Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Spadają obroty, silnik nierówno pracuje (trzęsie nim).



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrblecki

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódż
Posiadane auto: Fiat BRAVA 1.2 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2008, 14:24
Temat postu:

Problemy z obrotami


Miałem problem z obrotami w BRAVCE 1.2 16v ale już nie mam-trzeba rzez elektronika naprawić silnik krokowy lub wymienić na nowy wyczyścić przepustnice preparatem do czyszczenia ,po zamontowaniu jej w aucie wyregulować ją<u fachowca a niepaproka> i co 40 tyś. kilometrów czyścić przepustnicę.Auto teraz mam jak nowe i zapomniałem o problemie.
Powrót do góry
niuman100

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łyszkowice woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Sie 2008, 20:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Spadają obroty, silnik nierówno pracuje (trzęsie nim).


witam mógłby mi ktoś powiedzieć w którym miejscu znajduje się czujnik ciśnienia bezwzględnego? w bravie 1.6 16v
Powrót do góry
janeczek85

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Gru 2008, 14:15
Temat postu:

Autko spada mi z obrotów


Witam!! Mam problem może ktoś pomoże mi z Tym problem posiadam autko fiat bravo 1.6 16v i pod czas jazdy jak puszczam na luzz autko mi przygasa spadają obroty do 400 i nieraz gasnie co to moze byc?? Co z Tym zrobić nadmieniam iz posiadam instalacje gazowa ale tak sie dzieje na benzynie i gazie wiec ?? proszę o pomoc.:)
Powrót do góry
gacekszadek

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Brava 1.6sx 16v 98r (benz)
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 15:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Spadają obroty, silnik nierówno pracuje (trzęsie nim).


niuman100 napisał:
witam mógłby mi ktoś powiedzieć w którym miejscu znajduje się czujnik ciśnienia bezwzględnego? w bravie 1.6 16v


czujnik znajduje sie w tylnej przegrodzie silnika, chyba bardziej po lewej stronie, zakryty jest plastykową puszka trzymana dwoma zakretkami, dochodzi do niego gumowy węzyk.
Powrót do góry
gacekszadek

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Brava 1.6sx 16v 98r (benz)
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 15:21
Temat postu:

Re: Autko spada mi z obrotów


janeczek85 napisał:
Witam!! Mam problem może ktoś pomoże mi z Tym problem posiadam autko fiat bravo 1.6 16v i pod czas jazdy jak puszczam na luzz autko mi przygasa spadają obroty do 400 i nieraz gasnie co to moze byc?? Co z Tym zrobić nadmieniam iz posiadam instalacje gazowa ale tak sie dzieje na benzynie i gazie wiec ?? proszę o pomoc.Smile


a ja mam pytanie co do tego problemu. Mógłbys odłaczyc i właczyc na chwile dosłownie 2sek. kabelek od czujnika przepustnicy podczas tych niskich obrotów? ja mam to samo i jak narazie tylko tak sobie z tym radze. Chciałbym wiedziec czy u Ciebie tez to pomoze. pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 15:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marco7802

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 21:15
Temat postu:

obroty w fiaciku


Witam kolegów i koleżanki kierowców ,ja muszę wam powiedzieć że miałem to samo a raczej ten sam problem z Bravą obroty falowały rano na zimnym silniku sięgały blisko 3000 a natomiast jak się zagrzał (po pracował w skucie) to spadały poniżej 800 aż zapalała się kontrolka oleju czasami gasł .Przyczyną tego nie był silnik krokowy,przewody wys.nap.,świece,filtry paliwa ,oleju ani też sonda lambda,czujnik ciśnienia bezwzględnego,i na pewno brudna przepustnica .Przyczyną tej przypadłości był drobiazg błachy bardzo rzekłbym nawet [cenzura]łka a była nim i tu uwaga wtyczka silniczka krokowego .Nie było w niej kontaktu a napięcie jak tam jest to ok.5v co za tym idzie nie było szans a żeby się przebiło .Radzę wam drodzy koledzy i koleżanki kierowniczki jak coś się dzieje takiego otworzyć maskę nie gasząc silnika i poruszać kabelkami tylko delikatnie jeśli problem zniknie to już wiemy w czym rzecz .Dopiero teraz możemy myśleć o kupnie jakiejś części a nie tak w ciemno ,no chyba że tacy bogaci jesteście w co wontpie sądząc po fiacikach w którego posiadaniu też jestem .Powtarzam elektryka to częste awarie w tych samochodach ale cóż taki ich urok .Pozdrawiam i myślę że pomogłem
Powrót do góry
bravozyz

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: fiat bravo 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lis 2017, 22:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Spadają obroty, silnik nierówno pracuje (trzęsie nim).


Witam,
Również mam problemy z falującymi i obrotami,auto zgasło pare razy, i podczas jazdy jak i postoju w korku, przepustnica została wyczyszczona, wykonano reset komputera, auto jeździ lepiej, lecz czasami podnoszą się na chwilę obroty do 1,5 tys i po paru sekundach spadają do 0,8 tys, wydaje mi się, że auto głośno warkocze i trzęsie nim, przede wszystkim po dłuższym postoju w korku. Czy przepustnica jest do wymiany czy może reset nie został do końca pomyślnie wykonany, może ktoś pomóc?

fiat bravo 1,6 16V 2000r
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System