Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) Częściowa utrata mocy - ciekawy przypadek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zenpro

Debiutant



Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Doblo Maxi 1,9JTD, 2006
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 14 Lis 2011, 20:31
Temat postu:

Częściowa utrata mocy - ciekawy przypadek


Witam kolegów
Jak w opisie mam Dobelka 1,9JTD z 2006r. Kupiłem go kilka miesięcy temu i jak na razie nie mam podstaw do zbytniego narzekania. Ale do rzeczy. Autko ma ok 135 tys przebiegu. Do tej pory był bardzo żwawy i przy czym mówiąc delikatnie poradził zaczadzić zdrowo. Przy pierwszym porannym rozruchu dawał lekki niebieski dymek, który pojawiał się także w ciągu normalnej eksploatacji. Rozruch raczej normalny ale dawało się wyczuć, że nie "łapały" od razu wszystkie kotły. Zużycie oleju też raczej wyższe jak norma przewiduje. Te wszystkie składniki podkusiły mnie aby w końcu wykonać pomiar ciśnienia sprężania. Rozpiąłem okablowanie sterujące, odkręciłem przewody od wtrysków, dwa pierwsze wyszły z oporami ale jakoś wyszły. Z dwoma następnymi walka trwała prawie 3 godziny ale też wyszły. Całe.
Użyłem ciężkiego sprzętu aby je wydłubać. Ile się krwistego miecha przy tym posypało to wiem tylko ja i Doblo. Skutkiem obsuwy czasowej silnik mi prawie wystygł ale i tak pomierzyłem ciśnienie. Wykonałem dwa pomiary: pierwszy standardowy oraz drugi z tzw próbą olejową. Wiem na bank, że remont mam pewny.
Ale po poskładaniu całości z powrotem i przejechaniu kilku kilometrów czegoś mi brakowało. No właśnie. Dwóch rzeczy: pierwsza- stracił trochę na mocy, bryka szła do przodu ale to już nie było to i druga- przestał kopcić na czarno. Dawał tylko czasem lekki niebieskawy dymek charakterystyczny dla nadmiernego zużycia oleju.
Dla uzupełnienia podam, że wymontowane wtryski miały spory nagar na końcówkach więc szczotką drucianą na szlifierce został usunięty.
I teraz moje dwa pytania wynikające z opisu wyżej:
dlaczego stracił na mocy i dlaczego silnik przed remontem przestał kopcić.
Moja sugestia to zmniejszyła się dawka paliwa - ale dlaczego? Nic nie było zmieniane.

Pozdrawiam
Zenpro
Powrót do góry
draco86

Dyskutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz
Posiadane auto: Renault Scenic II 1.9dci
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 20 Lis 2011, 15:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) Częściowa utrata mocy - ciekawy przypadek


Czasem nie zapchały Ci się wtryski przy czyszczeniu ich szczotką?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System