Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomis

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD, 115 PS, 3D, 2004r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 14:36
Temat postu:

Awaria, czujnik położenia wału


Witam
W czwartek popołudniu w czasie powrotu do domu nagle zgasł mi silnik przy dojeździe do świateł, wyświetla się komunikat "loose connection". Stoję na awaryjnych na środku ruchliwej ulicy i próbuje odpalić, jednak stilo nie wykazuje chęci współpracy. Zrezygnowany, po paru minutach zaczynam dzwonić z prośbą o holowanie. Mija kolejne kilka minut i stilo jednak decyduje się odpalić.
Dojechałem pozostałe 4 km dzielące mnie od domu bez żadnych problemów, auto zachowywało się normalnie (wyświetlała się jedynie żółta kontrolka - "awaria systemu wtrysku").
Po powrocie do domu za godzinę zszedłem ponownie do auta i po odpaleniu silnika kontrolka już się nie paliła , auto działało prawidłowo.
Następnego dnia odstawiłem auto do elektryka na sprawdzenie - zczytany błąd wskazywał na czujnik położenia wału.
Wczoraj przejechałem ok 90 kilometrów po mieście i okolicach. Przez pierwsze 30km wszystko było ok. Przez kolejne 50 km paliła się już ponownie kontrola "awaria systemu wtrysku". Silnik w tym czasie zgasł jeden raz i od razu zapalił.
Proszę o sugestie. Czy wymiana czujnika położenia wału powinna załatwić sprawę?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 16:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


Powinna załatwic sprawe, gdyz ta usterka tym sie objawia i auto pokazuje "fochy". cena czujnika ok. 110-120 zeta.Wymiana nieskomplikowana z kanału lub najazdu(klucze torxy). Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kjark1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 18:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


z braku dostepu do kanalu wymienialem czujnik od gory troche kiepski dostep ale udalo sie reke pod filter paliwa trzeba wlozyc i namierzac Wink po odkreceniu filtra to juz mozna swobodnie grzebac
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 21 Sie 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


Fakt objaw typowy dla czujnika położenia wału, gaśnięcie silnika na gorącym i problem z odpaleniem a po ostygnięciu rusza.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tomis

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD, 115 PS, 3D, 2004r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 11:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


Dziękuję za pomoc, piwa rozdane Smile
Dziś rano w połowie drogi do pracy (ok. 8km) problem powtórzył się, silnik zgasł. Odpalił za drugim razem, oczywiście pojawiła się kontrolka "awaria systemu wtrysku".
Jutro jadę do mechanika na wymianę czujnika, przy okazji okaże się czy nie pojawiły się inne błędy.
Czujnik (oryginał) w ASO przy ul. 1 Sierpnia 10 kosztuje 149 zł; zamiennik z tego co się dowiedziałem ok. 120.
Zdam relację czy wymiana czujnika pomogła.
PS. Trzymajcie kciuki żeby moje stilo nie skapitulowało do jutra:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 11:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kjark1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 18:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


czyjnik tez mozna sprawdzic miernikiem jak ma +- 850 om mozna uznac za dobry
Powrót do góry
Crossmax

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: STILO 1.9JTD 115KM 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


Mój Stilon chyba też boryka się z tym problemem.
Pierwsza oznaka jakieś 3 tyg. temu.
Zrobiłem trasę Katowice-Balice-Katowice (140-150 km/h). Podjeżdżam pod blok, chłodzę turbine, po ok 2 min. auto samo gaśnie (loose connection i engine failur).
Ale spokój, raz może się zdarzyć.
Od tego czasu nie robiłem dłuższych tras, aż do ostatniej soboty.
Jade w góry (za Żywiec). W połowie drogi zjeżdżam na stację i po chwili postoju sytuacja się powtarza, auto samo gaśnie (loose connection i engine failur). No ale myślę tragedii jeszcze nie ma.
Zapalam bez problemu i w drogę...
Niestety tu zaczyna się mały horror. W ciągu dalszej trasy Stilon zgasł mi kilkanaście razy. Owe "zgaśnięcia" można podzielić na dwa rodzaje:
1. Chwilowe mignięcie prądu, silnik tak jakby wyłączył się na sekundę i znowu zaskoczył
2. Silnik całkowicie padł, awaryjne i na pobocze (najgorzej było jak stanąłem na lewym pasie pod światłami na drodze Kato-Bielsko).
Nie ciekawie było jakieś 800 m przed celem podróży, silnik padł i przez 30 min nie dało się go uruchomić.

Po powrocie w niedzielę (na szczęście nie zgasła ani razu, ale nie kręciłem go za wysoko) podpinam pod kompa i wyskakuje m.in. błąd P0335 - Czujnik obrotów (odczytałem "Czujnik A położenia wału korbowego - usterka")
Podczas postojów zauważyłem po prawej stronie silnika (stojąc przed otwartą maską) ślady oleju. Pomijając już ten wyciek, mam takie pytanie, czy olej mógł zapaskudzić ten czujnik? Czy może to być przyczyna uszkodzenie czujnika? Bo teraz nie wiem czy zakupić nowy czujnik, czy może próbować go czyścić?
Odnośnie gaśnięcia mojego samochodu, to wniosek z tego z taki, że dzieje się tak tylko kiedy silnik jest po wytężonej pracy (dłuższej trasie).
Podczas jazdy na krótkich odcinkach nic takiego mi się nie wydarzyło.
Czy może być tak, że na krótkich odcinkach czujnik działa prawidłowo, a na długich nie?

I teraz pytanie o czujnik. Czy oryginał jest z Boscha? I czy ten będzie pasował do mojego Stilo?
BOSCH 0281002474
http://e-autoparts.pl/generator-impulsow-korbowy-p-204141.html

tomis jak będziesz kupował w ASO daj znać czy jest to czujnik Boscha. U mnie 100 zł Bosch i 150 zł ASO.

A odnośnie wymiany, to jest jakiś manual?Jak to zrobić najprościej. Bo czytałem, że są różne sposoby. Odkręcać filtr paliwa, albo od spodu?
Powrót do góry
gadu-gadu
beton

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Stilo SW Dynamic, M-Jet 16v, 140 KM, 2004
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 22 Sie 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


Miałem podobne objawy.
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=54608&postdays=0&postorder=asc&highlight=ga%B6nie&start=15
Powrót do góry
tomis

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD, 115 PS, 3D, 2004r.
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 23 Sie 2011, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


Dzień przed wymianą czujnika miałem kolejne przygody. Nie obyło się bez holowania i późniejszego ładowania akumulatora (który w swojej głupocie zarżnąłem próbując odpalić auto, zamiast spokojnie poczekać aż silnik trochę ostygnie).
Dziś wreszcie wymieniłem czujnik (sprowadził i wymienił mi go mechanik) - czujnik boscha. Zobaczymy czy wymiana zakończy moje problemy (dziś przejechałem tylko kilka kilometrów, więc za wcześniej na radość)...

@Crossmax - u mnie również problemy występowały tylko przy nagrzanym silniku, więc chyba jest to regułą.

Po przejechaniu większej ilości km napiszę, czy w dalszym ciągu wszystko jest ok.

PS. Naszła mnie refleksja, co mogłoby stać się gdyby do takiej awarii doszło np. na lewoskręcie na trasie szybkiego ruchu...
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Pią 13 Kwi 2012, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria, czujnik położenia wału


tomis napisał:
PS. Naszła mnie refleksja, co mogłoby stać się gdyby do takiej awarii doszło np. na lewoskręcie na trasie szybkiego ruchu...


Albo wyprzedzaniu, rozłożyłbyś ręce, krzyknął: TRANSFORMACJA, i hyc... do rowu Wink
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Bizonik79

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Glasgow
Posiadane auto: Peugeot 308 HT 1.6 HDI / 2008 Fiat Doblo 1.9 JTD M - Jet 105 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 10:19
Temat postu:

pytanko :)


Witajcie . Czytam i czytam aby znaleźć przyczyn mojej awarii,(Fiat Doblo 1.9 jtd M-jet 105 km) po przeczytaniu wielu postów mógłbym powiedzieć że to czujnik położenia kątowego wału korbowego ale u mnie nie występuje gaśnięcie podczas jazdy w moim przypadku od czasu do czasu nie zaskakiwał od strzału tylko było głuche klik......teraz natomiast nawet na zimnym silniku jest objaw ciszy lub głuchego klik i nic więcej się nie dzieje ..... samochód bez kłopotu odpala po lekkim popchnięciu i teraz nasuwa się pytanie czy to czujnik czy szczotki rozrusznika ? Jeśli ktoś będzie w stanie mnie nakierować na usterkę będę bardzo wdzięczny ..... dziękuję .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System