Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
techno4ever

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V 96r sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 02:47
Temat postu:

Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


Panowie teraz jestem za granicą a tu strasznie drogo,więc w weekend zamierzam wymienić amortyzatory i sprężyny z tyłu bo powiedziały baj baj,strasznie mi marea żuca na zakretach,nawet na autostradzie boje się szybko jechac,a wolno nie jeżdze:) więc musze to zrobić,nigdy nie robiłem więc kiedyś musi być ten pierwszy raz,czy ciężko się tam dostac bez kanału i podnośnika,bede to robił pod domem pod chmurką,na co zwrucic uwage żeby maniany nie odwalic,jesli ktoś z was to robił to poprosze żeby się podzieli spostrzeżeniami i podpowiedział co nieco,amorki chyba kupie Kayaba i sprężyny Kayba,bo zapewne są do wymiany,wcześniej miałem amory orginalne Fiat od nowosci jak fabryka dała zmieniłem na originali z Fiata Magbeti Marelli i wytrzymały coś ponad 20 tyś,teraz to chyba już wszytko podrabiaja,,,,,,,ehhh
Powrót do góry
thirtytoo

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 12:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


Witaj,
że tak powiem tył unieść musisz więc z ziemi szans niema, z lewarka też łatwo nie będzie chyba że jakaś mała żaba co podniesie ci cały tył, ale też łatwo nie będzie dostęp ciężki, ja przyznam wyręczył bym się serwisem roboty kupa, amorki i sprężyny które wybierasz będą ok
Powrót do góry
techno4ever

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V 96r sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 13:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


Tak właśnie sądziłem że bez podniesienia go w górę będzie cięzko,może jeszcze ktoś cos doda od siebie?
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 13:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


Ktoś juz tu opisywał wymianę.
Do wymiany amorków potrzebna będzie przedłużka-pręt ok.50 cm. by dostać sie do śruby górnego mocowania amortyzatora M15.
Do montażu nowego amora potrzebna może być druga osoba.Przeszkadza z prawej strony zbiornik paliwa. Jedna osoba pod autem wkłada amor w mocowanie druga celuje śrubą przez otwór w nadkolu.
Powrót do góry
techno4ever

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V 96r sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 00:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


No z 2 osobą nie będzie problemu bo z bratem we dwóch będziemy działać,a idzie coś tam jeszcze dodatkowo?amortyzatory,spręzyny i odboje czy jeszcze cos?już wszystko nowe chce zalozyc żeby miec swiety spokoj.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Kwi 2011, 00:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 10:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


ja właśnie jestem w trakcie wymiany, wszystko robie sam i z podnośników, teraz tylko czekam aż nakrętka z dołu prawego amorka sie podda, bo lewa poszła szybciutko. Sprężyny oczyściłem, zaraz ide je pomalować chlorokauczukiem. z lewej strony dosyć łatwo się odkręca bo siłę trzeba przyłożyć do dołu aby odkręcić dolną nakrętkę. z prawej strony siłę przykłada się do góry, więc i sprężyna i amortyzator odbijają każde pociągnięcie, dlatego wstawiłem pręt między wahacz i podłużnicę i czekam tylko aż śruba się podda:) 200ml WD40 już mi na to poszłoSmile
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
techno4ever

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Fiat Marea 1.6 16V 96r sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2011, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


z wymiana amortyzatorow nie widze jakiejs wiekszej filozofi,wczoraj podnosilem marianne w gore i widze ze da rade z lewarka nawet podejsc,ale ze sprezynami nie dam rady i chyba wyjac je jest nie latwo,ogolnie to jakos krzywo siedzi mi ta od strony kierownicy tylna,jakas podkrzywiona jak by byla,nie wiem albo jest tak wyeksploatowana albo krzywo siedzi bo raczej wachacz wyglada mi na prosty....czesci zamowie w Polsce bo tu sa bardzo drogie...czy do wyjecia sprezyn potrzebne sa jakies sciagacze czy latwo wychodza?ogolnie to tylne kolo od strony kierownicy mam pod katem,a luzow zadnych nie ma i nic nie poka jak jade po nierownosciach i po spiacych policjantach,czy to moze byc od tej sprzezyny spowodowane lub od tak zuzytych amortyzatorow?mial ktos z was tak>?
Powrót do góry
szczepanas

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Fiat Marea SX 1.9 JTD '00
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Maj 2011, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.6 sedan amortyzatory tył czy ktoś wymieniał?


Witam kolegów,mam pytanie,czy do tej górnej śruby mocującej prawy tylny amortyzator jest dobry dostęp przez tą tulejkę bo jak podniosłem auto,nie odkręcając jeszcze dolnej śruby,to idzę tą górną ale nie jest idealnie w osi i klucza napewno nie nałożę na nią.Pytanie czy coś mam pokrzywione czy trzeba coś jeszcze zrobić ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System