Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Tylne hamulce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pietasentalserwis

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: fiat siena 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 23:26
Temat postu:

Tylne hamulce


Witam

Mam problem z tylnymi hamulcami w sienie 1.4.
po dłuższym postoju (4 lata - 5000km stał w garażu) trzeba bylo rozruszać autko więc wymieniłem z tyłu szczęki+cylinderki+rozpieraki(samoregulator?)z blaszką, sprężynki
na przodzie wymieniłem tarcze klocki wszystkie gumy w zaciskach( zest naprawczy),wyczyściłem jarzma i wymieniłem szpilki na których się trzymają

Po zrobieniu wszystkiego i ruszeniu w świat okazało się że po ok 400km jazdy po aglomeracji pedał zaczyna miękko chodzić, podejrzenie padło odrazu na tylne hamulce ponieważ przy zaciągniętym ręcznym na jeden ząbek pedał był twardy. podkręciłem śrubę (nakrętkę) w samoregulatorze i problem znikł ... na kolejne 300-400km

Czy da się z tym jakoś uporać? męczy mnie ściąganie bębnów i odkręcanie regulatorów co tydzień...

Samochód miał przebieg 80000km (w domu od nowości więc jestem pewien)
teraz mam 130 000km i już na pamięć z zamkniętymi oczami dokonuję poprawek na tyle.

Samoregulatory miałem i mam nadal takie:
http://allegro.pl/samoregulator-rozpierak-fiat-siena-prawy-blaszka-i1910209697.html
Dodam , że wszystko zakładałem tak jak było oryginalnie , a wiem na 200% że byłem pierwszą osobą która ściągała bębny. (korzystam zawsze też z książki Fiat siena dostępnej w necie)

P.S. Czy to normalne że klocki starczają na 20 000 jazdy po aglomeracji śląskiej? (autostrada, DTŚ no i miasta) W poprzednim aucie z abs miałem klocki na 40 000- od tamtej pory hamuję dużo silnikiem i staram się myśleć za kółkiem
Powrót do góry
grześko

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat Punto 2012 1,2 (2012)
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 14:18
Temat postu:

tylne hamulce


Witam, jeśli chodzi o klocki to dużo zależy od marki no i oczywiście jak używamy hamulców. Mam sienę od nowości i pierwsze klocki wymieniłem po przejechaniu 66 000 km. Następne po 100 000 km (firmy Steinhof). Obecnie mam na liczniku 156 000 km i klocki jeszcze są w porządku. Teraz co do tylnych hamulców. 2 lata temu wymieniłem szczęki po raz pierwszy (132 750 km). Zrobiłem wszystko jak należy (tak mi się przynajmniej wydawało) ale podczas jazdy czułem, że coś jest nie tak. Poza tym hamulec ręczny trzymał słabiej niż wtedy czyli przed wymianą szczęk. Pojechałem na diagnostykę hamulców i okazało się, że tylne hamulce "biorą" bardzo słabo a ręczny prawie wcale. Domyśliłem się, że coś jest nie tak z samoregulatorem. Jak to poprawić? Otóż wystarczy podnieść samochód, odkręcić jedną śrubę i ustawić otwór na wprost trybika, który reguluje luz szczęk. Pokręcamy trybikiem (długim śrubokrętem) i sprawdzamy jak kręci się koło i w momencie jak koło kręci się z pewnym oporem kończymy regulację (trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć, bo w drugą stronę jest tym trybikiem kręcić trudniej). Po wykonaniu tych czynności pojechałem na stację diagnostyczną, żeby sprawdzić hamulce i okazało się, że jest wszystko OK. I tak jest nadal, ręczny trzyma na drugi ząbek, nożny też bardzo dobrze, w ogóle uważam, że hamulce w sienie są bardzo dobre. Nawet kiedyś (8 lat temu) , jak zakładałem gaz, mechanik, który "przywiózł" mi samochód po montażu, powiedział, że hamulce są jak brzytwa bo wystarczy lekkie dotknięcie pedału i samochód hamuje super. Smile
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 15:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Tylne hamulce


no to kolego grześko potwierdzma to że w sienach 1,2 były bardzo dobre hamulce Wink bo u mnie w 1,6 są one poprawne Wink widac do 1,2 montowali jakies lepsze serwo pompy niż do 1,6
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
kamilek150

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 518
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryn / Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8V '99+LPG Fiat Seicento 1.1 8V '99
Piwa: 33/5
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 21:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Tylne hamulce


Ja też nie mam żadnych zastrzeżeń do hamulców w sienie. Jeździłem wieloma samochodami i siena niektóre z nich bije na głowę. Hamulce są bardzo czułe i mocne.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
pietasentalserwis

Debiutant



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: fiat siena 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Tylne hamulce


kol grześko
Robię dokładnie tak samo jak Ty , czyli wykręcam jedną śrubę z koła i długim śrubokrętem reguluję, czasami trzeba ściągać bęben, jednak ja robię swoim autem ok 4-5 000 km miesięcznie po śląsku i muszę regulować to co kilka dnia... szlag mnie trafia.
Na klockach steinhofa zrobiłem ok 30 000km
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Lis 2011, 22:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System