Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olob

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubin
Posiadane auto: stilojtd 80KM 3d 2002 Rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 21:03
Temat postu:

Deska rozdzielcza


Witam.Mam swoje stilo od 18 mieś.Co jakiś czas wyświetlały mi sie komunikaty,awaria ABS-ASR itemu podobne.Postanowiłem zrobić z tym porządek.Pojechałem na kompa.Jakież było moje zdziwienie kiedy usłyszałem od mechanika że brak komunikacji z deską rozdzielczą.Sprawdziłem to u innego to samo.Każdy powiedział trzeba szukać.Moje pytanie jest:czy mogę coś w tym temacie zrobić sam.Jesi ktoś coś wie o tym proszę podpowiedzieć.
Powrót do góry
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 01 Maj 2011, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza


jesli sie u ciebie dziaje to po dluzszym przytrzymaniu pedalu STOP to tak samo ja mialem i pomoglo wymiana czujnika swiateł stop on znajduje sie przy pedale stop koszt w sklepie nowego 40zl ja wymienilem i nie mam problemu a przed tym zabiegiem to asr abs esp wywalało odrazu
Powrót do góry
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza


olob poszukaj ostatnio czytałem w którymś poście o tym problemie i autor to rozwiązał. chyba problem był w skrzynce bespieczników. Ale fakt wyskakiwanie tych błędów najczęściej jest spowodowane padaniem tego czujniczka pod pedałem(wtedy wyskakuje to w kompie jako błąd breake pedal swith), wymiana w 5 minut, albo słabym akumlatorem przerobiłem obie opcje.
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
olob

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubin
Posiadane auto: stilojtd 80KM 3d 2002 Rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 02 Maj 2011, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza


Wojtek O. napisał:
olob poszukaj ostatnio czytałem w którymś poście o tym problemie i autor to rozwiązał. chyba problem był w skrzynce bespieczników. Ale fakt wyskakiwanie tych błędów najczęściej jest spowodowane padaniem tego czujniczka pod pedałem(wtedy wyskakuje to w kompie jako błąd breake pedal swith), wymiana w 5 minut, albo słabym akumlatorem przerobiłem obie opcje.
Mam jakiś punkt zaczepienia i będe to robił.mikolajj83 też podsunoł radę i zobaczymy.Męczy mnie jednak ta komunikacja z deską.U mnie wyświetla komp na desce rozdzielczej
,Spia freni(szpieg hamolca)


Ostatnio zmieniony przez olob dnia Sro 04 Maj 2011, 17:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
olob

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubin
Posiadane auto: stilojtd 80KM 3d 2002 Rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 16:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza


olob napisał:
Wojtek O. napisał:
olob poszukaj ostatnio czytałem w którymś poście o tym problemie i autor to rozwiązał. chyba problem był w skrzynce bespieczników. Ale fakt wyskakiwanie tych błędów najczęściej jest spowodowane padaniem tego czujniczka pod pedałem(wtedy wyskakuje to w kompie jako błąd breake pedal swith), wymiana w 5 minut, albo słabym akumlatorem przerobiłem obie opcje.
Mam jakiś punkt zaczepienia i będe to robił.mikolajj83 też podsunoł radę i zobaczymy.Męczy mnie jednak ta komunikacja z deską.U mnie wyświetla komp,Spia freni(szpieg hamolca)

Znalazłem temat w którym autor rozwiązał problem ;wymieniając czujnik stopu wróciło do normy i nie musiał kasować błędów ale u mnie to nic nie dało.Wiązki pod aku nie ma.Przejżałem kable przy aku i wszystko niby dobre.popryskałem wtyk przy ABS.Akumulator ma 9 miesięcy i doładowałem go na maksa.Ale jak był nówka było tak samo.Co dalej poczynać Na kompa nie ma co jechać bo nie będzie dalej komunikacji z deską rozdzielczą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 16:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olob

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubin
Posiadane auto: stilojtd 80KM 3d 2002 Rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 06 Maj 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza


olob napisał:
olob napisał:
Wojtek O. napisał:
olob poszukaj ostatnio czytałem w którymś poście o tym problemie i autor to rozwiązał. chyba problem był w skrzynce bespieczników. Ale fakt wyskakiwanie tych błędów najczęściej jest spowodowane padaniem tego czujniczka pod pedałem(wtedy wyskakuje to w kompie jako błąd breake pedal swith), wymiana w 5 minut, albo słabym akumlatorem przerobiłem obie opcje.
Mam jakiś punkt zaczepienia i będe to robił.mikolajj83 też podsunoł radę i zobaczymy.Męczy mnie jednak ta komunikacja z deską.U mnie wyświetla komp,Spia freni(szpieg hamolca)

Znalazłem temat w którym autor rozwiązał problem ;wymieniając czujnik stopu wróciło do normy i nie musiał kasować błędów ale u mnie to nic nie dało.Wiązki pod aku nie ma.Przejżałem kable przy aku i wszystko niby dobre.popryskałem wtyk przy ABS.Akumulator ma 9 miesięcy i doładowałem go na maksa.Ale jak był nówka było tak samo.Co dalej poczynać Na kompa nie ma co jechać bo nie będzie dalej komunikacji z deską rozdzielczą.
Jeśli ktoś wie coś w temacie proszę o pomoc.Myślę że zostanie Serwiś i kupa kasy.
Powrót do góry
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 06 Maj 2011, 22:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Deska rozdzielcza


Pod kierownicą jeden z bespieczników jest od deski rozdzielczej. Jeszcze inny jest też od tego pedału hamulcia. Spróbuj czy tam masz dobre połączenie. Po wymianie przełącznika pod pedałem problem powinien zniknąć. Mnie już błędów nie wywala skasowałem go i nie pojawił sie już więcej.
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System