Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) CC 900-tka wymiany, ile mój fundusz tego wytrzyma?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vesperianin

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rydułtowy
Posiadane auto: CC 900-tka, 1996, przebieg 115tyś.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 04:33
Temat postu:

CC 900-tka wymiany, ile mój fundusz tego wytrzyma?


Witam.

Tak na początku, chciałbym się przywitać ( Z czystej chęci i kultury )
Albowiem piszę tutaj pierwszy temat, chciałem się przedstawić Kamil, z górnego śląska.

Nie przedłużajmy.
Posiadam CC 900-Tkę, z 1996 roku.
I mam parę pytań, ostatnio robiłem przegląd okresowy, i wyszło trochę brudów na wierzch.
Na dzień dobry, przywitał mnie wymianą Hamulców przednich i dobił,
wymianą uszczelki wahacza z prawego tyłu samochodu.

I tutaj wysuwam pytanie, ile zabierze mi za to mechanik, a ile bym wydał na wymianę w zaciszu garażowym?

Drugą sprawą, jest dzisiejsza zaistniała sytuacja.
Jak co dzień wybierałem się do pracy, ładnie elegancko jedyneczka, później dwójeczka, no i trójeczka, dojechałem do skrzyżowania.
I zaczęły się cyrki, redukuje sobie do dwójeczki by ładnie, płynnie i bez problemów wejść sobie w zakręt.
Wszystko było cudownie do czasu wrzucenia trójeczki.
Po prostu zostałem na dwójce, lewarek skrzyni biegów, jakby z waty, latał bezwładnie w te i te, bez żadnych oporów, nie da się wrzucić ani zrzucić żadnego biegu, jakby lewarek stracił całkowicie kontakt z resztą skrzyni.

Wróciłem jakimś cudem do domu, męki trwały 40min a to tylko 5Km... Niestety górzysty teren w tym mi także nie pomagał.
Z racji iż nie jestem Mechanikiem, a moja wiedza i umiejętności kończą sie na wymianie płynu do spryskiwaczy, postanowiłem jednak coś zdziałać, bo auto autem, ale jakoś na chleb zarobić trzeba.

Odkręciłem dwie śrubki które trzymały gumową zaślepkę lewarka, po 20min obserwacji, sciągłem zabezpieczenie chyba linki.
Wyciągłem kawałek chyba linki, bo się nie znam, ale tak to wyglądało na chlopski rozum.

Zauważyłem w miejscu gdzie forma linki zmienia się na bardziej giętką, w miejscu tej faktycznej linki, może 1 cm od twardszej strunktury, zobaczyłem iż linka jest rozerwana, nie mam pojęcia czy to przeze mnie, czy użyłem za dużo siły, bo niestety trójeczka wchodzi/ła tak ciężko...
Czy to też wyekspleatowany element, który musiał w końcu skończyć z tym światem.

I tutaj końcowe pytanie, ile mnie wykosztują wymiany hamulców, tej uszczelki oraz zrobienie tej skrzyni, jeżeli to tylko ta linka...

Pozdrawiam, proszę o wyrozumiałość albowiem lubie pisać dłuższe wypowiedzi Very Happy
Powrót do góry
Wiśniovy

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Ostrołęki
Posiadane auto: cc 900 95r weber-marelli
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 09:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 900-tka wymiany, ile mój fundusz tego wytrzyma?


Witam kolego Vesperanin.

Propo wymiany klocków bądź zestawu z tarczami mając jakieś pojęcie o mechanice powinieneś podołac temu zadaniu. Jeśli chodzi o "uszczelkę tylnego wachacza (domniemam,że chodzi o tuleję) to o ile ze zdemontowaniem elementu też sobie poradzisz, to do wypchnięcia tulei oraz wprasowania nowej przydałaby się pomoc mechanika (skasuje za to ok 20-30zł). W kwestii kosztów: o ile dobrze pamiętam klocki chodziły po ok 50-70zł, tuleja już od 15zł (za 3 dyszki będziesz miał oryginał fiata). Jeśli chodzi o linkę to nie mam pojęcia, nigdy mi się to nie zdarzyło. Funkcja "szukaj" na pewno okaże się pomocna i sama wymiana nie powinna byc kłopotliwa.

Osobiście polecam ściągnięcie książki obsługi - będziesz miał tam wszystko, krok po kroku. Podaj maila na pw to Ci ją podeślę.

Pozdrawiam.
_________________
Chyba nadeszła wreszcie ta chwila...

...żeby zaczęła tutaj rządzić sensimilla.
Powrót do góry
gadu-gadu
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 09:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 900-tka wymiany, ile mój fundusz tego wytrzyma?


Hamulce przód - 150 zł (tarcze + klocki) robocizna 100 zł, na fiatuno.pl w dziale "zrób to sam" masz opisy jak zrobić hamulce samemu . Największe niebezpieczeństwo to możliwośc ukręcenia śrub zacisków . Same zaciski porządnie przeczyścić .
Zawieszenie raczej w warsztacie rób,
Linkę tez możesz wymienić samemu, kosztuje ok. 100zł .
Powrót do góry
carlsten

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: CC 704 HJT, A4 1.9tdI
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 03 Maj 2011, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 900-tka wymiany, ile mój fundusz tego wytrzyma?


To zależy co trzeba zmienić w hamulcach z przodu. Być może wystarczy same klocki(na allegro koszt od ok. 30zł i wzwyż) a może i do tero tarcze i zaciski. Musisz obejrzeć hamulce. Zmierzyć grubość tarczy hamulcowej. Do wymiany klocków, wystarczy zdjąć zabezpieczenie bolca i wybić bolec na zacisku. Jak kolega wyżej pisał wszystko jest w książce typu "sam naprawiam cc". Co do linki to za 100zł można kupić komplet linek z koszyczkiem i lewarkiem, z tym, że używane.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System