Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
byru

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno / Śląsk
Posiadane auto: Fiat Panda 1,3 jtd, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 21:03
Temat postu:

gdzie podłączyć zasilanie szyb


Witam

Kupiłem ostatnio na allegro elektryczne szyby do pandy i wszystko pięknie wkoncu mam czas żeby je założyć. Wszystko rozkminione, tylko nie za bardzo mam pomysł gdzie podłączyć zasilanie? Napewno idzie mi obok kabel od gniazda zapalniczki więc w sumie mógłbym się pod niego podłączyć tylko że zasilanie na nie jest podawane zawsze więć diody w przyciskach będą świecić ciągle ale tym się chyba nie powiniem martwić czy może jednak powinienem? Oczywiście można bezpośrednio pod aku ale wtedy też będą świecić cały czas, może macie jeszcze jakieś propozycje pod co mógł bym się wpiąc?
Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 23:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb


orginalnie diody swiecą ciegle po przekreceniu kluczyka w pozycje zapłon.
Powrót do góry
gadu-gadu
byru

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno / Śląsk
Posiadane auto: Fiat Panda 1,3 jtd, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2008, 12:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb


no tyle to ja też wiem, może mi ktoś jeszcze powie co za typ klucza potrzebuje żeby plastki na drzwiach poodkręcac bo w życiu czego takie nie widziałem, sruba z dośc wysokim łbem częsc zewnętna gładka srodek gładki wydrążony stożkie i jedynie na grzbiecie są wydrążone otwory, co to jest wogóle? Czy to akurat te dwie śruby nie maja nic do rzeczy? Na samym dole odkręciłem dwie zwykłe krzyżakowe i zaczyna boczek odchodzic i tutaj jeszcze jedno pytanie jak siągnąc klamke od szyb?
Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2008, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb


zrób fotke tych śrub i wrzuc na forum bo z twojego opisu to czarna magia Smile

2x na dole krzyżak pz2
1x pod uchwytem imbus 5
1x pod zaslepka tweetera imbus 5
1x pod zaslepka za kalmka krzyżak

Korbke sciega sie w nastepujacy sposób:

- Lekko wciskasz plastik do srodka drzwi
- miedzy pierścieniem a korbką jest zawleczka ( w kształcie litery u) wystarczy ja srubokrętem płaskim nacisnac od strony końcówek i wychodzi.
- potem wystarczy pociągnać tapicerke od dołu bo trzyma sie na kilku zaczepach i gotowe
Powrót do góry
gadu-gadu
byru

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno / Śląsk
Posiadane auto: Fiat Panda 1,3 jtd, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 16:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb


No sprawa się rozwiązała, nie było to nic specjalnego bo torx tyle że z dziurą więc jak próbowałem zawykłym to nie wchodził, śruba była pod zaślepką koło klamki więc wzorokowo też było ciężko stwierdzic ale wziołem wszystkie klucze jakie miałem i wkońcu kóryś spasował. Szyby zamontowane chodzą jak ta lala ale położenie kabli pod deską jest niezłą mordengą. A teraz pytanie z innej beczki a konkretnie o elektyczne lusterka czy w tym układzie też jest jakis zestaw przetworników i cała reszta [cenzura]ół czy to tylko jest bezpośrednie podłączenie z przyciku sterowania, orientuje się ktoś?

EDIT:

Noi włąśnie wyczarowałem magiczny schemat z oryginalnego podpięcia i wygląda na to że bezpośrednie podpięcie z przycisku sterującego, także chyba prosta sprawa
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 16:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomekdg

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17

Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 23:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb


byru napisał:
No sprawa się rozwiązała, nie było to nic specjalnego bo torx tyle że z dziurą więc jak próbowałem zawykłym to nie wchodził, śruba była pod zaślepką koło klamki więc wzorokowo też było ciężko stwierdzic ale wziołem wszystkie klucze jakie miałem i wkońcu kóryś spasował. Szyby zamontowane chodzą jak ta lala ale położenie kabli pod deską jest niezłą mordengą. A teraz pytanie z innej beczki a konkretnie o elektyczne lusterka czy w tym układzie też jest jakis zestaw przetworników i cała reszta [cenzura]ół czy to tylko jest bezpośrednie podłączenie z przyciku sterowania, orientuje się ktoś?

EDIT:

Noi włąśnie wyczarowałem magiczny schemat z oryginalnego podpięcia i wygląda na to że bezpośrednie podpięcie z przycisku sterującego, także chyba prosta sprawa



o jakim schemacie mówisz też będe podpinał szyby mam oryginalne przyciski ale nie mam kabli to gdzie mam je podpiąć gdzie jest wtyczka od tych kabli ?? jakbyś mógł to prześlij jakieś info na maila pozdrawiam tomekdg@poczta.fm
Powrót do góry
byru

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno / Śląsk
Posiadane auto: Fiat Panda 1,3 jtd, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 00:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) gdzie podłączyć zasilanie szyb


schematy możesz znaleśc w książkach o pandach, a konkretnie schematy oryginalnych instalacji monotowanych przez fiata. Skoro nie masz elektryki to nie masz kabli i wtyczek, sam musisz się wpiąc w instalacje, możesz bezpośrednio pod akumulator wtedy będą działac non stop lub mozesz się wpiąc pod zapłon wtedy będą działac jedynie kiedy masz kluczyk przekręcony, pomijając to wszystko same przyciski i kable ci nie wystarczą, montując elektryke pomijając komputer podładowy potrzebna jes jeszcze skrzynka od sterowania z przetwornikami, no i już sama mechanika od szyby w drzwiach musi miec silnik. Możesz na allegro znaleśc gotowe zestawy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System