Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) doliczanie km


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Witajcie,
Mam dokładnie ten sam problem z moim stilo. Wskaźniki przy naciśnięciu gazu opadają, włącza się ASR i komp dorzuca kilometrów. Salon Fiata stwierdził, ze to prędkościmierz i obrotomierz oraz wskaźnik paliwa. Wymieniłem i nie podziałało. Doradźcie proszę co zrobić. Przekaźnik jest w porządku - sprawdzałem. Coraz częściej dochodzę do wniosku, że to kable lub coś innego. Niestety nie jestem kompetentny w tym temacie a mam już serdecznie dość. Doradźcie coś.
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 01:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Co dokładnie kolega wymienił? Inne zegary wstawił?

Postaram się zrobić coś innego.
Jako że mam JTD wobec tego w ECU widzę realny przebieg.
Spiszę ten przebieg i trochę pojeżdżę. Jesli przeskoczy kilka razy to potem porównam różnicę między ecu i zegarami i będę widział czy przeskakują zegary czy all.
Z tego co na innym forum wyczytałem u gościa co miał abarth'a to u niego przeskakiwały tylko zegary bo na ECU miał dużo mniejszy przebieg niż zegarach.

swoją drogą opowiedziałem koledze mój problem i ? koledze kopara opadła do jajec. Już nic nawet nie mówił że to fiat, odszedł w milczeniu.

Problem jednak jest. Question Question Question Question Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 05:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Tak wymieniłem wszystkie wskaźniki i nic. Mam 1,2 16V Benzyna. Zawsze przy opadaniu wskaźników slyszę kliknięcie i spada wskaźnik paliwa, obrotomierz i prędkościomierz. Nie mam pojecia co to może być. Jeżeli macie pomysl co sprawdzić - proszę o podpowiedź. Mechanicy - elektrycy, nawet nie wiedzą czego szukać. Ja natomiast nie jestem mechanikiem.
Powrót do góry
wojtek2287

Dyskutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: Fiat STILO 1.8 133km/98kW 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 08:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


U mnie problem jest podobny ale ie przy odpalaniu a po dogrzaniu silnika i mocnym dodaniu gazu z niskich obrotów. Dodam jeszcze że zdecydowanie częściej dzieje się to na gazie LPG niż na pb ale problem występuje na obu paliwach.
Elektronik stwierdził że to zimne luty w komputerze. Zainkasował 250 zł wyjechałem od niego i samochód się dogrzał i jest to samo. Dzisiaj będę dzwonił i stawiam znów samochód do niego. Bo niestety 250zł na drodze niestety się nie znajduje.
Informujcie na bieżąco co ustaliliście,
Pozdrawiam
Powrót do góry
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 11:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Będę również wdzięczny za info. Ja również nadal nie rozwiązałem problemu. Nie wiem nawet do kogo go postawić. Nie wiem, czy u Was także jest to odczuwalne, ale u mnie przy dociskaniu gazu - szczególnie na początku gdy auto rusza zaczyna szarpać i dopiero na wyższych obrotacjh następuje względna stabilizacja. Oczwyiście do czasu, gdy nie nacisnę na gaz - bo wtedy opadają wskaźniki.

Proszę o informację, o punkt zaczepienia do poszukiwań.

P.S. O co chodzi z tymi zimnymi lutami?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 11:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Witam,
Tak jak informowałem ostatnio - skontaktowałem się z mechnikiem (elektronikiem). On stwierdził, że skoro wymiana wskaźników nie załatwiła sprawy, przekaźnik jest sprawny, a wszystkie styki i kable na swoim miejscu - to pewnie będzie to wiązka kabli. Być może kabel jest załamany. Raz one stykają a raz nie w efekcie wskaźnik się trzyma lub opada.

Przekonuje Was taka argumentacja? Mając na uwadze to, że sprawdzili praktycznie to co przychodzilo na mysl - pozostało chyba tylko to. Jak uważacie? Obawiam się czy nie kupię wiązki kabli tak jak wskaźników i czy nic to nie pomoże. Ile można wyrzucać kasy...
Powrót do góry
wojtek2287

Dyskutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: Fiat STILO 1.8 133km/98kW 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


a powiedzcie koledzy czy wy macie diesla czy pb+lpg
Powrót do góry
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Cześć,
Moje stilo to 3d (1,2 benzyna - bez gazu, 16V i 80km)
Powrót do góry
wojtek2287

Dyskutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: Fiat STILO 1.8 133km/98kW 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Mi elektronik niewiele pomógł
Ale wyczytałem na jakimś forum, że może to mieć związek z cewkami zapłonowymi. Więc wczoraj wieczorem wyjąłem cewki wyczyściłem wszystkie styki i wtyczki. Przy okazji zobaczyłem że mam wyciek spod uszczelki. Poprawiłem to wszystko i złożyłem ponownie. Dziś zrobiłem jakieś 55km i odpukać nawet razu wskazówki nie opadły, licznik nie doliczył km. Mam nadzieję że to wina właśnie tego i będę miał już święty spokój. Spróbuj też to zrobić. Jak pomoże i tobie to mamy powód.
(W poście na innym forum było napisane, że cewka może wprowadzać jakieś zakłócenia)
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


wojtek2287 napisał:
Elektronik stwierdził że to zimne luty w komputerze. Zainkasował 250 zł wyjechałem od niego i samochód się dogrzał i jest to samo.Pozdrawiam

Mówiłem, że gdzie on znajdzie zimne luty na montażu smd.
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 14:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Mam Klekota tak wiec muszę szukać innych przyczyn.
Powrót do góry
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 16:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Witajcie,
Szczerze mówiąc - to nie wiadomo co to jest. Jak już pisałem posprawdzałem wszystko - od kabli, przez przekaźnik, a koncząc na wymianie wskaźników. Nic nie pomogło. Dodatkowo auto szarpie przy opadaniu wskaźników i nie przyśpiesza równomiernie.

Czy kolega Wojtek 2287 znalazł przyczynę? W moim benzyniaku - nie mam pojęcia o co chodzi...
Powrót do góry
wojtek2287

Dyskutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: Fiat STILO 1.8 133km/98kW 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Kolega wojtek2287 ma już tego dojść bo już myślałem że to kwestia cewki zapłonowej bo jeździłem 2 dni i było ok a tu dzisiaj znowu. Co prawda nie tak często jak wcześniej ale problem sporadycznie występuje. Dodam że nie wymieniłem cewki tylko wyczyściłem cewkę, wyczyściłem styki na przewodach łączących. Pomogło ale na krótko.
Podpiąłem się dzisiaj pod kompa i wyskakują powracające błędy na wszystkich wskaźnikach tzn. temp, paliwie, obrotomierzu i prędkościomierzu. Pomimo tego że ktoś to już wykluczył to elektronik zaproponował że założy mi na próbę na tydzień inne zegary. Jak pomoże to zapłacę i będzie ok a jak nie to zwróci mi kasę, którą zapłaciłem za te zimne luty. dawajcie znać jak coś będziecie wiedzieć
Powrót do góry
wojtek2287

Dyskutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: Fiat STILO 1.8 133km/98kW 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 09:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Może moje dzisejsze spostrzeżenie jest głupie ale zaobserwujcie jaka jest prawidłowość pomiędzy stanem paliwa w zbiorniku a częstotliwością występowania problemu. Bo tak jak pisałem wyżej problem prawie wyeliminowałem poza sporadycznymi przypadkami, a miałem bardzo mało paliwa w zbiorniku a dziś dolałem i po ruszeniu ze stacji się zaczęło. Może przypadek ale chwytam się wszystkiego.
Powrót do góry
Tomm_y

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 18:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) doliczanie km


Cześć
Ustaliłem z elektrykiem, ze zmieniam na próbę wiązkę kabli. Jeszcze tylko to mi zostało. Po prostu nie mam konceptu na nic innego. W przyszlym tygodniu około wtorku będę wiedział co i jak. mam nadzieję, ze to jest to - bo już mi sie nic nie chce. Jak opadają wskaźniki to wydaje mi się, że dodaję gazu a auto się najzwyczajniej ślizga i nie zbiera się tak jak powinno. byłem strasznie zadowolony z mojego stilo - naprawdę aż do tego roku. zrobiłem nim 155 tys. i nie miałem problemów, aż do teraz.

P.S. Czy przy takim przebiegu sugerowalibyście wymienić coś grubszego? Nadmieniam, żę filtry, oleje, klocki, etc. zmieniam na bieżąco. Tak jak trzeba - pytam o kwestie bardziej zaawansowane np. sprzęgło. Zaczyna mi już łapać przy samej górze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System