Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flejk

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Kwi 2008, 22:06
Temat postu:

"Awaria systemu wtrysku paliwa"


Witam
Posiadam Fiata Stilo JTD 115KM , przebieg: 116tys, rocznik 2002, samochód został zakupiony w styczniu 2008 (105 tys), po sprowadzeniu z Włoch. Oddany do znajomego mechanika w celu sprawdzenia (wymiana amortyzatorów przednich, klocków, olej+filtr, paski - reszta OK). 3 miesiący jazdy bez problemów. Do czasu.
Cztery dni temu zapaliła się lampka "awaria systemu wtrysku" z komunikacją "Engine Fault". Zauważalny duży spadek mocy, bez dymienia i wycieków oleju. Po nocnym postoju rano podczas odpalania wszystko jest ok, moc w porządku, jazda 5-10 min i znowu ten sam błąd.
Proszę o pomoc. W czym może być problem?

Pozdrawiam
_________________
flejk
Powrót do góry
gadu-gadu
kk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2008, 12:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


chodziu Ci o kontrolke Check Engine /taka zółta/?. Powodow jak zwykle moze byc wiele - przepływka, egr, overboost...
_________________
http://STILO.autokacik.pl/

http://autokacik.pl
Powrót do góry
flejk

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2008, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Chodzi mi o kontrolkę znajdującą się w tle obrotomierza, świecąca na czerwono (symbol coś jakby pompa paliwa). Leży ona pomiędzy kontrolką hamulca ręcznego (czerwona) a kontrolką świateł (zielona)...
_________________
flejk
Powrót do góry
gadu-gadu
dgurdak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 115KM 3D, 2002r. przebieg 250tyś
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 04 Kwi 2008, 20:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Witam!
Miałem ten sam problem, na początku zrób tak, odpal samochód i zobacz do ilu obrotów dochodzi, jeżeli tylko do 2500obr/min, to przygazuj nim kilka razy aby obroty weszły na maksymalne, kilka razy Ci sie bedzie pokazywać, powinno minąć za dwa trzy dni, powtarzaj kilka razy ta operacje, mi pomogło też po wyłożeniu wtyczki od przepływomierza, ale na 100% nie wiem czy to pomorze!!!
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
flejk

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Witam
Nie jestem zwolennikiem takiego sposobu naprawiania samochodu jak opisałeś, no ale... . Kręci się do 3100 max, nic więcej.
Na dniach wybiorę się do fiata więc będę wiedział coś więcej i poinformuję Was o tym.
Pozdrawiam
_________________
flejk
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 07 Kwi 2008, 22:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
axel40

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Fiat STILO 1.9 JTD 115 KM - to już było
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 09:26
Temat postu:

wtrysk


miał cos takiego w zeszłym roku
wiec tak
ogólnie wyszło to iż miałem padnietą pompę common rail (koszt 1700,00zł)
ale czy jest to samo u ciebie to nie wiem mozesz to sprawdzić na exzaminerze fiata jesli oni twój komonikat odczytają jako "błąd ciśnienia gazoleju" jest to wtedy ten moj przypadek
tak bylo u mnie
możesz tez mieć problemy z wtryskami
co do przepływomierza to mozesz go wyjąć i go przeczyścić benzyną
_________________
axel40
Fiat STILO 1,9JTD 2002r. - to już było
ALFA ROMEO 159 SW 1.9 JTDm 150KM 2006r.
Powrót do góry
axel40

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Fiat STILO 1.9 JTD 115 KM - to już było
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 09:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


a czy jak ta kontrolka się zapaliła to czy robiłeś tak:
zgasić samochod poczekać chwilę i odpalić - czy ona wtedy tez jest????
_________________
axel40
Fiat STILO 1,9JTD 2002r. - to już było
ALFA ROMEO 159 SW 1.9 JTDm 150KM 2006r.
Powrót do góry
flejk

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 19:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Próbowałem - świeci. Jedyny okres jaki nie świeci to 5-10 min po nocnym postoju. A tak to cały czas.
Co do pompy, to jednak mam nadzieję że to nie to.
_________________
flejk
Powrót do góry
gadu-gadu
flejk

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Witam

Wyjaśniło się: błędnie pracujący czujnik ciśnienia doładowania. Po wymianie wszystko działa OK. Szkoda tylko że Panom w ASO zajęło 2 dni żeby znaleść problem.

Szerokiej drogi
_________________
flejk
Powrót do góry
gadu-gadu
kk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 340
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Czyli overboost... a przeczyscili przy okazji EGR?
_________________
http://STILO.autokacik.pl/

http://autokacik.pl
Powrót do góry
kucfal25

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: fiat stilo 1.6 16v sw 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 06:47
Temat postu:

Re: "Awaria systemu wtrysku paliwa"


witam miałem ten sam problem ale w stilo benzyna 1.6 16v 103km u diagnosty we wroclawiu wyszlo uszkodzony czwarty wtryskiwacz następne badanie poza wrocławiem czwarty wtryskiwacz lub cewka no i te wkurzające komunikaty w samochodzie liczyłem koszty ok 500-1200pln no i objawy cząsł się na wolnych obrotach spadek mocy i smród spalin no tak wtryskiwacz Nie to niebył wtryskiwacz wystarczyło przeczyścić świece wtyki kabli dochodzących do niewiem jak to się nazywa fachowo ale ja nazwę to fajką to guma która ma w sobie kabelki i łączy świece z przewodani spśikałem to wszystko wd40 i od 2 miesięcy zapomniałem o wtryskiwaczu samochód jeżdzi jak ta lala ma moc działa na 100% u was może to być wtryskiwacz ale ale najpierw zacznijcie od tego a poza tym diagnosta stwierdził wadliwy wtryskiwacz a znaczenie kontrolki wyskakującej w samochodzie w orginalnej książce instrukcji jest napisane wada zapłonu a świece kable i tz fajki to część zapłonu polecam przeczyście wszystko i mocno skręcie no i te fajki są gumowe i będą się wyginać nie zwracajcie na to uwagi wkręcie je mocno Laughing Very Happy
Powrót do góry
piotr stilo 1.9

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGORZELEC
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 10:07
Temat postu:

Witam mam zapytanie dotyczące mojego fiata stilo 1.9 jtd.


kupiłem kilka dni temu fiacika i mam problem z odpalaniem . znaczy się nie mogę go odpalić kręcąc go kluczykiem tylko muszę wspomagacz go Plakiem lub odpalić z biegu i jeździ ale po ponownym zgaszeniu od razu nie mogę odpalić ..jak odpali to jeździ ale słychać taki dziwny dźwięk z prawej strony jak tarcie i szumienie , mniej szumi jak spuszczę nogę z gazu i przy szybszej jeździe , a wracając do odpalania to co może być przyczyną ? byłem u znajomego mechanika na kąpie i powiedział , że prawdopodobnie wtryski lub pompa czy to na pewno to ?mówił ,że trzeba zrobić próbę przelewową czy jakoś tak ..wcześniejszy właściciel powiedział mi ,o problemach z odpalaniem ale u niego odpalał ale dopiero za 3/4 razem kręcenia a po 4 dniach u mnie już nie dorady tak go odpalić tylko muszę psikać Plakiem mówił mi, zę wymieniał jakiś czujnik czy coś na pompie co się znajduje i prawdopodobnie to jest wina tego bo nie założył oryginalnej podkładki tylko wyciął z tekstolitu . nie wiem czy to ściema , że wina jest tego właśnie .. doradźcie coś ..dodam jeszcze ,że szukałem na necie wtrysków bo chciałem kupić ale już sam nie wiem jakie bo u mnie w dowodzie pisze ,że mam 59 kW a po numerach na wtryskach i pompie to wychodzi , ze mam 115 kM , a nie 80 ? jaki jest dokładnie numer to nie pamiętam ale końcówka na wtryskach to 119 i w kołeczku z lewej strony jest 3 i one pasują do silnika 115 konnego i na pompie też jest numer z końcówką 007 ..może być tak ,że mam jakieś inne wtryski i pompę założone od 115 do 80 ? czy to w niczym by nie przeszkadzało a może odwrotnie i czy to może być winą tego iż nie odpala ? a może inny silnik włożony jest ?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 06 Gru 2015, 22:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


Witam! W wersji 116KM powienieś mieć wtryski 0445 110 119, czyli takie masz!Na pompie CR , masz regulator cisnienia, pod nim powinna byc podkładka metalowa. To,ze cięzka Ci zapala , moze byc problem z popmpą, ale zacznij sprawdzić wytryski , próbą przelewową, ten który najwiecej przelewa jest do naprawy /wymiany. Moze się którys zacina.Przerabialem to u siebie kilka lat temu.Uklad gubi cisnienie , na kompie w zakladce parametry , powinno wyjsc z cisn. paliwa. Wystarczy wymienić jeden wtrysk , byc moze.Jak kupisz od innego modelu, tez bedzie chodził, byle był ten rozmiar i koncówka na przewód pasowała(elektr.)..Gdy nie pomoze wymiana wtrysków, to moze pompa licho "daje", wtedy trzeba ją zmienić. Nie baw się w naprawianie , bo auto jest za tanie , by babrać sie w naprawy. Pompę masz typu CP-1S3/R55/10/1-S, była w większosci modeli jtd , alfy, punta, stila, itd. Tu masz tel. do goscia co przywoził z Włoch czesci do silnikow. Wsola ?k Radomia tel.691-900-300, moze kupisz pompę kpl. za 100zł. Natomiast, ten pisk , to pochodzi od paska pomocniczego, moze alternator , lub któras rolka , zdjąć pasek i posprawdzać, hej. Napisz jak poszło. :lol:ps. nr pompy wg. boscha 0445 010 007, taką masz? Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
piotr stilo 1.9

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGORZELEC
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 01:29
Temat postu:

hej


witam .. właśnie taką pompę mam boscha z końcówką 007. facet co od niego kupiłem auto twierdzi , że auto zaczęło mu tak paliło od momentu jak kupił od kogoś jakieś trefnej ropy 50 lit. i od tamtej pory lipa. mówił , że wymieniał ten czujnik na pompie na nowy nawet paragon mi dał tylko , że już podkładkę pod niego to wyciął z kryngielitu czy jakoś tak. i mówił , że przy wymianie na nowy pourywał oryginalne śruby bo bez klucza dynamometrycznego kręcił i powkręcał jakieś zwykłe imbusowe nie wzmacniane tylko 8.8 i twierdzi , że to przez to bo kilka razy potrafiły mu się te śruby same poodkręcać ? możliwe chyba ,że nie bał sprężynujących podkładek . bo tam jest wysokie ciśnienie ..kij wie czy to też nie może mieć coś wspólnego z tym odpal. w sobotę się okaże bo ide na próbę przelewową i zobaczę .. a wracając do tej uszczelki pod tym czujnikiem ciśnienia to normalnie ją kupie w sklepie z częściami ?i te śruby ? aa i bym też zapomniał na tych wtryskach pisze ta końcówka 119 i w kołeczku z boku jest 3 a widziałem też takie z takim samym oznaczeniem tylko , że w kołeczku jest 2, a i czy te silniki 80 kM miały takie oznaczenia na wtryskach ?
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 08 Gru 2015, 17:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) "Awaria systemu wtrysku paliwa"


kolego a pompę paliwa w zbiorniku słyszysz ? być może ona padła lub przekaznik od niej - podnieś tylną kanapę i po przekręceniu kluczyka w pozycję MAR powinieneś właśnie ją usłyszeć, co do tłumaczenia sprzedawcy to coś mi tu śmierdzi...
elektrozawór na pompie CR nie jest montowany na żadną uszczelkę jest tylko naciągnięty oring
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System