Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lip 2011, 23:48
Temat postu:

jaki wahacz???


witam kolegów czy mógłbym prosić o poradę jaki wahacz do mojego stilo tj. średnica tulei 12mm czy 14mm tj.przed zmianowy czy po zmianowy wahacz - vin ZFA19200000435525.dzięki
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 00:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


W sklepie po podaniu modelu z katalogu wyjdzie właściwy.
Masz link do EPER, trzeba wybrać właściwy MSV

http://eper.fiatforum.com/eper/navi?GUI_LANG=6&LANGUAGE=6&COUNTRY=023&WINDOW_ID=1&KEY=HOME&EPER_CAT=SP&MAKE=F&SBMK=F
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 21:35
Temat postu:

reeere


Nurtują mnie takie posty jak -jaki wachacz do mojego stilo kolego na forum jest mnóstwo tego wystarczy poszukac eper i napewno znajdziesz ,potem co niektóry z licznych gosci mają opinie ze stilo to niewypał bo wzorują się na podstawie ilosci komentarzy na forum,bez urazy ale chyba mam racje!!!

Ostatnio zmieniony przez grzes22383 dnia Pon 11 Lip 2011, 12:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


a mnie kolego rozbrajają płytkie przemyślenia nie których forumowiczów i ich przemądrzałe sugestie, pytanie było proste i jak ktoś chce mi pomóc to dzięki a jak nie chcesz pomagać to nie pisz Very Happy.....dodam, że przeglądając EPER nic nie znalazłem.dziękuje
Powrót do góry
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 01:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


Kolego niestety w naszym roczniku to różnie bywało ja mam mix części przed i po fejsie. Z EPR wychodzi mi np. inny typ amorów niż mam w aucie(oryginały). A wiele części pasuje tylko od abartha. Czasem tylko wyjęcie i przejażdżka po sklepach pomaga.
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 01:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 12:38
Temat postu:

Re: reeere


grzes22383 napisał:
Nurtują mnie takie posty jak -jaki wachacz do mojego stilo,kolego na forum jest mnóstwo tego wystarczy poszukac eper i napewno znajdziesz ,potem co niektóry z licznych gosci mają opinie ze stilo to niewypał bo wzorują się na podstawie ilosci komentarzy na forum,bez urazy ale chyba mam racje!!!
Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 12:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


funyboy napisał:
a mnie kolego rozbrajają płytkie przemyślenia nie których forumowiczów i ich przemądrzałe sugestie, pytanie było proste i jak ktoś chce mi pomóc to dzięki a jak nie chcesz pomagać to nie pisz Very Happy.....dodam, że przeglądając EPER nic nie znalazłem.dziękuje


Sugestia była dobra 1 sprawa niezaklada sie nowego watku jesli jest juz na forum mnóstwo o wahaczach i mozna tam napisac a nie zakladac nowy temat -2 z kolei to powiem tak jak sam zrobiłem,poszedłem do sklepu podałem wszystko co potrzebne i za 4 godz miałem nowiutki wahacz TRW i bez problemu taki jaki był mi potrzebny ,moim zdaniem tak jest prosciej i szybciej (i niezakladałem nowego tematu jaki wahacz bo jak kazdy zacznie zaraz zadawac takie pytania to z tego forum zrobi się śmietnik a nie forum stilo!!!(Bez urazy )
Powrót do góry
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 22:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


ja wg epera nie moglem znaleźć jaki mam wahacz chodzi mi o średnice tulei poziomej gdyż w 2004r była zmiana z 12 na 14mm, a na allegro można kupić już za 110zł za wahacz 12mm, wieć jakbym wiedział jaki to bym nie przepłacał za TRW - bo taki dla mnie za drogi.
Powrót do góry
thruman

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 189
Skąd jesteś (miejscowość / region): DL
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 150PS 2.0 2011r
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 07:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


A tu kolego http://www.moto-portal.pl/sklep znajdziesz fachową pomoc i tanio kupisz. Ja ostatnio zamiast wymieniać wahacz kupiłem tuleje.
Powrót do góry
grzes22383

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd 115km
Piwa: 2/6
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 16:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


Powiem ci tak kolego osobiscie przekonałem się zalozylem trw przez moją nieuwagę na jednej stronie przerwałem gume na sworzniu,poleciał mi po paru mies.potem pomyslałem niebędę przepłacał i kupiłem tani za 120zł.rozpadł mi sie dokladnie tydzień po gwarancjii czyli po roku a z prawej strony mam trw ma 3 lata i zero stuku dlatego tez niewiem czy opłacalne jest wymiana na tani lepiej odłozyc i kupić drozszy sam kupiłem teraz TRW i oby niebyło więcej niespodzianek bo kosztowne sa te z trw placiłem cos 240zl za szt.a i jeszcze jedno _niekupuj na allegro (chyba ze u sprawdzonego goscia ) zebys sie nieprzejechał jak ja kupiłem wachacze na allegro i po jakiims czasie padl mi jeden mialem je na gwarncjii ale co ztego dzwoniłem i pisalem i nic zero kontaktu zero gwarancjii,takze lepiej sie zastanów nad takim kupnem!!!I polecam TRW bo sa bardzo dobre a zarazem nie tanie!!! Sad
Powrót do góry
decomanifest

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Stilo / 1.9 MJet 120KM/ 2006r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 12:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


Witam
Dołączę się z pytaniem do tego tematu. Chciałem zapytać czy samodzielna wymiana wahacza przedniego to jakaś ciężka przeprawa. Pytam ponieważ i tak już wykosztowałem się za dobry wahacz więcej niż tu koledzy piszą gdyż niestety TRW już nie produkuje wahaczy do roczników powyżej 2003 roku i chciałbym wymienić go sam żeby zaoszczędzić jakiś niewielki koszt z racji bycia studentem Smile. Tylko czy jest sens. Z góry dziękuje za podpowiedzi!
Powrót do góry
gadu-gadu
kjark1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 19:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


jak dla mnie wymiana prosta nie warto przeplacac odkrecasz 3 szruby. najdlurzej zejdzie z wybiciem sworznia ze zwrotnicy po paru uderzeniach napewno sie rozlaczy potem nowy .jedyna uwaga to najpierw zalurz duza tuleje chyc sruba potem reszta
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


Wymiana przedniego wahacza to mały pikuś.
Podnosisz samochód, podpierasz stabilnie, zdejmujesz koło,
pryskasz WD 40 lub ON na śruby M12 wahacza, z przodu poziomo wkręcona z tyłu pionowo i śrubę zaciskającą stożek od kulowego na zwrotnicy, oczyszczasz druciana szczotką.
Odkręcasz nakrętkę na stożku przy zwrotnicy, wyjmujesz śrubę, pukasz i powinno wyjść ze stożka ew. rozchylasz stożek pukając wkrętakiem w szczelinę.
Uważasz aby nie wyciągnąć półosi ze skrzyni.
Odkręcasz śruby M12 pionową i pozioma a tulejach met. gum i masz wyjęty wahacz.
Montaż odwrotnie, pomiedzy śrubami M12 a tuleją jest ok 0,8- 1 mm luzu więc spokojnie musi pasować.
Po złożeniu powinien postać aby opadł na sprężynach i trzeba ustawić zbieżność którą trzeba ponownie sprawdzić po kilku dniach jazdy.
Zbieżność ustawiasz w warsztacie lub sam za pomocą prostego przyrządu czyli na felgi przykręcasz wskazówki wykonane z blachy a za część pomiarową robi poprzeczka z chorągiewkami na których oznaczasz różnicę po przetoczeniu samochodu o pół obrotu koła ze wskazówkami.
Trochę pracochłonne ale dokładne i za darmo.
Sam tak ustawiam i jeszcze nie było na przeglądach aby zbieżność była do poprawki.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
DW_Mysz

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): DŚl
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 21:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


Tak na szybko: ePer dla mojego Stilo (12/2005) wskazuje drugi chronologicznie rodzaj wahacza (50705083), czyli jeszcze odlew, ale już z główką sworznia 14mm. Czy ktoś próbował zamiast nich montować blaszane z wymienialnym sworzniem (odpowiednik 50705464), czy też jestem skazany na te ciężko dostępne odlewy? A może w ogóle lepiej nie pakować się w te nowe wersje wahaczy z blaszki i zostać przy odlewanych?
Powrót do góry
decomanifest

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Stilo / 1.9 MJet 120KM/ 2006r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) jaki wahacz???


A przypadkiem wahacze z wymienialnym sworzniem nie miały 17mm?? Ja tak właśnie wyczytałem dlatego go nie kupywałem
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System