Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darass

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 17:23
Temat postu:

Piszczenie w kole ??!!


Witam........
Kupiłem niedawno Pndziocha hehe jak na początek (przesiadłem się ze starej almery) nawet nie było tak źle pomimo moich dużych gabarytów (190 wzrostu waga 105 kg) autkiem jeździ mi sie nadzwyczaj dobrze a myślałem że będzie gorrzej.. W ciągu dwóch tygodni oczywiście już troche w niego wpakowałem ale to norma bo zawsze coś wychodzi po zakupie tak wiec oczywiście rozrząd (105 tys km) wymiana oleju i filtrów przedwczoraj wymieniłem sobie sam wachacz od pasażera no i zajrzałem do hamulca .........bo odkąd go tylko kupiłem piszczy i piszczy co jakiś czas coś w przednim kole od kierowcy.............
Zwaliłem te hamulce bo stwierdziłem ze szwagrem że byc może tłoczek sie zastał i nie cofa sie tyle co powinien więc rozebraliśmy ten hamulec (nie będe pisał o wężyku który jest na drodze do śruby która trzeba odkręcić aby ściągnąć hamulec bo tylko się denerwuje ale gośc który to projektował był chyba najmniej pijany........(starłem wierzchnią warstwę wezyka kluczem podczas odkręcania))cofnęliśmy tłoczek kilka suchych prób w te i spowrotem no i zakładamy z myśla ze wszystko ok niestety ale dziś jak wracałem z pracy (45km) jak mi zaczeło [cenzura]ć (w sensie piszczeć) to myślałem ze normalnie wyjdę z siebie.........Gdy sie zatrzymałem sprawdziłem ręką czy felgi są gorące i zonk!!!!!!!!! zimne!!!!!!!!! znaczy że chyba hamulec wcale nie popiskuje ............

Zwracamm sie z pytaniem do was użytkowników fiaciska juz doświadczonych byc moze wy kumacie o co chodzi bo ja juz nie daje rady,...........

aha nasza diagnoza padła na hamulec bo wczesniej po przejechaniu non stop jakis 100 km śmierdziało guma i w zasadzie wówczas fele jednak sie nagrzały do tego stopnia że palca długo nie przytrzymałeś...........Piszczenie nie jest monotonne raz popiskuje a zaraz juz nie do tego podczas skrecania w jędną bądź drugą strone piszczenie sie nasila choc w każdą ze stron mienia się wydzwięk tego piszczenia............to tyle pozdrawiam i bardzo prosze o jakas diagnoze hehe.
Powrót do góry
gadu-gadu
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Mar 2008, 22:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


pod gumkami kolega wyczyścił i przesmarował?
Powrót do góry
gadu-gadu
jimmys

Dyskutant



Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: FIAT CROMA II 1,9 MJTD - 2006r. ; FIAT BRAVA SX (100) 1,6 16V - 2000r. ; Fiat SIENA HL 1,6 16V - 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 08:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


Kolego ja w sumie Pandą nie jeżdże, ale może to jest wina kończącego się łożyska w kole??
Powrót do góry
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 15:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


Stawiałbym na łożysko. Miałem kiedyś podobną sytuację w Polonezie. Szczególnie gdy to się dzieje przy skręcaniu.
Powrót do góry
darass

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 16:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


rosomak napisał:
Stawiałbym na łożysko. Miałem kiedyś podobną sytuację w Polonezie. Szczególnie gdy to się dzieje przy skręcaniu.
łożysko hmmmmm...............W sumie to myślałem troszke nad tym jednak z tego co pamiętam z wcześniejszych przypadków walniętego łożyska to ono szumi a nie piszczy choc byc moze macie racje skoro faktycznie w innych autach mięliscie podobne objawy.... A wiecie może jak to sprawdzić ,czy to faktycznie łożysko ???
Cytat:
pod gumkami kolega wyczyścił i przesmarował?
Nie rozumiem pod jakimi gumkami ???
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 16:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


Luzy na łożysku = np.tarcie klocków o tarczę oraz innych elementów obracających się. Brak smaru w łożysku np. z powodu wcześniej zablokowanych klocków (poprzedni właściciel) itd. Sprawdzić nie zaszkodzi.
Powrót do góry
darass

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Mar 2008, 23:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


rosomak napisał:
Luzy na łożysku = np.tarcie klocków o tarczę oraz innych elementów obracających się. Brak smaru w łożysku np. z powodu wcześniej zablokowanych klocków (poprzedni właściciel) itd. Sprawdzić nie zaszkodzi.
Racja ,racja jutro obadam to łozysko z braszką
Powrót do góry
gadu-gadu
maalini

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Vw Golf IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Mar 2008, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


I jak z tym łożyskiem bo mam ten sam problem przy przbiegu 103000 ? Piszczy mi co jakiś czas...denerwujące...
_________________
<->
Powrót do góry
gadu-gadu
darass

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Mar 2008, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Piszczenie w kole ??!!


maalini napisał:
I jak z tym łożyskiem bo mam ten sam problem przy przbiegu 103000 ? Piszczy mi co jakiś czas...denerwujące...
Niestety nie bylo czasu na łożysko ,wymieniłem tylko wężyk hamulcowy i nic sie nie zmieniło lekko popiskuje..........Sprawdziliśmy jedynie luzy koła w pionie i poziomie i wygląda na to że jednak łożysko luzów nie ma no chyba że jest skręcone na maxa ?!Pozdr.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System