Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Komunikat "pedał sprzęgła"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 13:06
Temat postu:

Komunikat "pedał sprzęgła"


W moim GP 1.4 8v z systemem Start&Stop podczas wolnej jazdy (manewrowania) na parkingu pojawia się komunikat na wyświetlaczu "pedał sprzęgła". W instrukcji obsługi nie jest to opisane i nie wiem za bardzo do czego to się odnosi.

Zauważyłem także, że napis "pedał sprzęgła" pokazuje się w momencie gdy mam wyłączony system Start&Stop i go włącze przy małej prędkości lub po zatrzymaniu auta. Do tego w wyrazie "...sprzęgła" nie ma litery 'ę' tylko znak specjalny przedstawiący kształt serca.


Ostatnio zmieniony przez arturch1977 dnia Sro 01 Cze 2011, 12:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2011, 19:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Komunikat "pedał sprzęgła"


Może jest uczulony na "pół-sprzęgło".Bardzo ciekawy temat,spróbuję ci na niego odpowiedzieć w najbliższych dniach bo jak do tej pory nie słyszałem o takim przypadku...
Cierpliwości.
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
karolinaewa

Czytelnik



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Estiva 1,2 8v 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2012, 17:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Komunikat "pedał sprzęgła"


Witam, nawiązując do komunikatu "pedał sprzęgła" to posiadam nowe GP ale ten sam problem ( na szczęście gwarancja). Wielokrotnie zglaszalam ten fakt w serwisie ale byłam zbywana do momentu gdy napisalam pismo do Dyrektora.Po kolejnym teście komput. zostal zapisany błąd: usterka linii C-CAN. Dalsza diagnostyka w toku.
Powrót do góry
gadu-gadu
przemek1e

Czytelnik



Dołączył: 15 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 2012 1.4 8v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2020, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Komunikat "pedał sprzęgła"


Witajcie, mam podobny problem - podczas manewrowania, konkretniej w momencie gdy cofam i chcę ponownie podjechać do przodu wciskam sprzęgło żeby wrzucić 1 bieg - pojawia się napis pedał sprzęgła, natomiast po ruszeniu do przodu znika. Problem pojawia się tylko wtedy gdy system start/stop jest włączony, na wyłączonym jeszcze nigdy napis nie wyskoczył. dodam, że niedawno został wymieniony sterownik silnika, ponieważ był obecny błąd pedału przyspieszenia i samochód wchodził w tryb awaryjny. Wcześniej wymieniono na nowy pedał przyspieszenia, czujnik start/stop, czujnik sprzęgła, założony dodatkowy przewód masowy, wymieniony akumulator na nowy. Po wymianie ECU jak dotychczas problem z trybem awaryjnym nie powrócił, natomiast zastanawia mnie napis pedał sprzęgła z serduszkiem zamiast "ę" Smile
Liczę na jakąś pomoc/wyjaśnienie czego dokładnie dotyczy ten komunikat, może jest to swego rodzaju zabezpieczenie żeby nie włączyć systemu start/stop podczas manewrowania na pół-sprzęgle? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System