Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 20:21
Temat postu:

Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Witam ponownie

Jakie olej lejecie do waszych diesli 1,9 JTD? Co mogę nalać by odświeżyć silnik w autko sprowadzonym z Włoch? Question
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


napewno jesli jezdzi on na oryginalnym oleju fiatowskim selena to zmien na inny. podaj parametry oleju jaki teraz masz chyba ze nie wiesz co tam masz zalane. I jaki przedzial cenowo cie interesuje??
Powrót do góry
gadu-gadu
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


grzegi87 napisał:
napewno jesli jezdzi on na oryginalnym oleju fiatowskim selena to zmien na inny. podaj parametry oleju jaki teraz masz chyba ze nie wiesz co tam masz zalane. I jaki przedzial cenowo cie interesuje??


Na tą chwilę nie wiem co tam jest i chyba się nie dowiem, wiem tylko tyle że muszę go wymienić, a jeżeli chodzi o cenę to po prostu ma to być coś dobrego- chociaż na początek Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 08:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


ehh..temat oleju wałkowany wielokrotnie zarówno do benzyn jak i do diesla....my poleciliśmy castrola do diesla...ale będzie cię to troszkę kosztować...tematu poszukaj i poczytaj co jak i dlaczego. A teraz nie ma żadnej zawieszki, żeby zobaczyć co masz za olej?? Książki serwisowej też żadnej nie masz?? Ehhh..te auta z włoch...brudne i zaniedbane...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


co do oleju, to popatrz od spodu orientacyjnie czy nie ma sporo wyciekow, tzn miejsce gdzie filtr a dokladnie ida od niego 2 weze (je sprawdz) do chlodniczki(ja tez) , moglbys jeszcze zobaczyc gore silnika odkrecajac oslone plastikowa, czy nie ma jakis wiekszych wyciekow. to ze sie poci miejscami to normalne, tylko ze nie do przesady. mowie ci tak dlatego ze wiekszy wyciek powiekszy koszt oleju na przyszlosc. takie normalne zuzycie to 4,5 l + dolewka 1,2 l na 11 tys km przebiegu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 10:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
misiakkk

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.9JTD GT 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Kolego mam ten sam silnik co Ty i kupilem ostatnio taki olej:

http://www.allegro.pl/item318529610_olej_castrol_magnatec_5_w_40_diesel_promocja_.html

w serwisie gdzie wymienialem powiedzieli ze jest ok, gosc na aukcji twierdzi ze jest oryginalny (faktycznie na taki wyglada) takze mysle ze jak kupisz ten sam to bedziesz zadowolony a cena jest naprawde dobra

PS. tak jak mowi grzegi87 jesli masz oryginalny tzn SELENIA to na cokolwiek bys nie zmienil to bedzie ok Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Wielkie dzięki za wszystkie rady, właśnie jestem po przeglądzie, nie jest źle, grzegi87 jeśli mowa o wyciekach to jakieś drobne wycieki istnieją (z tego co mówi koleś na przeglądzie) reszta się okaże jak odstawię autko do mechanika
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lowenman

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 00:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Apropo olei. Ja tez mam 1,9 JTD kupiony kilka tygodni temu i się zastanawiam czy syntetyk czy półsyntetyk. Syntetyk droższy i jak był wcześniej gorszy to ponoć może coś rozszczelnić i będzie się lało z silnika...
Powrót do góry
Baja

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem
Posiadane auto: Bravo 1,9 td 100 sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 06:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Oj to nie dobrze, bo ja planuje kupic właśnie syntetyk, skoro lepszy olej i droższy no to chyba nic się nie powinno zdarzyć??? W takim razie muszę znaleźć podobny temat na forum, może już ktoś o tym pisał.
_________________
Mam nadzieje że już wszystko naprawione:-)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 09:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


tak było pisane, żeby raczej nie lać lepszych olejów(o lepszych parametrach, np. syntetyk) o ile był gorszy(np. mineralny, lub półsyntetyk)...inni mówią, że to przy starych konstrukcjach tak trzeba było robić, ja jednak uważam, że teraz również. Zobacz jaki miałeś poprzednio olej. Poza tym, dobry półsyntetyk wystarczy, takie moje zdanie, ja jeżdżę na półsyntetyku i jest OK.


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


powiedz mi czy od poczatku lejesz 5w-40, czy moze zmieniales go kiedys z 10w-40 na wlasnie 5w-40. ja wlasnie posiadam 10w-40 jest on gęstszy niz 5w-40. jezeli zmieniales to czy zauwazyles jakas zmiane w pracy silnika badz tez jakies wieksze ubytki oleju na zewnatrz jak i w polykaniu przez silnik oleju?? staraj sie mowic najpierw jak i co w praktyce a pozniej o teorii.



pytanko co do dieselkow, jak wiadomo silnik ten jak kazdy inny nie lubi rozruchu gdy jest zimny i trzeba czekac az troche pochodzi i potem przez kilkaset metrow delikatnie gazem operowac bo w tedy hehe on nie cierpi.
a jak to jest ze skrzynia, bo ja mam tak na mroziku ze zanim sie nie rozgrzeje delikatnie to biegi ciasno wchodza, najbardziej jest problem z 2, trzeba delikatnie bo jak by sie chcialo sprintem w rzucic drugi bieg to moze z grzytnac(gdy jest zimna), wiec delikatnie i po przejechaniu ok 1km jest normalnie.
dodam sprzeglo jest oki, dzwignia od biegow nie drzy, jest wszystko stabilne, przedemna wlasciciel wymienial w aucie wszystko co sie zuzywa podczas eksploatacji po sprowadzeniu go z niemiec. I miedzy innymi wymienil olej w skrzyni biiegow w serwisie boscha. powiedzcie czy zauwazyliscie tez cos takiego u siebie i co o tym myslicie??
Powrót do góry
gadu-gadu
dominiqe

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 2

Posiadane auto: FIAT BRAVO GT 1.9 JTD '2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Mar 2008, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


Witam

Ja do swojego Bravo JTD nalalem MOTUL 8100 X-cess 5W-40 - pelen syntetyk, przebieg samochodu 124tys. Olej bardzo drogi, ale praca silnika na tym oleju to poezja. Dzwiek jaki wydaje silnik jest taki sam jak w TD produkowanych przez Audi/VW z pompowtryskiwaczami. Auto kupilem w komisie sprowadzone z Niemiec. Nie wiedzac co bylo wlane zalalem go wlasnie takim olejem. Nic innego juz nigdy nie wleje - po przejechaniu 2tys. km kolor oleju jest jak z butelki - czysciutki, miodowy - a wiadomo w jakich warunkach musi pracowac. Szczerze polecam kazdemu taki olej. Czytalem o nim wypowiedzi na forum Audi A3 i nie zaluje tego, ze posluchalem opinii tamtejszych forumowiczy.

Co do skrzyni biegow - u mnie bez wzgledu na to czy skrzynia jest ciepla czy zimna biegi wchodza jednakowo. Czasem zgrzyta mi jedynie wsteczny - tak bylo od poczatku kupna auta. Bede wymieniac olej w skrzyni na produkt MOTULA - MOTYLGEAR 75W-80 i wtedy zobaczymy co sie stanie. Podejrzewam, ze zgrzytanie ustapi. Nie czarujmy sie - oleje jakimi fabrycznie zalewano te silniki i skrzynie biegow sa dobre jedynie do smarowania srubek.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Mar 2008, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


dominiqe napisał:
Witam

....Olej bardzo drogi, ale praca silnika na tym oleju to poezja. Dzwiek jaki wydaje silnik jest taki sam jak w TD produkowanych przez Audi/VW z pompowtryskiwaczami.....


No to ja podziękuję za ten dzwięk, chyba mało wiesz o kulturze pracy silnika... Ja jednak wole oryginalne jtd fiata, niż klekotanie td od vw...Posluchaj diesla z golfa/polo/lupo i pozniej posluchaj nawet Pandy 1,3 Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 12:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


wydaje mi sie ze wsteczny to juz malenka wada naszego fiata.
Powrót do góry
gadu-gadu
dominiqe

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 2

Posiadane auto: FIAT BRAVO GT 1.9 JTD '2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 13:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Jaki olej do Bravo 1,9 JTD z 99r.


KiMCIO - wlasnie o to mi chodzi ze nie ma zadnego klekotania
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System