Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piter-P14

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: FIAT MAREA 1.9 TD
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 18:38
Temat postu:

wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Witam

mam konieczność wymiany linki sprzęgla w fiat marea 1.9 td 100km ,i nie wiem od czego i jak zacząć . proszę o info ponieważ chciałem sobie to sam wymienić. pozdrawiam
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2011, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Witaj Kolego. Potrzebny kanał, albo podniesienie autka tak wysoko z przodu abyś mógł się pod niego położy i ze swobodą operowa rękoma ( do góry lewa, i prawa ręka ruch na boki ). W wewnątrz autka ściągasz bagnet plastikowy z pedału ciągnąc do góry ( wypnie się z zaczepu ). Druga sprawa odkręcasz w komorze silnika linkę z łapy i wypinasz z klosza obudowy i wyciągasz całość pod autko do przodu końcem. Uważa musisz na dodatkowe trzymaki plastikowe na aluminiowych przewodach przy nadkolu kierowcy ( jak się położysz pod autko to po między wewnętrzną częścią ściany nadkola , komorą będziesz widział linkę i te zatrzepy. trzeba je zwolni ) Jak już się z tym uporasz to całość po prostu wyszarpnij rękom trzymając linkę jak najbliżej ściany grodziowej. Zakładanie w przeciwnym kierunku. Czas dla laika to około 2 godzinki i niesamowita satysfakcja. W warsztacie wymiana linki to 100% wartości zakupionej linki w ASO tj. od 130 do 170 zł. Pozdrawiam
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 11:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Pamiętam, że 2 lata temu zmieniałem linkę bez potrzeby podnoszenia samochodu czy włażenia do kanału - co więcej, z tego co pamiętam to nawet nie widziałem takiej możliwości by linkę założyć w ten sposób.
W moim przypadku (mam ten sam model maryśki), wymontowałem akumulator, koszyk, w którym akumulator stoi, poodkręcałem wszystko co jeszcze tam przeszkadzało, od wewnątrz odpiąłem od pedału i "na macanego" wymieniłem na nową. Uwaga jedna: śrubą trzeba tę linkę dociągnąć na maksa, ile się da, nie ma tam rezerwy regulacyjnej.
Trzeba zadbać też o właściwe ułożenie linki, gdyż biegnie ona w kształcie litery U i łatwo jest niewłaściwym ułożeniem doprowadzić do szybkiego uszkodzenia pancerza linki.
Powrót do góry
Waldzio

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 320
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Lubelski
Posiadane auto: Toyota Avensis T22 Liftback 2.0 D4D 2000r
Piwa: 13/14
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 15:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) wymiana linki sprzegła marea 1.9td


Witam!!!
Ja mam taki problem że urwała mi się linka sprzęgła - wymienili mi ją w warsztacie i po jakimś tygodniu dalej zaczęła ciężko chodzić.
Ma ktoś może jakiś rysunek lub zdjęcie jak ta linka powinna być poprowadzona - będę próbował sam ją jeszcze raz wyciągnąć posmarować i jakoś " logicznie" założyć ale teraz nie wiem jak to powinno być fabrycznie.
Moje auto to MW 1.9td 1999r
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System