Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) ''Niepolecane" warsztaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek_j

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 13:00
Temat postu:

Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Witam wszystkich i proszę o pomoc w następującej sprawie:

Mam niespełna trzyletnie seicento z przebiegiem ok. 43 tys. km. Niedawno zaczęło dochodzić do awarii polegającej na blokowaniu się hamulców w stopniu uniemożliwiającym obrót kół i dalszą jazdę. Zjawisko to nie występowało na początku jazdy, pojawiało się po przejechaniu od kilku do kilkudziesięciu (ok, 40) km. Oczywiście towarzyszyło temu bardzo silne rozgrzewanie się przednich kół (tylnych nie). Na moje amatorskie oko wygląda to tak, jakby po zwolnieniu pedału hamulca nie schodziło do końca ciśnienie.

Samochód oddany został do katowickiego "Ganinexu" (kilka lat temu miałem "przeboje" z tą firmą, ale teraz traf chciał, że auto "padło" mi dosłownie 300 metrów od tej firmy). Zgodnie z opisem na fakturze wykonano czyszczenie układu hamulcowego, wymianę elastycznych przewodów hamulcowych, napełniono układ nowym płynem oraz oczywiście skasowano mnie na ponad 460 złotych. Naprawa nie dała jednak spodziewanych rezultatów, nadal zdarzyło się raz i drugi zaciskanie hamulców. Samochód po kilku dniach oddałem w ramach reklamacji (której początkowo pracownik biura obsługi klienta nie chciał zresztą przyjąć). Po kilku dniach samochód mi zwrócono, w protokole widnieje adnotacja: "usunięto zgłoszoną usterkę, wyregulowano hamulec ręczny" i nic poza tym. Działo się to niedawno, samochodem od tego momentu jeździłem dopiero 2 razy na krótkich trasach i choć na razie zablokowanie się hamulców nie nastąpiło, to nadal przednie koła się grzeją mimo deszczowej pogody (w ustnej opinii serwisu jest to normalne zjawisko).

Moje pytania do osób doświadczonych:

1) Czy regulacja hamulca ręcznego, który o ile wiem działa tylko na tylne koła, może przekładać się na pracę hamulców przednich ?
2) Wymiana przewodów nie dała efektu, była więc czynnością zbędną. Jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy za tą niepotrzebną wymianę ?
3) Na stronach internetowych Ganinexu są podane tylko informacje o osobach na szczeblu kierowniczym, nie ma danych o osobach na szczeblu wyższym (dyrektorskim ?) do których mógłbym skierowac pismo z prośba o wyjaśnienie sprawy. Czy ktoś z Was wie może, do kogo w tej firmie takie pismo można wysłać ?

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 19:15
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Dziwię się że w serwisie od razu nie zdecydowali się na wymianę pompy hamulcowej,bo to ona jest winna blokowaniu się przednich kół.Tym bardziej że koszt pompy i jej wymiany jest w miarę niski.Częsta usterka w tych autkach.Czy warto dochodzić swoich praw?Jeżeli masz dużo cierpliwości i mocne nerwy to nawet trzeba.
Powrót do góry
tomek_j

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 19:45
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Awarię pompy sugerowałem obsłudze, bo kilka lat temu w poprzednim SC miałem dokładnie taką awarię i te same objawy. Jednak nie jestem mechanikiem, nie do mnie decyzja należy, ustalenie przyczyny usterki jest obowiązkiem serwisu. Zresztą sądzę że wymiana przewodów zamiast pompy wynikać mogła z chęci dokonania jak największej liczby napraw (metoda szukania usterki poprzez wymianę kolejnych komponentów na mój koszt). Utwierdzam się w tym przekonaniu faktem, że początkowo serwis nie chciał 2-gi raz przyjąć mojego zgłoszenia jako reklamacji - wówczas mógłby wymienić pompę jako realizację osobnego zgłoszenia osobnej awarii...
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Znam ten warsztat,ale nie wiedziałem,że tacy zdziercy z nich (tyle kasy za taką usługę)
Powrót do góry
tomek_j

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 09:01
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Mówiąc szczerze nie przepadam za tym miejscem, miałem z nimi już raz podobne (a nawet jeszcze gorsze) doświadczenia przy poprzednim samochodzie i z tego powodu omijałem to miejsce przez kilka lat. Jednak traf chciał, że teraz moje autko stanęło dosłownie kilkaset metrów od tego miejsca... Ale widzę, że nic tam się nie zmieniło.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lip 2011, 09:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomek_j

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Sie 2011, 11:33
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


No cóż, wczoraj hamulce znowu szlag trafił, dziś od rana autko w serwisie Ganinexu PO RAZ TRZECI. Ciekawe, ile jeszcze wizyt przede mną ?...
Powrót do góry
tomek_j

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Wrz 2011, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Zakończenie sprawy:

Podczas trzeciej wizyty serwisowej wymieniono wreszcie uszkodzoną pompę i nagle wszystko wróciło do normy, auto jest sprawne. Szkoda, że dopiero za trzecim razem. Wymiana pompy kosztowała 320 zł.

Ponieważ pierwsza naprawa była niepotrzebna, zażądałem zwrotu pełnej kwoty 460 zł, co oczywiście spotkało się z odmową. Kierownik serwisu zaproponował zamiast tego, że da mi zniżkę: zapłacę tylko 180 zł za nową pompę, za robociznę (140 zł) nie będę nic płacił. Oczywiście odmówiłem, bo gdyby naprawa od razu była fachowo i rzetelnie zrobiona, zapłaciłbym 320 zł za wymianę pompy, a pójście na taką ugodę kosztowałoby mnie 460+180=640 zł, czyli dwa razy więcej. Powiedziałem, że zapłacę pełną kwotę (320) za wymianę pompy, a zwrotu pierwszej kwoty będę dochodził sądownie. Pan Kierownik jak sądzę uznał, że blefuję.

Kilka dni później złożyłem pozew do sądu konsumenckiego w Katowicach (w razie potrzeby służę wzorem dokumentu). W efekcie niedawno Ganinex poszedł na ugodę i zwrócił mi całą kwotę za pierwszą, niepotrzebną naprawę. Morał: jak firma chce Was orżnąć, to może pomóc już sam fakt skierowania sprawy do sądu. Które to rozwiązanie serdecznie wszystkim polecam. Smile
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 18:21
Temat postu:

Re: Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Daruj sobie jakiekolwiek skargi bo im wyższego szczebla zarządzania będziesz dotykał tym większego niesmaku będziesz doznawał, a rozmowa z właścicielem firmy może doprowadzić do płaczu. Dla właściciela firmy Klient jest kimś kto ma zostawić kasę i nie ma żadnych praw.
Taka jest polityka Ganinexu - złapać klienta, wyciągnąć kasę a potem niech się frajer buja.
W nowym samochodzie serwis dostał zlecenie montażu osłony silnika, oczywiście osłona została zamontowana ale niekompletna ponieważ składa się z 3 części a zamontowana została 1. Oczywiście wg Ganinexu zlecenie zostało wykonane osłona zamontowana. Reklamacja nie wchodzi w grę.
Poza niskimi cenami nowych samochodów ta firma niczego więcej nie jest w stanie zaoferować . Serwis na poziomie niższym niż pan Kaziu w garażu, kierownictwo i zarząd firmy olewa totalnie klienta, jedynie kontakt z niektórymi osobami działu handlowego może dać odrobinę złudnej nadziei na cywilizowaną obsługę w tej firmie.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
aresik87

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Mar 2012, 12:31
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Problem z hamulcami i jakością usług Ganinex Katowice


Szukam w okolicach Jaworzna jakiegoś w miarę niedrogiego a dobrego warsztatu Fiat pytałem się w ganinexie i za wymianę amorów z przodu z robocizną zażyczyli sobie 800 do 900 zł to trochę dużo jak na pandę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) ''Niepolecane" warsztaty Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) ''Niepolecane" warsztaty


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System