Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marjano82

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Ford Focus mk2
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 15:50
Temat postu:

Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Nieco już o tym problemie na forum było, lecz u mnie dziś wyszedł dość specyficzny objaw. Ruszając spod świateł auto lekko przydusiłem(ale nie zgasło) jednak pojawił się komunikat Engine Fault i co najdziwniejsze auto przestało reagować na naciśnięcia pedału gazu- zupełny brak reakcji. Po zgaszeniu i odpaleniu go ponownie na gaz auto reagowało, jechało normalnie, lecz świeciła się pomarańczowa kontrolka silnika i wyskakiwał błąd engine fault. Po chwili znów ponowiła się akcja z brakiem reakcji na pedał gazu. Kolejny raz gaszę auto, odpalam i jedzie ok. Kontrolka się świeci i błąd. Pojeździłem nieco po mieście, za 3 czy czwartym razem jak gasiłem i zapalałem auto błąd zniknął i kontrolka zgasła. Co to może być????
Dodam, że ostatnio miałem tez problem z komunikatami ASR ESP Failure, które także znikają po zgaszeniu i odpaleniu auta na nowo...
Ma to pewnie ze sobą jakieś powiązanie...? Wczoraj czyściłem zaśniedziałe klemy akumulatora oraz złączkę pod skrzynką bezpieczników potraktowałem Kontaktem. Było wsio OK. Miał ktoś podobne objawy, by auto nie reagowało na pedał gazu?
_________________
Wszelkie opinie zawarte w tym poście są prywatnymi opiniami autora, powstałymi nieraz nie do końca świadomie.
Moderatorzy forum nie ponoszą więc odpowiedzialności za treści w nich zawarte.
Powrót do góry
zboku

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 Gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 21:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Witam miałem podobne objawy ale w moim przypadku to pojawił się komunikat Check Engine nie reagował na pedał gazu i pracował w trybie serwisowym czyli tylko pracował na jałowym biegu. Winą była awaria komputera benzynowego popularna w stilonach z początku produkcji. W moim przypadku tylko uszkodził się sterownik i dało się go naprawić a nówka 2 tyś.. Może być to ale nie musi. Pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
marjano82

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Ford Focus mk2
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 29 Maj 2011, 21:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


U mnie ten tryb awaryjny nie wystąpił, jak pisałem, ponowne załączenie zapłonu i autko jechało normalnie. Po 2 razie jak narazie OK a zrobiłem od tamtej pory ok 60km w mieście i po trasie. Obawiam się o ogólny stan elektryki w moim stilaku, odkąd go mam (1.5 roku) takiej fazy mi nie wywinąłSmile
_________________
Wszelkie opinie zawarte w tym poście są prywatnymi opiniami autora, powstałymi nieraz nie do końca świadomie.
Moderatorzy forum nie ponoszą więc odpowiedzialności za treści w nich zawarte.
Powrót do góry
Irco

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 232
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Stilo 3D JTD 115KM 2004
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 30 Maj 2011, 09:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Jak zwykle przy Engine Fault podpiąć do komputera.
Powrót do góry
marjano82

Dyskutant



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 84
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Ford Focus mk2
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 13:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Komp pokazał błąd potencjometru pedału gazu. Postaram się przeczyścić ścieżki w tym draństwie a jak to nie pomoże to Allegro i kupujemy używkę. Bogu dzięki drogie to nie jest a i chyba z tego co widzę sam to wymienię.
_________________
Wszelkie opinie zawarte w tym poście są prywatnymi opiniami autora, powstałymi nieraz nie do końca świadomie.
Moderatorzy forum nie ponoszą więc odpowiedzialności za treści w nich zawarte.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 13:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
woz

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Krakowa
Posiadane auto: Stilo 2003r. 5D 1.6 16V + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 10 Wrz 2011, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Witam
Obecnie pojawia się u mnie podobny problem, ale może od początku.
Rok temu wymieniona przepustnica ("standardowy" problem w stilo), w maju okazało się, że listwa wtrysków od gazu jest uszkodzona, przez jakiś czas było jeżdżone, ale wypadały zapłony skończyło się na wymianie świec i zmianie całej instalacji gazowej. Był spokój.
Aż tu nagle połowa sierpnia zapala się jakże wszystkim znana kontrolka i błąd engine fault, jednakże sam gaśnie, dzieje się tak kilkakrotnie (bez błędy kilkaset km można przejechać) i czuć wtedy, że auto jest znacznie słabsze, nie ma znaczenia czy jedziemy na gazie czy na benzynie. Dodatkowo pojawił się jeszcze jeden problem, mianowicie, gdy odpalam auto a silnik jest zimny i chcę dodać gazu obroty spadają prawie do 0, auto jednak nie gaśnie, tylko go przydusza, z rury wylatuje coś w stylu siwego dymu, lecz po takim "przegazowaniu" jest już wszystko w porządku, jednakże, gdy zapalimy auto i nie będziemy nic ruszać, przez moment obroty zafalują, ale po chwili jest wszystko ok i normalnie możemy jechać. Co jeszcze dało się zaobserwować, że maksymalne obroty gdy błąd się świeci to 3-4 tysiące, raz nawet wydawało mi się, że autem zaczyna szarpać, pod górkę nawet nie próbuję wyprzedzać czegoś co jedzie 40km/h bo wiem, że nie dam rady.
Niestety co najbardziej mnie wkurza nie jestem w stanie sprawdzić numeru błędy, bo przeinstalowaniu systemu mam problem z zainstalowaniem kabla na kompie Evil or Very Mad ale postaram się to jak najszybciej rozwiązać, bo już szlag mnie trafia, że nie wiem co się dzieje z moim kochanym stilonem.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 10 Wrz 2011, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Nie wiem jak w Win Vista czy 7 ale w XP nie chce działać jak nie ma zainstalowanego NET Framework i porty też trzeba dobrze ustawić.
U siebie instalowałem 1.1, 2 i 3

http://www.dobreprogramy.pl/NET-Framework,Program,Windows,11657.html
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
artturj

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 4

Posiadane auto: FIAT STILO 3D 1,9JTD 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2011, 13:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Ja również miałem takie problemy - Engine Fault i brak reakcji na pedału gazu + ASR ESP. Z tymże u mnie te kłopoty występowały zazwyczaj po deszczu. Pomogło wysuszenie i zabezpieczenie kostek pod akumulatorem.
Powrót do góry
woz

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Krakowa
Posiadane auto: Stilo 2003r. 5D 1.6 16V + LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Wrz 2011, 13:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Engine Fault i brak reakcji na pedał gazu


Dziękuję za pomoc, kabel udało się zainstalować, wprawdzie wczoraj kontrolka zgasła, ale po podłączeniu kompa okazało się, że zapisane są 4 błędy:
P0704
P0136
P1221
U1702
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System