Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) [PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
co17rey

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Fiat Seicento 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 10:53
Temat postu:

[PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?


Witam, noszę się z zamiarem wymiany tarcz hamulcowych, klocków, przewodu hamulcowego który idzie do tyłu. Interesuje mnie ile by mnie to kosztowało? Może ktoś wymieniał ostatnio to by mi powiedział co i jak. Czy opłaca się kupować oryginalne? Czy dam rade sobie z tym samemu czy muszę do mechanika? Ile weźmie za taką wymianę powyższych części? Z góry dziękuje za informacje. Pozdrawiam!
_________________
...
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 11:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) [PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?


Nikt nie powie dokładnie jakie mogą być koszty. Zalerzy to od części czy lepszej jakości czy jakieś najtańsze. Według mnie to nie kupuj najtańszych tylko jakieś lepsze . Hamulce to podstawa. Wymiany dokonasz sam , proste jak konstrukcja cepa. Poszukaj na forum było to już poruszane
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 13:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) [PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?


Kolego wklep Allegro tam masz od tanich do firmowych przeważnie tarcze sprzedają już z klockami,a przewód hamulcowy najpierw zdemontuj bo może ci się nie udać odkręcić na złączce elastycznej i wymiana az do pompy,ale nie są to aż tak wysokie koszty,przewód giętki ok 25zł.miedziany hamulcowy w zależności od długości od 25 do 40zł.W sklepie fiata dużo więcej.Zrobisz sam tylko jak nie odpowietrzałeś nigdy to poproś kogoś kto wie jak to ugryźć.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 18:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) [PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?


A co to za problem z odpowietrzeniem hamulców.Jeden wsiada do auta pompuje hamulcem na zgaszonym silniku,drugi odkręca odpowietrzniki i w momencie pojawienia się płynu daje znać temu co pompuje że dość pompowania i tak z każdym kołem,zaczynamy od lewego tyłu,później prawy tył,lewy przód,prawy przód.I dolewamy płynu hamulcowego,ot i hamulce odpowietrzone,to tak jak z wymiana płynu hamulcowego,który należy wymienić jak się robi hamulce.
Powrót do góry
co17rey

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: Fiat Seicento 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) [PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?


Dzięki za wypowiedzi. Jeśli chodzi o koszty części to wiadomo że w internecie można sobie sprawdzić ich ceny, chodziło mi bardziej o to czy warto kupić te droższe czy to po prostu jedni sobie więcej marży naliczają itp. Sam odpowietrzałem układ chłodniczy, hamulcowego mi się jeszcze nie zdarzyło, ale po tych instrukcjach myślę że dam radę. Jeszcze jedna sprawa, bo nie mam kanału, da się to zrobić bez czy mam poszukać jakiegoś znajomego z kanałem?
_________________
...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 19:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 28 Sie 2011, 21:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) [PORADA] Wymiana tarcz hamulcowych, klocków, ile kosztuje?


Wszystko inne wymienisz bez kanału, ale przewodu hamulcowego raczej bez kanału nie wymienisz, chyba, że się zaweźmiesz to i to zrobisz.
Jeszcze jako mod tego forum, zwracam ci uwagę, że regulamin nasz zabrania reklamowania reklam innych portali. Dotyczy to u ciebie tego www Radomsko. Proponuje wykasować to.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System