Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) brava 1,6 +gaz vs 1,9 JTD - koszty utrzymania i eksploatacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
entuzjasta789

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9 JTD CF3 STEEL
Piwa: 0/11
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 11:02
Temat postu:

brava 1,6 +gaz vs 1,9 JTD - koszty utrzymania i eksploatacji


Witam Smile jestem przed zakupem bravki i mam mały dylemat : na którą wersję silnikową się zdecydować? głównie chodzi mi o dynamikę oraz koszty utrzymania: podobno silniki 1,6 103KM są bardzo dynamiczne ale po założeniu DOBREJ instalacji jego jego parametry się utrzymają(przyśpieszenie,kultura pracy)? którym silnikiem się lepiej jeździ? jakie są koszty drobnych napraw w silniku tj: rozrząd, filtry itd? ile należy zapłacić za 1,9 jtd lub 1,6 benzynę z roku 2000 żeby nie przepłacić? z góry dziękuję za wszystkie sugestie Very Happy
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 12:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) brava 1,6 +gaz vs 1,9 JTD - koszty utrzymania i eksploatacji


Temat przeniosłem na dział - Opinie i testy.
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Pon 16 Maj 2011, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) brava 1,6 +gaz vs 1,9 JTD - koszty utrzymania i eksploatacji


przy takiej cenie ropy jak teraz, to nawet jesli diesel będzie palił 2x mniej niż benzyna + gaz to i tak wyjdzie ci taniej. Co do usterek silnika jtd to ja jeszcze nie miałem zadnych problemów u siebie w marei, a co do benzynki neich sie wypowiedza uzytkownicy 1.6Smile diesel będzie bardziej dynamiczny, ze względu na duzy moment obrotowy, jazda po mieście będzie o wiele wygodniejsza(nie trzeba sie martwic ze autko przygasnie bez gazu pod góre, nie trzeba aż tyle zmieniać biegów, redukować, dawać wyżej itp bo diesel swietnie sobie radzi) wiadomo ze benzynka ma mniejszy moment i juz trzeba wiecej machac drążkiem, a jak będziesz jechał z obciążeniem to znów w porównaniu wygra diesel. pozatym jesli tak bardzo Ci chodzi o osiągi autka, to diesel jest bardziej podatny na chip tuning, mozna wycisnac 125 km i prawie 300nM. i to objedzie niejednego chojraka w bmw Smile na Twoim miejscu brałbym diesla, bo sam go mam i szczerze polecam. 260k przebiegu - zadnej usterki silnika. Pozdrawiam
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System