Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Czy warto kupić opony na felgach? Jakie polecacie opony?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cubic

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 123

Posiadane auto: Bravo 1,2 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 11:41
Temat postu:

Czy warto kupić opony na felgach? Jakie polecacie opony?


Mam okazje kupić dobre oponki i sprzedający proponuje zakup razem z nowymi felgami forda typ BA 5 1/2 Jx14x47,5 za dopłatą 210 zł. Czy warto wogóle kupować opony z felgami i czy te będą pasowały do Bravo?

I drugie pytanie. Niektórzy z Was piszą, że jeździcie na innych rozmiarach opon niż fabryczne 175/65/R14 (przynajmniej tak jest w 1,2 16V). Czy warto zmnieniać rozmiar? Co to daje? I czy na fabryczne felgi będą mi pasowały opony np. 185/65/R14? Na jakie inne rozmiary można ew. zmianiać? Proszę o poradę jak dla laika.
Dzięki

Ps. Szykuje się do kupna takich opon:

http://opony.pl/opony.asp?oid=101706&rodzaj=1

mają dość dobre recenzje. Ma ktoś z Was takie? I jeżeli nie te to jakie byście polecili do Bravo?
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 11:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić opony na felgach? Jakie polecacie opony?


To znaczy tak za duzo jak na 1` pytanie Wink heheh
1. Opony na felgach
a) ładniej wyglądają
b) Samochodzik jest lżejszy i lepiej jeździ
c) Są cichsze
2. Co do rozmiarów
a) Wpływa to na wygląd auta im szersze koło tym bardziej hmm "dresowe" ?Razz
b) Jak również na przyczepność do nawierzchni !!SUCHYCH!! masz szerokie koła to przyczepność jest boska ale tylko troche popada to już masz jazde jak na łyżwach Very Happy no i wiadomo im szersze kola albo im cieńsze to przenoszone wyboje są bardzije odczuwalne wszelkie nierowności drgania...
Standardowe koła są tak dopasowane by były optymalne na hmmm własnie na pewno nie na nasze drogi Smile u nas każde kółko doznaje szoku Smile
Warto kupić opony z felgami pod warunkiem że felga nie byłą prostowana i nie ma żadnych przyrysowań (typu od bocznego krawężnika) bo wtedy to i tak i tak musisz fele wymienić --> nie podałeś rozmiaru opony na tą felge albo przeoczyłem Smile

SPALANIE !!! --> im szerszy "laczek" tym spalanie większe Smile jest to śmieszne ale prawdziwe idzie to odczuć po mieście czy na trasie ponad 500km Smile -- ten temat to temat bajka można pisać i pisać ->
SILNIK do słabych silników nie warto zwiększać rozmiaru koła w żaden sposób ponieważ mając większe tarcie masz większe spalanie i większe obciążenie dla silnika w przypadku 1.2 -> silniczek musi się napocić to samo z 1.4... ja mam 1.6 i ci powiem że na 195 czuć tą szerokość Smile

Podstawa to pamiętaj że czasem musisz wahacze zmienić jak chcesz koła szersze -- ja tak miałem Smile bo przy pełnym skręcie mogą obcierać i wtedy nie będzie to fajne mi to szwaby robiły mam wahacze od MAREI Very Happy 1-2cm szersze Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
cubic

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 123

Posiadane auto: Bravo 1,2 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 11:59
Temat postu:

Dzięki


Dzięki za odp Smile

Pisząc o felgach nie chodziło mi o alufelgi tylko o zwykłe felgi stalowe. Facet ma do sprzedania opony na felgach stalowych i ja ma u siebie stalowe felgi, zastanawiam się teraz czy warto kupić opony razem z felgami i mieć letnie na felgach i zimowe na felgach? Czy to tylko strata kasy?
M
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 13:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić opony na felgach? Jakie polecacie opony?


zobacz czy będą pasowały....jeżeli tak to możesz kupić, ale poszukaj oryginałów do bravo/brava i będziesz miał z głowy....ja do tej pory miałem jeden zestaw w każdym aucie(oprócz renówki, bo ją miałem na alu) i przekładałem....


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 13:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić opony na felgach? Jakie polecacie opony?


miałem niedawno ten sam dylemat - jakie kupić oponki?
Też myślałem nad tymi kleberami ale w końcu kupiłem oponki segmentu wyższego - czyli Fulda Carat Progresso - tym bardziej że są droższe o 1 zł Twisted Evil
a co do rozmiaru opon - ja jeżdżę na fabrycznych czyli 185/60/R14 - nie widzę potrzeby zakładania szerszych choćby z powodów które szeroko opisał shakalos
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 13:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cubic

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 123

Posiadane auto: Bravo 1,2 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 16:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Czy warto kupić opony na felgach? Jakie polecacie opony?


lokers napisał:
miałem niedawno ten sam dylemat - jakie kupić oponki?
Też myślałem nad tymi kleberami ale w końcu kupiłem oponki segmentu wyższego - czyli Fulda Carat Progresso - tym bardziej że są droższe o 1 zł ł shakalos


W moim rozmiarze różnica jest większa. Fulda Carat Progresso kosztują 187 a Kleber Dynaxer 149 złotych. Ale właściwie mniejsza o kasę, Klebery mają lepsze noty Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System