Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Check Engine ... Błąd P0420 ...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kula_SS

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 16V 2004r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 23:25
Temat postu:

Check Engine ... Błąd P0420 ...


Witam, kiedyś wspominałem już o tym na forum ale temat został zablokowany. Co jakiś czas wyskakuje mi Check Engine. Najdziwniejsze jest to że w drodze na wakacje około 1000km nic nie wyskoczyło a w drodze powrotnej już 3 razy :/ w czym tkwi problem ...

Po odczycie znalazło 1 błąd:
P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)

Co w tłumaczeniu daje:
System katalizatora (Bank 1) - wydajnosc poniej progu

Sondę wymieniłem na nową (oryginalną Bosch) jeszcze przed wyjazdem, błąd skasowałem, ale niestety co jakiś czas powraca. Wyczytałem po innych forach włoskich wozideł, że problem może być nie tylko z sondą. Niektórzy wspominają o nieszczelnym wydechu lub co najczęściej o zanieczyszczonej przepustnicy lub jej czujniku, czasem też o końcu katalizatora. Proszę o rady czy ktoś się spotkał z takim problemem.

Pozdrawiam.
_________________
... życie na kredycie ...
Powrót do góry
gadu-gadu
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 14 Lip 2011, 07:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Check Engine ... Błąd P0420 ...


Mam ten sam błąd i szukam rozwiązania juz od dłuższego czasu . Jeszcze powiedz,że wskakuje tak w okolicach 2tys obrotów podczas równej jazdy...
Z czasem pojawił sie też błąd czujnika ciśnienia powietrza, więc chyba trzeba iść w stronę czyszczenia przepustnicy. O wymianie kata wolę nie myśleć.
Powrót do góry
Kula_SS

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 16V 2004r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 15 Lip 2011, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Check Engine ... Błąd P0420 ...


Witaj, nie jestem pewien czy przy dokładnie tych obrotach ale na pewno podczas spokojnej jazdy. Po prostu jadę, wyskakuje błąd i nic więcej się nie dzieje. Będę się kontaktował ze znajomym którego kolega jest szefem czy kimś tam w serwisie Fiata, może on coś mądrego doradzi, bo niby nic się na razie specjalnego nie dzieje z autem a jednak wkurza ta kontrolka Smile

Czekam dalej na jakieś rady.
_________________
... życie na kredycie ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Piterson4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 2005
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 21:51
Temat postu:

norma


mam-miałem podobnie Sad
Błąd ewidentnie od "wspaniałej instalacji Tartarini" bynajmniej u mnie nie do wyregulowania.
Występowało przy wysoki bieg IV obroty około 2 tyś.
Częstotliwość różna co 300-1000 km ale swego czasu miałem i pół roku(zimą) spokoju.
Ewidentnie jest to chwilowe zubożenie mieszanki.

Jest taki niedrogi sposób aby wyeliminować tą przypadłość-emulator sondy.

Niestety taki do naszych sterowników z OBD-II to koło 200zł ale można spróbować taki mechaniczny-kawałek rurki- mufki z odpowiednim gwintem (na allegro oferują takie wynalazki po 30-40zł).

Ja kupiłem takie wynalazki (dwa elementy-złączki-mufki) w sklepie motoryzacyjnym od jakiś węży powietrza ciężarówek-koszt 9zł.
Skręciłem wkręciłem sondę i od 2 miesięcy (około 3kkm) jest spokój Very Happy

Ps. Widze, iż gazu nie posiadasz ale ten "mechaniczny" Smile emulator możesz śmiało zastosować powinno rozwiązać problem.
Ja w takim razie chyba niepotrzebnie obwiniałem gazowników o złe wyregulowanie instalacji Sad
Powrót do góry
Kula_SS

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 16V 2004r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 16:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Check Engine ... Błąd P0420 ...


Tak, gazu nie posiadam, za mało pali ten wehikuł by go gazem traktować. Poczekam na opinię tego znajomego bo zaczyna mnie wkurzać ten błąd, czekam pa porady. Pozdrawiam.
_________________
... życie na kredycie ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 21 Lip 2011, 16:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Check Engine ... Błąd P0420 ...


Nie chcę zapeszać ale chyba doszukałem się przyczyn . Ciągłe zubożanie mieszanki aż do wystąpienia p0420 było spowodowane przez czujnik ciśnienia. Sam czujnik jest sprawny ale przepustnica była zawalona twardym osadem olejowo-błotnym i komp dostawał fałszywe dane o ilości powietrza i cały czas zmniejszał dawkę paliwa. A szlamu było tyle,że przy puszczonym gazie powietrze w ogóle nie miało którędy lecieć. Samo czyszczenie jest proste, kierowałem się opisem http://fiatpunto.com.pl/topic11234.html
Facet trochę namieszał z tym która śrubka trzyma tylko przepustnicę, ale nie ważne bo i tak wszystkie odkręcamy .
W mojej albei śruby są jakieś specjalne, ale poradziłem sobie zwykłym nasadowym , przy okazji przeczyściłem też wszystkie gumy dolotu , kasowanie błędów,adaptacja benzyny , gazu :
i najważniejsze :
Na razie 100km bez jakiegokolwiek błędu (mi wyskakiwał już po paru minutach jazdy) , samochód lepiej się zbiera i ma ładne wolne obroty.
Generalnie inne auto Smile
Powrót do góry
Pawni

Czytelnik



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lut 2014, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Check Engine ... Błąd P0420 ...


Ja już przerobiłem ten błąd .....ewidentnie zapchany katalizator !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System