Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Zakup Stilo 3d



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dominiqs

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: VW Polo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 22:51
Temat postu:

Zakup Stilo 3d


Od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem autka dla siebie i jakoś nie mogę się zdecydować. Zawsze oglądam sporo egzemplarzy i wracam do Fiata Stilo w wersji 3 d. Dziś specjalnie udałem się do mechanika zapoznać się z jego zdaniem na temat tego auta, a tu nie miła niespodzianka.....mianowicie z całych sił mi odradzał- bo psuje się elektryka, silniki JTd szybko pada, itd...- natomiast polecał VW. Czy faktycznie Stilo jest tak kiepskim autem, czy może trafiłem na "egzemplarz" mechanika zapatrzonego w niemiecką myśl motoryzacyjną?

Prosił bym was o rzetelne opinie na temat tego samochodu, najlepiej od osób które miały z nim do czynienia. Nie ukrywam że bardzo podoba mi się linia nadwozia, środek także niczego sobie....no i nie wygórowana cena w porównaniu do "całości"
Powrót do góry
gadu-gadu
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sro 08 Cze 2011, 23:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup Stilo 3d


każdy no prawie każdy mechanik odradza kupno samochodu na "F", żadnn wieśwagen nigdy nie był tak dobrze wyposażony jak stilo (początek produkcji) żadna 3 czy 4 nie wygląda tak zajefajnie jak stilo a zwłaszcza 3d i mw Laughing są niewielkie awarie jak w każdym innym samochodzie tylko jest jedna istotna różnica - wieśwagen po wyświetleniu jakiejś usterki już nie pojedzie co innego stilo Idea co do silników jtd to poszukaj sobie do jakich innych marek samochodów wkładają te silniki Rolling Eyes jest to inna technologia niż vw
najważniejsze przy zakupie to znaleźć dobre auto bo czy to będzie fiat czy vw tudzież inna marka to można się naciąć na nieuczciwych handlarzy i kupić szrota Cool
Powrót do góry
inne

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16V 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 08:20
Temat postu:

Szczęsilwy posiadacz stilo 3d 1.6 16V


Witam, zacznę od poczatku....
Posiadam stilo z roku 2003 do około 2 lat.

Ponieważ jestem posiadaczem auta z benzyną i zagazowanego, to skupie się na błędach konstrukcyjnych owego samochodu.

Bardzo organiczna widoczność przy cofaniu, do tej pory mam problemy z oszacowanie odległości (przejechałam nim już 25.000 km i nie noszę okularów). Boczki drzwi, a właściwie klamki, wyrywają się z tapicerki(zamiennik w używce po 250zł, astronomiczne sumy, bo problem ma każdy). Mata od czujnika poduszek pęka(komputer wyświetla cały czas błąd), prawie w każdym, w fotelach pęka gąpka na krawędziach, no chyba że kupisz ze skóry). Samochód bardzo nisko zawieszony, do tej pory wyrwał 3 częściowy kołnierz ochronny pod silnikiem i potłukłem obudowę filtru powietrza( na allegro zamiennik 250-350zł, taniej tylko potłuczone), ale to wada 1.6, 1.8 i 2.4.

Ponieważ mam gaz, i plastikowy kolektor, a do tego gazownik podłączał masy i kable gdzie popadnie, to 2 razy w miesiącu jestem w serwisie.

Kolejny problem fabryczny, to poduszki po silnikiem, ja wymieniłem komplet 500zł (tylko oryginał jest możliwy do zakupu).

Niedoprojektowane prowadnice fotelów(wózki) szybko się zapychają i zacierają. Fotel nie chce się suwać, go mamy ochotę kogoś posadzić z tyłu.

w 1.6 wymiana żarówki w trasie jest niemożliwa. Aby wymienić od strony kierowcy, musisz wyjąć akumulator, obudowę skrzynki bezpieczników. Z drugiej strony wykręcić pojemnik na płyn do spryskiwaczy.....[cenzura]ście problemowe, biorąc pod uwagę ze cały czas jeździmy na światłach i 4 razy do roku trzeba coś w kloszu wymienić...


Ocena końcowa, linia auta zdecydowanie przewyższająca inne marki w tym przedziale cenowym (jestem estetą-młodym architektem). Komfort jazdy bardzo dobry, ilość schowków, welur, dostępne kolory, czytelność deski.

ale jak to w fiacie drobiazgi doprowadzają mnie do szału, następnym autem będzie Niemiec, niestety takie [cenzura]ły nie mają tam prawa bytu, przy przebiegu 140.000 jak u mnie.

Zastanawiałem się nad zakupem alfy 147 i dziś myślę że awaryjność mają podobną...


zwróć uwagę na te rzeczy....jak je wykluczysz to jak każde auto będzie cieszyć oko właściciela....pozdrawiam
Powrót do góry
saddam.husain

Dyskutant



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/za niedługo Wolbrom
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 2004 3D
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 11:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup Stilo 3d


Krótko i na temat
3d 1.9 JTD 115KM 2004 – oryginalnie 139 185 km krajowy jestem drugim właścicielem
Przy 126 tys wymieniony rozrząd i całe zawieszenie koszt ok. 1500zł
Co 10 tys olej i filtry (Motul Filtron)
Zapi**dala aż miło … i jak się śmieje ze ktokolwiek z mechaników potrafi powiedzieć ze JTD jest awaryjny w porównaniu do silników konstrukcji VW ;p inna technologia na korzyść fiata o epokę Cool
Mogą denerwować drobne awarie elektryki ;p na razie nie mam z tym problemów na 38 tys co zrobiłem wymieniałem raz żarówki i faktycznie przej**** się je wymienia.
Mata, poduszka ani przetarcia i inne drobne awarie mnie omijają naszczecie
Jedynie co to felgi – z racji ze jezdze na 17 to trzeba uwazać na dziury  (prostowanie felgi u mnie w Krk 125zł ;/
Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
Vulc

Dyskutant



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 76

Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 5D 2002r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 15:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup Stilo 3d


Ja mam stilo 1,9 JTD 5d z 2002 r. od ponad 3 lat, zrobiłem nim prawie 50 tyś.
Co do silnika to wg mechaników w okolicy to jeden z lepszych i mniej awaryjnych.
Wymieniałem po zakupie rozrząd (cały komplet z pompa wody 800zł) potem przepływkę (BOSCH 260zł), termostat (BEHR 210zł) i poduszkę skrzyni (FIAT 310zł), koło pasowe (DAYCO 160zł), łożysko klimy (80zł), przednie zawieszenie (wahacze, łączniki, końcówki, sprężyny i amory na trw i kyb ok 1000zł), oraz tuleje belki (fiat 120zł za 2 szt) filtry i olej raz w roku.
Co do poduszek to mam emulator maty (wole żeby niepotrzebnie wystrzeliła i pasażera niż żeby wcale nie zadziałała). Navi fabryczne daje rade i mapy są aktualizowane. Wnętrze jakościowo gorsze od VW ale nie jest źle, nic specjalnie nie trzeszczy czy stuka. Mam do zrobienia sky window bo mi się łepki bawiły na postoju jak był krzywo (jedno kolo na krawężniku) zaparkowany i coś im strzeliło. Dał się tylko awaryjnie zamknąć. Klima manual więc nie ma z nią problemów.

Ojciec ma cordobe 1,6i i passata 2.0 TDI z DPF, wczesniej skode octawie 1.9 TDI.

Wszystkie ojca to nówki z salonów.
Cordoba 2002 r. to golas i poza zdychajacą cewka, sonda lambda i czujnikami temperatury to nic się nie dzieje (przypadłości wszystkich VW z tym silnikiem).

Ojciec był fanem VW o czasów kiedy miał golfa II.
Octawia z 2004 r. w posiadaniu do 2007 r. przejechane 113tyś, padła 2 razy skrzynia biegów (wg aso przypadłość modelu), klima automatyczna rozszczelniła się ze 4 razy z czego raz w aso całkowicie na nowa wymienili. Centralny z alarmem działał jak chciał, czasem z minute trzeba było czekać aż przestanie zamykać i otwierać drzwi w rożnej kolejności. Padła przepływka, termostat 2 razy. Przednia szyba wklejana ponownie bo zaczęła przeciekać (u kumpla w octawi tur z 1.8T też szyba przeciekała). Do tego miała swoje odchyły, dobrze że była w leasingu.

Co do pasata to jest z 2009 r., przejechane 87tyś i już 2 razy go holowałem Exclamation Very Happy Ponoć te silniki maja jakiś problem. No i jeszcze ten komputer, jak mu się coś nie podoba to nie odpalisz. Mi osobiście w tym samochodzie na trasie padło poziomowanie xenonów. Aso tak na wszelki co przegląd wypala to DPF (wg mechaników ten wynalazek to poroniony pomysł). Też leasing. Ojciec stwierdził że w przyszłym roku bierze Honde Exclamation Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Cze 2011, 15:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 10 Cze 2011, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup Stilo 3d


Stilo 5D 140KM multijet 189tyś. grudzień 2004 Katowany przez poprzedniego właściciela. u mnie zrobił 45 tyś. Poza tym co spaprali mechanicy. Źle zamocowana skrzynia i łapa od niej... to niedawno wymieniłem całe zawieszenie na TRW i KYB tylko tył amory zdobyłem tanio Magneti Meralli bo inne nie pasowały(model przejściowy, ASO powiedziało że czasem sie trafi taki egzemplarz że pasują części tylko oryginał i to zazwyczaj ne po numerze VIN :/) Tuleje belki też były zmieniane. Poza tym klocki tarcze, płyny. Łożyska oba z tyłu i lewe przód. Mieszki przy półosiach. EGR Presostat(czujnik ciśnienia klimy), oraz przewód między sprężarką a "czymś w kabinie" Żarówki świateł mijania raz prawa i raz lewa, pozostałe pomine bo palą sie jak w innych autach. Akumlator bo cuda sie działy z elektroniką i alleluja od ponad roku brak głupich błędów zacinania sie itp. Co jeszcze?? Hmm.. zgrzypi coś delikatnie z lewej jak by drzwi ocierały gumą, klamki zewnętrzne z przodu czasem sie zatną w pozycji otwartej. Tylne drzwi odrobine zgrzypia bo od dłuższego czasu żadko używam(dokładniej ten element który blokuje je). Wytarcia tylko na lewarku i pedałach. Tapicerka bdb. Pali 5,3-5,5 zależy jak depcze. O JTD słysze że to świetne motory tylko osprzęt do nich pada. Mam znajomego z ASO który mówi ze przez 5 lat nie otwierał jeszcze tego silnika. a głowicy nie robił w nim nigdy. Tyle o stilaku

VW nie licząc LT35 który jest nie zniszczalny(auto o ładowności 1,5 t przywiozło z Wawy raz 6t!!! a 3t ładunku to codzienność i to zatrzymywało sie jak Tranzit mający na sobie 1t) Tam sie jeszcze nic nie zepsuło przez ponad 150 tyś. a ma 335tyś.
Passat 2002 225tyś przebiegu Padła turbina ostatnio znów były problemy z jej sterowaniem. schodzi lakier przedewszystkim z zewnątrz i na plastikach wewnątrz. Ciągle są problemu z wahaczami
Audi A3 i A4 roczniki 2000 i 2003(moich kumpli i cioci) przedewszystkim schodzi cały lakier z plastików jak by miały z milion km. a oba miały po około 180tyś. A3 wieczne problemy z silnikiem i przewodami chłodnicy. W jednym A4 1,9 110KM turbina jak nie pada to wyje.
Skody:
Fabia 1,9SDI zrobiła prawie 450tyś. km głównie na budowie i dowożeniu do niej gratów. Szkła leflektorów sie tak zdarły że na długich było widać jak na postojówkach Very Happy Pasta do zębów i wiertarka z końcówką do polerowania załatwiła problem. Jedyna co w niej sie zepsuło to pękło łożysko w skrzyni po 423tyś.
Octavia 1 generacja(nie ta z 1960 roku tylko współczesna) ponad 250 tyś. 1,9 TDI 90KM nie pamiętam żeby coś padło. Tłukła sie półka niemiłosiernie zgrzypiałą klapa bagażnika przy otwieraniu i zamykaniu. Lakier biały ideał. Też auto na budowe.
Peugeot 406 99rok 2,0 HDI 90KM jakieś 160 tyś. Zwarcie przy alternatorze spowodowane przerwaniem(prawdopodobnie przecięty lub przegryziony), skutkujące drobnym pożarem. szybko zgasiłem więc brak zniszczeń poza kablem. I tyle. Ślady zużycia we wnętrzu na tapicerce, głównie siedzenia i boczki drzwi.
Peugeot 206 1,1 wytrzymałem z nim 70 tyś. od nowości ciągle padały wtryski i cewki. Cały czas coś zgrzypiało i tłukło sie pod koniec w ciągu 3 miesięcy chyba 4 wtryski i 3 cewki.
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
olo272wwa

Debiutant



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 12:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup Stilo 3d


Stilo 1.9 JTD 80km 2003 rok przebieg 135 910km zrobiłem nim 18 864km samochód posiadam od 10.02 2010. koszty to paliwo 5592pln, serwis 4634,99 (wymiana rozrządu, hamulce przód tył, 2 x alteranator zalany i spalony, kolo masowe wału, wszystkie filtry, olej, ogólnie koszt samochodu ubezpieczeni serwis kosmetyka przeglądy rejestracja itp.12 575,00. samochód zakupiony za 16 500pln. Aż zał teraz go sprzedawać. Jazda miła i fajna choć słaby silnik nie można min poszaleć.
polecam stronkę do zapisów swoich wydatków http://www.stacjebenzynowe.pl
i wszystko jest pod kontrolą może się przyda przy sprzedaży co i kiedy było robione Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System