Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat 126 & Bis ) Awaria zgrzyt pod klapą silnika kontrolka samochód nie gaśni



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat 126 & Bis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gkkm

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat 126p 1991
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Cze 2011, 02:12
Temat postu:

Awaria zgrzyt pod klapą silnika kontrolka samochód nie gaśni


Witam. Mam drugiego maluszka w swoim życiu, oba z tych samych roczników 1991 700tka. Chciałem nabyc 600tki lub 650tke z poprzednich lat, no ale 3 osoby mnie ubiegły, chociaż oglądałem autka.
Kupiłem go w celu przywrócenia do swoich lat świetności, poza tym mam duży sentyment do tych samochodów. Maluszkiem przy okazji dojeżdżam do pracy (20 km w jedną strone). Przez ostatni tydzień wiernie mi służył, niestety dzisiaj jak wracałem wieczorem - usłyszałem dziwne zgrzyty dochodzące z tyłu pod klapą silnika, zapaliła się czerwona kontrolka akumulatora podczas jazdy, nie ciekawy zapach i lekki dym z klapy,
silnik zaczął głośniej pracowac, podczas ruszania - dodawania gazu słyszalny jest zgrzyt, podobny do tego jak się dodaje gaz na wysokim biegu. Nie mogłem go wyłączyc z kluczyka, po przekreceniu kluczyka i próbie zgaszenia, silnik dalej pracował (ksztusił się lekko, ale pracował) mimo, że były wyłączone kontrolki, po kolejnej próbie - to samo. Żeby zgasł silnik wrzuciłem bieg i puściłem sprzęgło, a wszystko się zaczęło od południa, kiedy jechałem w dużej ulewie i przestały mi działac wycieraczki,
od początku kiedy go kupiłem działały elegancko, do tego wskazówka paliwa nie działa, ani nie pali się kontrolka, wskazówka na dnie
Nie wiem co się dzieje, z poprzednim białym maluszkiem, nie miałem aż tyle problemów po paru dniach.
Fakt, że maluszek nie wiele kosztował, może mechanicznie nie jest już w najlepszym stanie (ma przebieg 120tys.. :/) ale kupowałem go ze względu na dobry stan blacharki, (1991 te roczniki ponoc mają lepszą blacharke jak na pozostałe) Co robic? Co to może byc? Szczotki, rozrusznik, alternator? nie chce się pozbywac malczanka, bo bardzo fajnie mi się nim jeździło, 1,5 h dziennie mogłem posłuchac w środku naprawdę pięknych dźwięków silnika jak i skrzyni biegów, teraz znowu będzie
trzeba jeździc z busiarzammi... Silnik nie chodzi w nim dobrze, pewnie z związku z tym, że mój malczan miał ciężkiego, młodego poprzedniego właściciela, który go jeszcze bardziej dojechał i obił lekko prawą stronę, jest wiele do zrobienia przy nim i wiele poprawek, ale autko ma potencjał ze względu na znikome ślady rdzy, chociaż mechanicznie jest tak sobie,
chcę je uratowac, bo szkoda mi tych aut - jest ich coraz mniej na ulicach :/
Bardzo proszę o pomoc - Łukasz
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Nie 19 Cze 2011, 21:59
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Awaria zgrzyt pod klapą silnika kontrolka samochód nie gaśni


Najprawdopodobniej siadł alternator. Bez pomiarów trudno coś zdiagnozować.
Czy po tym wszystkim odpala bez zarzutów?
Może pękł pasek a Ty go przegrzałeś?
Może tylko zatarły się łożyska w alternatorze a dym był ze ślizgającego się paska?
Bez dokonania sekcji zwłok trudno coś powiedzieć, możemy tylko gdybać.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 22 Cze 2011, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat 126 & Bis ) Awaria zgrzyt pod klapą silnika kontrolka samochód nie gaśni


Wyciągnij i sprawdź rozrusznik i wieniec koła zamachowego. Mógł wskoczyć będix i trochę na nim się przejechałeś.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat 126 & Bis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat 126 & Bis ) Porady, problemy techniczne


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System