Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 19:38
Temat postu:

Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


Witam, właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Bravo z 99r z super dieselkiem 1,9 jtd, autko z Włoch. Na pewno wiecie na co mam zwrócić uwagę przy pierwszej wizycie u mechanika, co wymienić oprócz podstawowych materiałów eksploatacyjnych typu olej, filtry, co jeszcze sprawdzić i jakie to będą koszty Shocked Z góry dzięki za pomocne rady.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
small172

Dyskutant



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: fiat marea 1,9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 19:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


jeżeli wiesz kiedy byl wymieniany rozrząd i jest na nim przejechane wiecej niz 60tys km to dobrze by bylo wymienic Smilea co jeszcze to wyjdzie podczas eksploatacji:)
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 22:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


pewnie mozliwe ze ma troche naczaskane kilometrow, ale tego nie wiem. jezeli kupiles je sam we wloszech od goscia to pewnie wiesz co bylo zrobione i w tedy jest super, a jezeli gdzies w komisie u handlarza, to radzilbym ci mimo ze masz jakis swistek ze rozrzad byl wymieniony to zeby go sprawdzil zdejmujac pokrywe. a jezeli wiesz co i jak z rozrzadem to lepiej go wymien i odrazu pompe wody, zeby po jakims czasie nie narobic sobie podwojnych kosztow. oczywiscie olej w silniku z filtrem oleju jak i filtrem powietrza. sprawdz klocki hamulcowe przednie, bezpieczenstwo jest najwazniejsze. przy przegladzie dostaniesz swistek co i jak z twoim zawieszeniem, to bedziesz wiedzial.
Powrót do góry
gadu-gadu
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 22:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


grzegi87 napisał:
pewnie mozliwe ze ma troche naczaskane kilometrow, ale tego nie wiem. jezeli kupiles je sam we wloszech od goscia to pewnie wiesz co bylo zrobione i w tedy jest super, a jezeli gdzies w komisie u handlarza, to radzilbym ci mimo ze masz jakis swistek ze rozrzad byl wymieniony to zeby go sprawdzil zdejmujac pokrywe. a jezeli wiesz co i jak z rozrzadem to lepiej go wymien i odrazu pompe wody, zeby po jakims czasie nie narobic sobie podwojnych kosztow. oczywiscie olej w silniku z filtrem oleju jak i filtrem powietrza. sprawdz klocki hamulcowe przednie, bezpieczenstwo jest najwazniejsze. przy przegladzie dostaniesz swistek co i jak z twoim zawieszeniem, to bedziesz wiedzial.


Dzięki, autko od handlarza, zero świstków związanych z rozrządem Sad jutro będzie przegląd to może czegoś się dowiem, mam nadzieje że chociaż amory będą OK.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


tzn że trzeba to wymienić, nawet jak byś miał jakieś świstki czy zagraniczne przeglądy, powiem ci tak polak potrafi i wszystko zrobi żeby zarobić, potrafią te rzeczy fałszować. a wiesz moze czy autko bylo bite, da sie rozpoznac, oczywiscie ciezko z tymi ktore byly cale malowane,ale tu juz trzeba by bylo fachowca, zazwyczaj to rozbitki sciagaja.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 23:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 00:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


Oj od handlarza autko... to nie brzmi rewelacyjnie...
Wymienić koniecznie podstawowe elementy:
olej - chyba ze masz informacje o wymianie Smile
rozrzad !! - koniecznie !! Smile
co do autka no kurde przeglad ci prawde powie co jest slabe a co nie co do wymiany wiec chyba juz po przegladzie jestes i powinienes wiedzeic co jest nieteges... podstawa to wymiana paseczka rozrzadu Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 08:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


Dokładnie, leć na przegląd i tam powiedzą co i jak, wytelepią autem, pomacają, postukają i powiedzą co i jak. Początek może kosztować, bo rozrząd, filtry, oleje...może świece... Ale później auto ci się odwdzięczy,a czy byo bite, czy nie to zignoruj, ważne czy dobrze zostało naprawione..prawie nie ma aut sprowadzonych i nie bitych Smile


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
misiakkk

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.9JTD GT 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2008, 19:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


Kolego moje zdanie jest takie: kupilem 3 miesiace temu takie autko jak Ty i po kupnie wymienilem od razu olej+filtr, filtr powietrza i oczywiscie filtr "kabinowy" (na ten filtr zwroc uwage bo duzo osob o nim zapomina - oczywiscie jesli go masz) a w kwestii rozrzadu: to mnie handlarz (no niestety samochod kupilem od handlarza) zapewnial ze rozrzad jest w bdb stanie i moge na nim spokojnie zrobic z 20-30 tys ale ja stwierdzilem ze wole jednak wymienic niz sluchac zapewnien goscia ktory zapewne sam nie wie nic na temat samochodu poza tym ze jest super i w idealnym stanie a no i oczywiscie 100% bezwypadkowy Smile Smile
I dobrze ze nie posluchalem handlarza bo moj rozrzad byl juz na wykonczeniu, pasek byl w takim stanie ze w kazdej chwili mogl peknac, takze rzadze Ci lepiej wydac ok 400zl (ok.250zl kompletny rozrzad + 150 wymiana w ASO) niz pozniej plakac i mowic "a moglem jednak wymienic..." Smile

Aha oczywiscie hamulce zawieszenie itp sprawdz i nie zapomnij posprawdzac plynow (hamulcowy, chlodniczy itp) bo to tez jest bardzo wazne - pamietaj ze ktos mogl o to wogole nie dbac :/

Generalnie kolego sprawdz sobie dobrze ten samochodzik i jesli tylko cos jest nie tak to lepiej wymienic od razu.

Pozdrawiam i zycze zeby sie autko sprawowalo
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Sro 19 Mar 2008, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


ja bym z miejsca tez wymienił akumulator - u nich są słabe mrozy i nie dbają o to wcale.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


misiakkk wymieniałeś rozrząd w ASO?? i całkowity koszt był 400 pln?? Czy w zwykłym warsztacie jakimś robiłeś?? Ja właśnie się czaje na rozrząd w ASO, ale boję się, że mnie zabiją kosztami....


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
misiakkk

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.9JTD GT 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


KiMCIO, tak 400zl ,ale tylko wymiana byla w ASO (swoja droga polecam Euromot w Rybniku, maja bardzo dobre ceny) bo jak pytalem u mechanikow to mowili ze ok 100-120zl , podjechalem do ASO a tam mi powiedzieli ze ok 150zl, to wolalem dac zrobic w ASO. Natomiast jesli chodzi o czesci to za ok 250zl kupilem dobre zamienniki (zeby lipy nie robic z jakimis najtanszymi) bo ja akurat jestem zdania ze dobry zamiennik jest rownie dobry (a czasem i lepszy) niz oryginal z napisem FIAT Smile


Pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 09:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


no do rybnika mam za daleko zeby tam rozrzad robic..u mnie w gre wchodzi obreb szczecin, gorzow, ewentualnie piła, poznań.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 18:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


Dzięki za wszystkie rady, rozrząd to obowiązek ale wymieniam u normalnego mechanika nie w ASO. Zostałem zrobiony na szaro bo w moim autku miał być silnik JTD a jest TD. Wcześniej nie znałem szczegółowych symboli silnika, chandlarz mówił że jest to JTD 105KM, na plastikowej pokrywie silnika napis JTD więc tak właśnie musi być (on chyba sam był przekonany że ma właśnie JTD), a okazuje się że jest całkiem inaczej, silnik 182A7.000 to TD 100KM:-( który spala ponad 1litr więcej niż JTD, jestem cholernie zły, ale już nic nie mogę zrobić bo jest po transakcji. Mój błąd że nie zapoznałem się wcześniej z symbolami silników i przestroga dla innych.
_________________
Mam nadzieje że już wszystko naprawione:-)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Mar 2008, 15:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


heheh pomysl ze jak ja kupowalem autko to chcialem diesla, dopiero po ok 2 miesiacach zorientowalem sie ze sa kilka typow diesla bravo a rozchodzi sie o silnik, sam sobie w mawialem ze mam jtd. teraz troche poczytalem i wiem ze mam 100td. w silniku jtd nie ma prawie gdzie reki wlozyc jesli chodzi o przestrzen, posiada interkuler ktorego nie ma w td.
Powrót do góry
gadu-gadu
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Świeżo sprowadzone Bravo 1,9 jtd, 1999r.


grzegi87 napisał:
heheh pomysl ze jak ja kupowalem autko to chcialem diesla, dopiero po ok 2 miesiacach zorientowalem sie ze sa kilka typow diesla bravo a rozchodzi sie o silnik, sam sobie w mawialem ze mam jtd. teraz troche poczytalem i wiem ze mam 100td. w silniku jtd nie ma prawie gdzie reki wlozyc jesli chodzi o przestrzen, posiada interkuler ktorego nie ma w td.


grzegi a ile spala to twoje bravo z 1,9td?? mieścisz się w 6 litrach przy spokojnej jeździe?
_________________
Mam nadzieje że już wszystko naprawione:-)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System