Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) kontrolka wtrysku zapala się i gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thirtytoo

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 15:20
Temat postu:

kontrolka wtrysku zapala się i gaśnie


Witam wszystkich,
mam pytanie może ktoś się spotkał z podobnym problemem,
otóż wczoraj normalnie jeździłem w Warszawskich korkach i po którymś z odpaleń silnika i ruszeniu w dalszą drogę zapaliła się mi na desce tzw. "marchewka" i paliła się w trakcie jazdy, podobny problem miałem w kwietniu po ulewie ale w tedy przejechałem z 5km i następnego dnia i aż do wczoraj nic...
o dziwo pali się niezależnie czy jeżdżę na benzynie czy gazie, a zdecydowanie częściej na gazie, instalacja 2 generacji wpuszczona przed przepustnicę,
odpala bez problemu 2 dzień z rzędu(pytanie jak długo) niezależnie benzyna czy gaz na jałowym chodzi równo
po przekręceniu kluczyka w stacyjce przed odpaleniem silnika kontrolka gaśnie( świeci tylko bateria i olej) wszystko jest niby normalnie zapala się dopiero po uruchomieniu silnika(dziwne na mój rozum nie powinna zgasnąć)
poza tym zaobserwowałem że gaśnie w każdym momencie kiedy jadę niezależnie od prędkości czy 40 czy 120 km/h w momencie kiedy zdejmę nogę z pedału przyśpieszania czyli mogę się rozpędzić do 140km/h i toczyć się swobodnie zrzucając biegi w dół aż do jakichś 30km/h kiedy obroty silnika zejdą poniżej 2000 i dopiero wtedy się zapali,
walnął jakiś czujnik???
temp. powietrza zasysanego, pedału przyśpieszania sondy lambda, czy faktycznie któryś z wtrysków ?
o dziwo żadnych problemów póki co nie odczuwam w trakcie jazdy...
zakładam że każdy poleci podpinkę pod kompa, ale może ktoś ma jakiś pomysł wtf:)
pozdrawiam
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Sro 29 Cze 2011, 19:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) kontrolka wtrysku zapala się i gaśnie


pojedz na komputer, za 50zł będziesz wiedział co się dzieje.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
thirtytoo

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 01 Lip 2011, 11:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) kontrolka wtrysku zapala się i gaśnie


Witam ponownie,
komp u mechanika wykazał przebicie do masy wtryskiwacz cylinder nr 1, zalecenie wymiana wtryskiwacza tylko że z racji tego że jeździ na gazie zaproponował żeby dla pewności podjechać do gazownika i podmienić urządzenie sterujące gazem czy ono przypadkiem nie daje tego objawu tylko że dziwne gaz mam 2 generacji i jak się nie mylę nie jest podawany przez wtryskiwacze benzyny prawda?
jakieś podpowiedzi może...?
Powrót do góry
thirtytoo

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 09:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) kontrolka wtrysku zapala się i gaśnie


Zamówiłem kompletną listwę
z wtryskiwaczami używkę jak myślicie przed demontażem kolektora ssącego i wtrysków można wpiąć tą niby nową listwę pod kabel sterujący wtryskami i sprawdzić czy kontrolka zgaśnie?
co by się na darmo nie narobić,
mam pytanie ktoś z was wymieniał sam listwę z wtryskami z tej wersji silnikowej dużo roboty trzeba mieć jakieś specjalne narzędzia, z lewarka lub niewielkiego najazdu da rade czy tylko kanał lub podnośnik, itp.?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System