Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piter-P14

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: FIAT MAREA 1.9 TD
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 18:38
Temat postu:

wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Witam

mam konieczność wymiany linki sprzęgla w fiat marea 1.9 td 100km ,i nie wiem od czego i jak zacząć . proszę o info ponieważ chciałem sobie to sam wymienić. pozdrawiam
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Witaj Kolego. Potrzebny kanał, albo podniesienie autka tak wysoko z przodu abyś mógł się pod niego położy i ze swobodą operowa rękoma ( do góry lewa, i prawa ręka ruch na boki ). W wewnątrz autka ściągasz bagnet plastikowy z pedału ciągnąc do góry ( wypnie się z zaczepu ). Druga sprawa odkręcasz w komorze silnika linkę z łapy i wypinasz z klosza obudowy i wyciągasz całość pod autko do przodu końcem. Uważa musisz na dodatkowe trzymaki plastikowe na aluminiowych przewodach przy nadkolu kierowcy ( jak się położysz pod autko to po między wewnętrzną częścią ściany nadkola , komorą będziesz widział linkę i te zatrzepy. trzeba je zwolni ) Jak już się z tym uporasz to całość po prostu wyszarpnij rękom trzymając linkę jak najbliżej ściany grodziowej. Zakładanie w przeciwnym kierunku. Czas dla laika to około 2 godzinki i niesamowita satysfakcja. W warsztacie wymiana linki to 100% wartości zakupionej linki w ASO tj. od 130 do 170 zł. Pozdrawiam
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 11:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Pamiętam, że 2 lata temu zmieniałem linkę bez potrzeby podnoszenia samochodu czy włażenia do kanału - co więcej, z tego co pamiętam to nawet nie widziałem takiej możliwości by linkę założyć w ten sposób.
W moim przypadku (mam ten sam model maryśki), wymontowałem akumulator, koszyk, w którym akumulator stoi, poodkręcałem wszystko co jeszcze tam przeszkadzało, od wewnątrz odpiąłem od pedału i "na macanego" wymieniłem na nową. Uwaga jedna: śrubą trzeba tę linkę dociągnąć na maksa, ile się da, nie ma tam rezerwy regulacyjnej.
Trzeba zadbać też o właściwe ułożenie linki, gdyż biegnie ona w kształcie litery U i łatwo jest niewłaściwym ułożeniem doprowadzić do szybkiego uszkodzenia pancerza linki.
Powrót do góry
Waldzio

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 320
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Lubelski
Posiadane auto: Toyota Avensis T22 Liftback 2.0 D4D 2000r
Piwa: 13/14
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 15:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Witam!!!
Ja mam taki problem że urwała mi się linka sprzęgła - wymienili mi ją w warsztacie i po jakimś tygodniu dalej zaczęła ciężko chodzić.
Ma ktoś może jakiś rysunek lub zdjęcie jak ta linka powinna być poprowadzona - będę próbował sam ją jeszcze raz wyciągnąć posmarować i jakoś " logicznie" założyć ale teraz nie wiem jak to powinno być fabrycznie.
Moje auto to MW 1.9td 1999r
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System