje. Jak masz duże podciśnienie to przy odkręcaniu korka słyszał będziesz syk. Jeżeli w zbiorniku stworzy się podciśnienie to pompa ma jeszcze ciężej zassać paliwo. Tyle że Ty raczej na gazie jeździsz więc to raczej nie to, ale zawsze warto sprawdzić, szczególnie po dłuższej jeździe.
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 10:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Komp nie wykazał błędów. Daję sobie spokój, w codziennej kilkudziesięcio kilometrowej eksploatacji problem nie występuje. Jesli to czujnik położenia wału to poczekam na nasilenie objawów. A jesli to urok starszego bravolota postaram się zrozumieć Laughing
Zaplanuje trasy aby tankowanie z obiadem się zgrało i maszyna odpocznie i odpali.
Powrót do góry
Jankes13

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: fiat brawa 1.6 '96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 14:04
Temat postu:

problem z odpaleniem przy ciepłym silniku


mam brawę 1.6 na zimnym silniku odpala bez problemu nawet przy dużych mrozach Smile niestety jezeli silnik rozgrzeje sie do 90 stopni nie chce odpalić a wrażenie przy odpalaniu jest takie jak by akumulator nie miał prądu Sad silnik ostygnie i znowu pali na dotyk. Z tego co wyczytałem to czujnik położenia wału. Jak myślicie czy to może być tylko to??czy ewentualnie można go wymienić własnoręcznie???
dzięki z góry za rady Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
qolejowy

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Marea Wekend 1.9 TD 75
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 19:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Skoro po rozgrzaniu rozrusznik nie ma mocy by obrócić wałem to przyczyny chyba należy szukać w samym rozruszniku. Może być też tak że na rozgrzanym silniku coś się zaciera i stąd takie zachowanie się rozrusznika.
Jeżeli byłby to czujnik położenia wału, rozrusznik kręciłby normalnie.
Powrót do góry
Jankes13

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: fiat brawa 1.6 '96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 11:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


zrobił mi tak 2 razy i na razie uspokoił się Smile ale idąc za radą przyjrzę się rozrusznikowi.dzięki Smile
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią 02 Mar 2012, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


U mnie bez rozterek w podejrzeniach. Doprowadziłem do totalnej klapy podczas kolejnej dłuższej trasy, po 15 min stygnięcia dojeżdżałem po 2 km, laweta itp Twisted Evil
Szczęście w nieszczęściu, że fachowiec na trasie bez myślenia postawił diagnozę - czujnik położenia wału ( btw - pozdrawiam i polecam elektromechanika z Piotrkowa Tryb.) i sprawnie działając pozwolił dojechać do Szczyrku na zimowe szaleństwa.
Powrót do góry
SiD956

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lip 2019, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava- nie odpala na ciepłym. Wadliwy czujnik??


Mam/I miałem problem najczęściej problem jest z czujnikiem położenia wału jeśli gaśnie Si nie chce zapalić to trzeba czekać aż ostygnie i znów odpala ale to nie koniec podczas jazdy nawet 100 na godzinkę zgadnie i nawet nie myśli przy tej prędkości zapalić koszt takiego czujnika dla fiat brava 1.4 12v to od 70 do nawet 150 zł i lepiej nie bawić się w używane kupić nowy potem można dla profilaktyki wymienić czujnik temperatury koszta nie wielkie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System