Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goya171

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Fiat Croma, 1,9, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 12:37
Temat postu:

Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Witam, kupiłam auto w lutym tego roku, diesel, 1,9. Wymieniłam tarcze hamulcowe, po tygodniu okazało się, że 1 była krzywa, warsztat wymienił i nie było problemu. Ale kiedy zmieniłam opony na letnie (Alu felgi) zaczęły się problemy. Na 4 biegu przy przyspieszaniu od 60 do 90 km/h pojawiają silne drgania. Mało powiedziane, auto się całe telepie. Przy puszczaniu gazu przestaje i normalnie się toczy. Kupiłam 2 nowe opony, nic. Przekładałam przód na tył, nic. Przegląd zawieszenia nic nie wykazał, żadnych luzów.
Nie mam pojęcia jaka może byc przyczyna, mało tego żaden warsztat nic nie wymyślił. Może ktoś mi coś podpowie, bo samochód nadaje się tylko do jazdy po mieście 50 km/h.
Powrót do góry
Cromka

Dyskutant



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTDm 150
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 13:54
Temat postu:

Re: Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


goya171 napisał:
Witam, kupiłam auto w lutym tego roku, diesel, 1,9. Wymieniłam tarcze hamulcowe, po tygodniu okazało się, że 1 była krzywa, warsztat wymienił i nie było problemu. Ale kiedy zmieniłam opony na letnie (Alu felgi) zaczęły się problemy. Na 4 biegu przy przyspieszaniu od 60 do 90 km/h pojawiają silne drgania. Mało powiedziane, auto się całe telepie. Przy puszczaniu gazu przestaje i normalnie się toczy. Kupiłam 2 nowe opony, nic. Przekładałam przód na tył, nic. Przegląd zawieszenia nic nie wykazał, żadnych luzów.
Nie mam pojęcia jaka może byc przyczyna, mało tego żaden warsztat nic nie wymyślił. Może ktoś mi coś podpowie, bo samochód nadaje się tylko do jazdy po mieście 50 km/h.


Moim zdaniem problem jest z felgami, zmień na zimowe i zobacz czy problem ustąpi.

Pozdrawiam
_________________
Fiat Croma 1.9 JTDm z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, cofaczem spalin i wyłapywaczem sadzy w wydechu. O dziwo wszystko jeszcze działa!
Powrót do góry
Mirenty

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żnin
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTD, 16V
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 30 Lip 2011, 14:15
Temat postu:

Re: Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


goya171 napisał:
Witam, kupiłam auto w lutym tego roku, diesel, 1,9. Wymieniłam tarcze hamulcowe, po tygodniu okazało się, że 1 była krzywa, warsztat wymienił i nie było problemu. Ale kiedy zmieniłam opony na letnie (Alu felgi) zaczęły się problemy. Na 4 biegu przy przyspieszaniu od 60 do 90 km/h pojawiają silne drgania. Mało powiedziane, auto się całe telepie.

Mam podobnie, ale też uważam, że to kwestia kół. Kiedy przyprowadziłęm ją sobie w ubiegłym roku to wracałem nią z Włoch, prowadziła sie pieknie, do 200 km/h Smile .
Problemy zaczęły się, przy zmianie na zimówki. Niestety nie miałem felg na zmianę, więc przekładałem gumy i od tamtej pory juz nie jest tak jak było. Jak nie lekkie bicie przy 80-90 km, to drgania przy 120 km/h. Byłem na różnych wyważarkach juz 5 razy i niestety nic to nie dało. Sad
Gdzieś kiedyś czytałem, że zakłady wulkanizacyjne ustawiają maszyny do wyważanie na tolerację plus/minus ileś tam gram, by nie bawić się drobne błędy wyważenia i stąd byc może to wynika.
Zmień zakład, lub postaw warunek, że nie zapłacisz za wyważenie bez próby drogowej. Wink
Powrót do góry
nyxon

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat PuntoII 1.2 8V 2000 LPG ,Fiat Croma 1.9MJ 150KM 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 07:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Witam.
Jak najbardziej koledzy mają rację ,i jest prawdopodobieństwo w 99% że to sprawa wyważenia felg. Tydzień temu, jadąc ok 90 km/h , przejechałem przez dziurę w jezdni..... i od tego czasu trzęsie Kromką tak jak u was.
Powrót do góry
goya171

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Fiat Croma, 1,9, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 14:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Witam, panowie niestety. Przy zamianie kół na zimowe efekt ten sam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 14:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piecza66

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszó
Posiadane auto: fiat croma 1.9 MJET 120 km 2005
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 15:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Też mam ten sam problem od kilku miesięcy,mechanicy nie są w stanie powiedzieć co to jest,wszyscy mówią że to wina złego wyważenia kół. Tylko że co do tego to nie jestem pewny na 100 % bo wyważałem już w 4 różnych zakładach a ostatnio dla dokładniejszego wyważenia byłem na doważaniu kół na aucie co ponoć jest najlepsze a mimo to trzęsienie autem nie ustępuje. gdyby to były koła to drganie by były cały czas w zakresie tej prędkości a nie tylko przy przyśpieszaniu więc z tego co wyczytałem na innych forach to może być wina przegubów wewnętrznych. Mechanikiem nie jestem więc na 100 % nie wiem.
Powrót do góry
goya171

Czytelnik



Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Fiat Croma, 1,9, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Sie 2011, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Byłam dziś na przeglądzie. Auto na trzepaku przeszło bez żadnych problemów, zero luzów, po prostu ideał. Potem w jednym z kilku warsztatów mechanik stwierdził, ze to może byc wina gniazd od półosiek, wizyta w przyszły wtorek.
Poszukałam takich samych objawów w innych autach i w większości stwierdza się, że to koło dwupasowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
Cromka

Dyskutant



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTDm 150
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2011, 15:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


goya171 napisał:
Byłam dziś na przeglądzie. Auto na trzepaku przeszło bez żadnych problemów, zero luzów, po prostu ideał. Potem w jednym z kilku warsztatów mechanik stwierdził, ze to może byc wina gniazd od półosiek, wizyta w przyszły wtorek.
Poszukałam takich samych objawów w innych autach i w większości stwierdza się, że to koło dwupasowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.



Problem z drganiami generowanymi przez silnik i koło dwumasowe, oraz częściowo przez skrzynię biegów będzie występował przy pewnych prędkościach obrotowych silnika - nie będzie związany z prędkością. Problem z półosiami, gniazdami, kołami i oponami nie będzie związany z prędkością obrotową silnika, będzie związany z prędkością auta.

Problemem mogą być przeguby wewnętrzne - najczęściej wyrobione kielichy. Może być też zużyte łożysko podporowe długiej półosi.
_________________
Fiat Croma 1.9 JTDm z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, cofaczem spalin i wyłapywaczem sadzy w wydechu. O dziwo wszystko jeszcze działa!
Powrót do góry
romas1

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Croma 1,9 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Kolega powyżej ma chyba rację.
Drgania (a raczej rodzaj bujania na boki) przy prędkości ok. 70-80 km/h, wzmagające się przy zwiększonym obciążeniu (np. 4 osoby) i mocniejszym ciśnięciu gazu wskazują na uszkodzenie przegubu (info mechanika).
Z uwagi że jeżdże sam i raczej delikatnie za bardzo mi to nie przeszkadza - na razie.
Powrót do góry
jacek cr150

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: fiat croma 1,9 emotion 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Podaję rozwiązanie:
Problemem są przeguby wewnętrzne półosi tzw. kielichy. Krótszy kosztuje ok. 400pln (nowy), dłuższy ok.600pln. Usterka materiałowa (podejrzewam że chodziło o nieprawidłowe zahartowanie części pracujących, trących) podobno została wyeliminowana po 2007 roku.
Powrót do góry
przymar

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Croma 05 1.9 16V 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 14:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Witam,

Czy koszt tych części to oryginały Fiata czy alternatywa. Z tego co wiedziałem dotychczas to sugerowano wymianę całych półosi a nie tylko jej elementów. I czy ktoś się orientuje jakie z tych ewentualnych alternatywnych części to porządna rzecz a które tzw. chińszczyzna.

Pozdr
Powrót do góry
radbox

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: CROMA 1,9 JTD 150KM 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 22:57
Temat postu:

z


Witam. I jak wam udało się rozwiązać powyższy problem bo zauważyłem u siebie coś podobnego. Dzięki za pomoc
Powrót do góry
gumic

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 150KM 06'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lis 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


moj mechanik twierdzi ze to przegub wew. trzebaby rozebrac i sprawdzic czy jest ok, może samu brakuje.. ewentualnie kupić zamiennik dla vectry c... mozna na alledrogo znaleźć.
Powrót do góry
przymar

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Croma 05 1.9 16V 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 13:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


Witam i wracam do tematu.

Czy ktoś wymieniał półosie w ASO ? - jeżeli tak to na nowe czy regenerowane i ile go to wyniosło.
Czy ktoś regenerował/wymieniał elementy półosi poza ASO i czy może polecić /odradzać to rozwiązanie? Chodzi o trwałą naprawę a nie o druciarstwo.
Mam powoli dość tego trzepania i chcę poważnie podejść do tematu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gumic

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 150KM 06'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sty 2012, 00:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Super mocne drgania przy pręd. 60-90 km/h.


z tego co znalazłem w necie, to robią w toruniu zamienniki do vectry c. skoro pasują wahacze od opla, to półosie pewnie teź.
zobacz na motomax.pl


Ostatnio zmieniony przez gumic dnia Pon 09 Sty 2012, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System