Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maly68

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.6 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 20:21
Temat postu:

podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota


gdzie jest orginalny przekażnik centralnego zamka bo szukam i nie mogę go zlokalizować,a chce sie podpiąc pod niego ze sterownikiem na pilota ,szukałem za schowkiem i tu od kierowcy gdzie są bezpieczniki ale nic takiego tam niema pomocy moje autko to marea 1.6 16v 97r
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota


Nie musisz podpinać się pod sterownik, wystarczy że zlokalizujesz przewody minusowe biegnące w wiązce lewych drzwi te od zamków a następnie poszukasz przewody od kierunków o masz to z głowy. Przewody od kierunków lecą w wiązce zasilającej tył auta. Jeśli dobrze pamiętam to masz sterowanie minusem ale jeśli będzie inaszej to można zmienić biegunowość w sterowniku pilota
Powrót do góry
maly68

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.6 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota


a gdzie ewentualnie jest ten przekażnik od centralnego zamka
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 14:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota


Witam serdecznie Kolegę. Oczywiście zgadzam się z kolegą Mustangiem i om ma rację. Najmniej roboty jest przy wiązce lewych przednich drzwi. Jeśli chodzi o samą centralkę to powinieneś wykręci schowek pasażera i przed oczyma powinna się tobie ukazać czarna mała plastikowa skrzyneczka z małą bodajże 12 pinową kostką. Jeśli tam ją zlokalizujesz to jest to owa centralka. Podpinac powinieneś się do kabli idących do wtyczki, ale od tyłu tej centralki, bowiem tam jest sygnał wchodzący z centralnych. Sterowanie na bank minusem. Dla lokalizacji odpowiednich drzwi proponuje zwykły próbnik z lampką. Potem kable do kierunków ciągniesz przednim tunelem do kolumny i wpinasz się, to proste. Oczywiście jak to wszystko zrobisz pod centralką to i tak nie będzie działało prawidłowo. Tak to juz jest ponieważ jeszcze będziesz musiał zlokalizować główny minus zamka z drzwi od kierowcy tzn rygla. Jeśli go zlokalizujesz i podłączysz do jednego z dwóch kabli które tobie zostaną w sterowniku centralnego to będzie wszystko śmiga jak ta lala. Pracy na jakieś 2 do 3 godzinek. P.S wszystkie styki lutuj i w koszulki dla lepszego sygnału. Pozdrawiam i miłej pracy.
Powrót do góry
sauerkraut

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Marea SX Weekend 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 11:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota


Ja podłączyłem się od strony pasażera: W wiązce wychodzącej z drzwi odszukałem dwa przewody niebieski i biały (97 rok weekend sx). Niebieski otwieranie biały zamykanie. Napięcie i minus (Czarny kabelek) z przewodów oświetlenia schowka . Masa do sterowania pod którąkolwiek śrubkę wkręconą w karoserie. Sterowanie Kierunkami przy przełączniku awaryjnych.

Roboty na 20 minut. Nie ciąłem kabli tylko rozżyłowywałem.

W razie wątpliwości co do przewodów, zdrapujemy trochę pancerza, żeby odsłonić drut, przykładamy końcówki miernika - jedną do masy, drugą do wystającego przewodu. I zamykamy i otwieramy. Jeżeli to przewody sterujące zamkiem, to w jednej pozycji będzie napięcie 0, a w drugiej pozycji niewielkie napięcie. - przy pomocy żarówki też pewnie da się sprawdzić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Kwi 2012, 11:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bandi86

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Bravo `95 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Gru 2013, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) podłączenie sterownika centralnego zamka na pilota


Chciałem podłączyć centralkę do sterowania zamkiem. Znalazłem przekaźnik. Wiem mogę w kable w drzwiach ale wolę tak. Więc lepiej się wlutować w przekaźnik czy w przewody w kostce idące do niego?
Znalazłem kilka zdjęć jak się wlutować w przekaźnik ale jakość jest taka słaba, że zrobiłem sam fotkę może ktoś namalować co w które miejsce? Zaznaczyłem na biało otwieranie/zamykanie z pamięci ale jeśli trzeba to poprawcie.

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.

20) alarm. »

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System