Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Serwis fiata DUKIEWICZ, Warszawa, Jubilerska



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) ''Niepolecane" warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zawiszanieczarny

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI 115KM Automat 02'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lip 2011, 16:10
Temat postu:

Serwis fiata DUKIEWICZ, Warszawa, Jubilerska


90% napraw mojego PALIO zlecałem do tej pory w jednym ASO, w miejscu mojego poprzedniego zamieszkania. Tym razem auto zostało unieruchomione więc zaciągnąłem je na Jubilerską w Warszawie (usługi holowania ten serwis nie świadczy, ale mają zaufanego człowieka który im to robi (bierze 150 zł za odholowanie 3 km), auto zastępcze na czas naprawy kosztuje 100 zł netto ale akurat nie mają żadnego, "może za dwa dni będzie".
Do rzeczy: Auto chorowało na:
- nie pompuje pompa paliwa
- zerwana jedna linka hamulca awaryjnego
- prośba też o wycenę przeciekającego pojemnika wyrównawczego płynu chłodniczego

Na ekspertyzę czekałem 4 dni. Po dwóch dniach i moim telefonie powiedzieli że śrubki mocujące pompę odmakają żeby przypadkiem przy odkręcaniu nie zostały wyrwane bo są bardzo zapieczone i żebym modlił się żeby puściły bo inaczej będę miał do wymiany cały zbiornik paliwa i kosztować mnie to będzie 2500 zł (dziwne bo niecały rok przed tą akcją, pompa była wymieniana na używkę i problemów ze śrubami nie było) po dwóch kolejnych dniach i moim kolejnym telefonie powiedzieli że oddzwonią.
Oddzwonili mając "dwie wiadomości, jedną złą a drugą dobrą" - dobra jest taka że udało im się odkręcić pompę (i tu powinienem pewnie im dziękować że zaoszczędziłem 2500 zł) zła to taka że pompa jest do wymiany (4 dni im zajęło poinformowanie mnie o tym, o czym wiedziałem już stawiając do warsztatu) zamiennik pompy będzie kosztował połowę oryginalnego czyli jakieś 450 zł, oryginał 940. Potem zadzwonili (piątek) że niestety nie są dostępne zamienniki (ja bez problemu znalazłem do 200 zł nowe zamienniki na Allegro) i jedyne rozwiązanie to oryginał pompy ewentualnie mogę poszukać we własnym zakresie jakąś używaną a oni mi to wymienią i żebym dostarczył ją do środy. Wymiana zbiorniczka wyrównawczego miała kosztować 180 zł (na tę naprawę nie dałem zgody)
Tak byłem zajęty tą pompą że wyleciało mi z głowy żeby zapytać o hamulec.

We wtorek przed południem dostarczyłem im używaną pompę (kupioną za 100 zł)zapytałem o cenę wymiany ale niestety pracownik nie potrafił odpowiedzieć bo nie było kierownika (pewnie kierownik sam ustala wszystkie ceny) Poprosiłem o pilną wymianę, bo zbliżał się długi weekend. Na drugi dzień rano tuż po 7:00 dzwoniłem (środa) i rozmawiałem z kierownikiem serwisu który powiedział że na dziś auto będzie gotowe i że zadzwonią, wymiana będzie kosztowała 250 zł (nieźle jak na odkręcenie kilku śrubek pod tylną kanapą i przełożenie pompy). Po 15:00 dzwoniłem z pytaniem czy można już auto odebrać, kierownika nie było, a pracownik powiedział że mają inne umówione auta i w ogóle z tego co słyszał to nie zgodziłem się na zaproponowaną naprawę i długo czekali na część którą miałem im dostarczyć więc na dziś na pewno nie będzie auto zrobione (pomyśleli pewnie że jak nie dałem skosić się to mogę poczekać). Weekendowe plany wyjazdu z dziećmi przepadły.

W sobotę przed południem dostałem telefon że pompa jest już wymieniona, zapytałem czy mogę podjechać auto odebrać, pracownik powiedział że nie bo właśnie zaczęli sprawdzać hamulce i do wymiany są cylinderki oraz szczęki hamulcowe i będzie to kosztować 900 zł) Cena mnie powaliła, powiedziałem że dziękuję za tę wymianę i o której mogę auto odebrać, powiedział że dziś już się nie da, zapytałem o koszt wymiany pompy więc podał mi oprócz kosztu wymiany 250, dodatkowo około 90 zł za ekspertyzę hamulców.

Gdy w poniedziałek odbierałem auto, panowie z serwisu pukali się w głowę mówiąc że hamulce są do wymiany i nie chcieliby mnie spotkać na ulicy z takimi hamulcami (pomyślałem że pojadę do innego warsztatu a ta urwana linka od ręcznego nie jest aż tak bardzo uciążliwa żeby nie przejechać paru kilometrów) Wielkie moje zdziwienie było wtedy, kiedy okazało się w drodze do drugiego warsztatu ręczny w ogóle nie działa a hamulce hamują może na 10% swojej siły.

Nie chcę nikogo obwiniać, ale ewidentnie panowie podłożyli mi świnię bo nie zarobili na mnie tyle ile sobie założyli. O hamulcu ręcznym nawet nie wspomniano mi przez cały okres naprawy. Zestaw cylinderków oraz szczęk kosztował mnie około 150 zł, wymiana + dodatkowe części które należało wymienić w mechanizmie hamulców oraz wymiana linki hamulca kosztowało mnie kolejne - 100 zł. Ręczny przy okazji też naprawiłem za niewielkie pieniądze (58 zł koszt linki)
Zbiorniczek wyrównawczy kupiłem za 38 zł i sam go wymieniłem w 15 minut.

Można mieć wiele zastrzeżeń - brak rzetelnej informacji, długi czas oczekiwania na ekspertyzę, wciskanie przysłowiowego kitu, granie na emocjach (żebym modlił się bo jak śruba puści to bak 2500 zł), ekspertyza hamulca wykonana po 1,5 tyg stania auta na warsztacie, złożenie hamulców tak żebym popamiętał, ceny nie adekwatne do wykonanej usługi, nie dotrzymywanie obietnic a pracownicy nie umieszczają w bazie wpisów o tym, o czym rozmawiali z klientem ponieważ inni pod ich nieobecność nie wiedzą co i jak i proszą żeby dzwonić jak już ten człowiek będzie w pracy.
Faktura drukowana na tak zużytym tonerze że prawie nic nie widać.


Jednym słowem odradzam właścicielom Fiatów serwisowanie w tym miejscu swoich aut, zaoszczędzicie nie tylko pieniądze ale i sporo nerwów.

Ciekaw jestem waszych opinii o tym miejscu. Może tylko mnie tak potraktowali?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) ''Niepolecane" warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) ''Niepolecane" warsztaty


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System