Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fakir999

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): oca
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 13:36
Temat postu:

Stilo jtd gasnie


Witam od kilku dni mam problem ze Stilo 1.9 jtd 2004 rok przebieg troszke ponad 200 tkm wg licznika i FES problem polega na tym ze stilo odpala pochodzi z jakies 10 - 30 s na normalnych obrotach , pozniej zaczyna szarpac , przerywac az zgasnie nie reaguje na pedal gazu .Ponowne uruchomienie jest bardzo trudne i jesli załapie to obroty sa na poziomie 400 , gdy odpalam na nastepny dzien sytuacja sie powtarza jakies 10-30 s jest oki a pozniej to samo , szarpie i gasnie !
Po podłaczeniu pod kompa i sprawdzeniu błedów FES nic nie wykrył , pompka paliwa działa i podaje paliwo sprawdzone po zdjeciu szybkozłaczek z filtra , filtr wymieniony w listopadzie , dla pewnosci wymontowałem i wyczysciłem smok w zbiorniku -był dosc mocno zasyfiony . W zbiorniku nie było widac syfu, dla pewnosci dolałem 10 litrów bo było w połowie rezerwy . Dodam ze w zimie raz sytuacja była podobna ale po 3 probach odpalenia wszysto wrociło do normy !! Kilka dni temu miałem 2 razy sytuacje ze po przejechaniu jakis 3 km stajac na swiatłach nie chciał sie wkrecic na obroty tylko ledwo co jechał ale po jakis 200 -300 metrach obroty wrociły i normalnie jechał . Stilo nie brał oleju , miał duzo mocy, nie kopcił ! pozdrawiam wszytkich czytajacych moje wypociny !
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 10 Lip 2011, 18:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie


Regulator cisnienia na pompie GR do wyczyszczenia . Zobacz w Fesie -opcje "cisnienie gazolu". Demontaz regulatora cisnienia jest w "manualach". Czasem szwankuje czujnik fazy co jest pod kolem rozrzadu, ale jego blad powienien sie wyswietlic , jak również czujnik polozenia walu.Mozna przebadać, jak czyszczenie regulatora nie pomoże. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
fakir999

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): oca
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lip 2011, 09:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie


dzieki za podpowiedz , rozumie ze chodzilo Ci o regulator na pompie CR . Wczoraj poszedłem z laptopem by sprawdzic to cisnienie gaznolu i pokazało 3,6 bar , po odpaleniu przez jakies 40 s chodził stabilnie po czym spadły obroty tak do 600 i po chwili wrociły do normalnego stanu dodałem mu kilka razy "gazu" i zaczoł delikatnie reagowac az wkoncu po kilku razach wkrecił sie wysoko i chodził juz stabilnie . Na parkingu smierdziało parafina a na kostce brukowej pod koncówka wydechu była czarna plama jakby sadzy . Przejechałem sie jakies 3 km i wszystko było oki kilka razy odpalałem i bez problemów cisnienie gazolu podczas pracy na biegu jałowym było 322,3 bar . Co mogło byc przyczyna ?? czy warto zabierac sie za czyszczenie tego regulatora?? po poludniu sprawdze jescze raz czy odpala i jak jezdzi ozdrawiam
Powrót do góry
ArekWolf

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: STILO MW JTD 115KM, 2004
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 08:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie


U mnie podobnie. Spadki obrotów jałowych i szarpanie samochodu przy jeździe. Wyczyściłem dolot z sadzy, EGR.

Miałem nadzieje że to wina koła pasowego lub napinacza. Po wymianie na nowe części - bez zmian.

Podczas jazdy słychać u mnie delikatne piszczenie.
Czy może to byc zacierająca się pompa wody która powoduje hamowanie całego napędu paska rozrządu i stąd te spadki obrotów ?
_________________
STILO MultiWagon | 2004 | 115KM | JTD | Dynamic | SkyWindow
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
misiek111

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie


kolego jareq08 gdzie dokładnie znajduje się ten manual gdyż mi już kilkakrotnie pojawił się błąd ciśnienia gazolu. Być może powinienem przeczyścić ten czujnik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 09:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fakir999

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): oca
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 12:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie


Hmy u mnie nie było zadnych spadków mocy i szarpania podczas jazdy !!
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 22:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo jtd gasnie


Kolega Maciek 156, w swoim manualu wspomina o regulatorze cisnienia paliwa. Ewentulnie wklepcie w szukaję "regulator cisnienia paliwa" to sie znajdzie. Pisalismy o tym niejednokrotnie.Kto ma klucze torxy, i nie boi sie pogrzebac , to moze sprobować. Zawor jest na pompie CR, pod zbiorniczkiem zlewowym, ktory czesciow trzeba zdemontowac, celem lepszego dostepu. Polecam wlozyc pod zawór kawalek szmatki przed demontazem. Przy odkrecaniu uwazac by nie zgubic podkladki. Wyleje sie troche paliwa i tyle. Zawor przedmuchac z głową i montowac do pompy. Uruchomic silnik , posluchac czy rowno chodzi, skasowac bledy jak są i wszystko.Nie zaszkodzi wymienic filtr paliwa po tym czyszczeniu. Zatankowac vervy ON , dolac 0.25 l srodka STP na zbiornik paliwa i operacje "czyszczenia ukladu paliwowego" mozna zapisac w kajecie, powodzenia!!! Wink Very Happy
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System