Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) skrzynia biegow



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marea 18.16v

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 30

Posiadane auto: marea96 18.16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 14:53
Temat postu:

skrzynia biegow


od pewnego czasu mam klopoty z wrzucaniem biegow a w szczegulnosci 1 i wstecznego po rozgrzaniu.na krotkich odcinkach ok.pewnie synchronizatory polecialy?ma ktos pomysl jak to mozna podleczyc o ile mozna jesli nie to ewentualny koszt naprawy jesli ktos przerabial ten temat i moze znacie kogos w krakowie kto sie tym zajmuje za rozsadna kaske z gory wielkie dzieki !
Powrót do góry
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


witam kolege, mam podobny problem, ciezko wrzucic wsteczny bez zgrzytniecia.... i czasem 2 bieg to samo, dołanczam sie do Twojego postu i czekam na odpowiedz, powiem tyle ze wymieniłem olej w skrzyni i jest nieco lepiej. u mnie jeszcze jak odpaliłem to słychac było takie skrzeczenie co chwilke, ale po wymianie oleju ustało
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


no to was chłopaki zasmuce...tez myslalem ze te skrzynie tak maja, biegi wchodzily idealnie, a jednak skrzynia mi sie rozsypala, zmielilem caly kosz satelity(czy jak tam sie to zwie), skrzynia nie nadaje sie do naprawy, kupilem nowa i od faceta co sprzedaje skrzynie i zajmuje sie ich naprawa (łódź) uslyszalem, ze te skrzynie lubia sie sypac...no to mnie zalamal...kupilem kolejna skrzynie z polroczna gwarancja i malym przebiegiem...

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Blade0304

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.8 16V, Mercedes W202
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 00:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


o kurde Sad oby ta moja jeszcze wytrzymała trochu... narazie sucho w kieszeni a skrzynia pewnie z 500 zł + sprzegło i wogole..
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 09:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Wypowiem się na temat mojej akurat skrzyni, bo takiej szukałem, a więc do 1,2 16V - koszt skrzyni - od 700 do 1000 PLN, sprzęgło kompletne 440 PLN.
Ja wybrałem jedną z droższych jakie miał, bo nie uśmiecha mi się znów wymieniać skrzynie, zapłaciłem 900 PLN. A więc skrzynia z nowym sprzegłem, wymianami, nowym olejem w skrzyni, nowym olejem do silnika (czas był na wymiane akurat - zalałem castrola magnateca 10w/40) oraz filtrem oleju impreza wyniesie mnie 2000 zł ;/ Ale będę miał naprawione na tip top..jednak zastanawiam się nad zmianą auta na model marea w dieslu, szczegolnie silnik 2,4 mi się podoba Smile ale to jak się odkuję...

Pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 09:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marea 18.16v

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 30

Posiadane auto: marea96 18.16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 17:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


jednym slowem nie wesolo bo przy kupnie urzywanej skrzynki tez niema pewnosci sadze ze remoncik jest lepszym rozwiazaniem i pewniejszym tylko problem znalesc dobrego wachowca bo to raczej historia nie dla amatora Smile pozdr.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Dlatego ja kupiłem używaną skrzynię z gwarancją... Smile

A naprawa?? chyba nie wiesz ile to kosztuje i nie ma gwarancji że będzie dobrze działało...też nad naprawą się zastanawiałem..
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
darloss

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): DW
Posiadane auto: MAREA WEEKEND 1,6 16V KOMBI 1998 ROK
Piwa: 1/5
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Witam...
Podepnę się pod temat, mam podobny problem ze skrzynią, a nawet i taki sam Sad z jedynką nie mam aż takiego problemu (czasem tylko nie wchodzi) , ale z wstecznym to jest już masakra Confused czasem muszę namieszać lewarkiem żeby zaskoczyło, a jak już zaskoczy to oczywiście ze sporym zgrzytem Sad do tego przy przerzucaniu na każdy bieg jest skrzypi coś w lewarku??? Co to może być??? Sad skrzynia pada??? Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


Panowie-synchronizatory akurat nie mają nic wspólnego ze wstecznym z prostego powodu-bieg wsteczny jest NIESYNCHRONIZOWANY!!!-a czy któryś z was brał pod uwagę że może sprzęgło sie kończy?Odrazu zwalacie na skrzynię-no chyba że auta są po wymianie sprzęgła to wtedy może być problem ze skrzynią
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
darloss

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): DW
Posiadane auto: MAREA WEEKEND 1,6 16V KOMBI 1998 ROK
Piwa: 1/5
Wysłany: Pią 30 Kwi 2010, 13:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) skrzynia biegow


gekon74 napisał:
Panowie-synchronizatory akurat nie mają nic wspólnego ze wstecznym z prostego powodu-bieg wsteczny jest NIESYNCHRONIZOWANY!!!-a czy któryś z was brał pod uwagę że może sprzęgło sie kończy?Odrazu zwalacie na skrzynię-no chyba że auta są po wymianie sprzęgła to wtedy może być problem ze skrzynią


No w moim przypadku sprzęgło jest prawie nówka Confused także widzę że bez wizyty u mechaniora się nie obejdzie Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System