Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) klamki brava



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elo85

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 43

Posiadane auto: fiat brava, '97; 1,4;12v
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 08:10
Temat postu:

klamki brava


witam, czy wy tez macie problem w swoich samochodach z klamkami, tzn bardzo ciezko otwieraja sie drzwi, trzeba mocno pociągnąc za klamke ze by otworzyc samochod, jedna przednia nawet nie odbija i sa problemy z zamknieciem od srodka, w innych markach wystarczy tylko palcem pociagnac i drzwi sie otwieraja, trzeba wymienic klamki, cos innego czy da sie to naprawic
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
ggago

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWE
Posiadane auto: FIAT BRAWA1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 19:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


to że ciężko się otwierają spowodowane jest tym że w klamce plastik ociera się o plastik najlepiej to zdjąć tapicerke i nasmarowac jakimś smarem wtedy będą chodziły troche lżej a co do odbijania to może sprężyna odbijająca jest uszkodzona jak nie rozbierzesz to nie stwierdzisz co im dolega
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Kwi 2008, 20:39
Temat postu:

re porada


Tak na wszelki wypadek sprawdź czy sie nie opuściły drzwi i czy nie blokują się na ryglach. To te zaczepy na słupkach. Doraźnie możesz prysnąć jakiegoś spreja do smarowania.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
juniorow

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V, 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


U mnie jest dokładnie to samo. Wymieniłem te słynne klamki na nowe, bo ze starych zeszło tworzywo. Niestety jakość wykonania tych nowych pozostawia wiele do życzenia, między innymi ocieranie plastików. Jedna z wielu niedoróbek Fiata.
Powrót do góry
elo85

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 43

Posiadane auto: fiat brava, '97; 1,4;12v
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 09:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


wymieniłem klamki, działają o niebo lepiej niz stare. robiłem wymiane pierwszy raz, jezeli też bedziecie to robic to radze te metalowe ciegiełka wkręcic ze dwa obroty niż są obecnie jeszcze lepiej się będą otwierac
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 09:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lester

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 17:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


Witam. Znalazłem te forum w poszukiwaniu informacji... ale do rzeczy
Mam problem w powyższym temacie, wymieniłem klamki w Bravie ale widocznie słabo zamocowałem cięgno i po kilku dniach zeskoczyło. Teraz nie mogę otworzyć tylnych drzwi.. centralny zamek działa (bolec wyskakuje) ale nie działa klamka zewnętrzna ani wewnętrzna... no a jak wiadomo aby zdjąć tapicerkę i dobrać się do klamek drzwi muszą być otwarte... i tu pojawia się problem. Jak otworzyć drzwi gdy cięgno z klamki spadło ? .

Wielkie dzięki za każdą pomoc bo już jestem sfrustrowany.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
elo85

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 43

Posiadane auto: fiat brava, '97; 1,4;12v
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


moze miałeś załączoną blokadę rodzicielską, ja nie wiem jak teraz otworzyć drzwi, klamki nie odciągniesz bo jest przykręcona, od góry trochę da sie odciągnąć tapicerkę, przynajmniej ja mam tak w przednich drzwiach,
Powrót do góry
gadu-gadu
elo85

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 43

Posiadane auto: fiat brava, '97; 1,4;12v
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


albo popchnij ten srodek z materiału co jest w drzwiach on jest chyba na jakis kołeczkach, jak cos to pózniej przykleisz spowrotem, a tak bedziesz miał srodek wolny i włozysz rękę żeby pociagnąc za cięgiełko
Powrót do góry
gadu-gadu
lester

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2008, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


Blokadę rodzicielską mam na pewno wyłączoną bo normalnie się otwierały przez 2 dni... spróbuje odciągnąć tapicerkę górą ale nie wiem czy to coś da, bo musiałbym nieźle odgiąć aby coś zrobić i może pękną.
Myślałem już aby zrobić dziurę w tapicerce i przez nią śrubokrętem jakoś pogrzebać być może jakoś coś zahaczę i odskoczy... a potem dam koreczek / zaślepkę.

Szczerz mówiąc jest straszna lipa, chyba nikt nie pomyślał, że może coś takiego się stać bo z żadnej stronie nie ma dojścia, wszystkie śruby dopiero są widoczne po otwarciu.

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ... stawiam piwo i bezcenną wdzięczność.


Środek materiałowy jest przyklejany ? chyba rozkręcę drugie drzwi i dokładnie sprawdzę co jest pod spodem...
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 11:04
Temat postu:

re porada


W sklepach z narzędziami są wkrętaki kątowe, czyli zgięte do kąta prostego. Ewentualnie jakiś tandetny można wygiąć samemu.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Sikor

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 11:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


>Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ... stawiam piwo i bezcenną >wdzięczność.


Są sposoby:

1. Poświęcenie nowej klamki i jej odcięcie przy części nieruchomej np. brzeszczotem (równolegle do karoserii !!). Wyłamujesz plastik i dostajesz sie do srodka np. cienkimi cęgami - pociągasz za ciegno - i otwarte.

2. Bierzesz drut albo metalowa linijkę i po zewn stronie szyby przesuwasz za uszczelką .... aż coś naciśniesz i drzwi otwarte. Trzeba popróbować najlepiej na rozebranych drugich drzwiach, żeby obczaic o co chodzi.

3. ??
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 13:00
Temat postu:

re porada


Nie wiem w czym tkwi Twój problem, ale używając wygiętego wkrętaka możesz odkręcić wkręty znajdujące się w boku tapicerki i niczego nie niszczysz. Jedyny mankament to odpowiednia wielkość wkrętaka. A po odkręceniu nie trzeba zdejmować całego boczku bo od góry wystarczy go odgiąć i można próbować dostać się do cięgła.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
lester

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Maj 2008, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) klamki brava


Problem tkwi w tym, że:
1.
Śruby w Bravie są od dołu drzwi a szczeliny nie ma w ogóle ponieważ drzwi po zamknięciu nachodzą na dolny próg i idealnie się schodzą ... szczelina zerowa.
2.
Od strony zamka czyli z boku dokładnie jest tak samo, śruby od krawędzi a drzwi nachodzą na tylną belkę (nadkole) więc w szczelinę można jedynie żyletkę włożyć na nie śrubokręt i to na dodatek wygięty.
3.
Opcja z płaską linijką a'la wytrych nie przeszedł, ponieważ cięgno spadło z klamki i.. nie ma za co złapać więc wytrych odpada.
4.
Piłowanie klamek odpada, równie dobrze mogę wyciąć szlifierką dziurę po zewnętrznej stronie i otworzyć bez problemu w 5 minut... zatem demolowanie nie wchodzi w grę.

Pozostaje opcja wycięcia małej dziurki w tapicerce (jest z tworzywa powleczona welurem) więc... odklejenie welurowego poszycia, wycięcie dziury, otworzenie drzwi (mam nadzieję), wklejenie wyciętego kółka i doklejenie welurowej tapicerki. Dzięki temu nie będzie ani śladu i.... zachowam klamkę.
Będę walczył w garażu przez całą sobotę i dam znać o postępach, no chyba, że ktoś miał już taki przypadek i poda mi złoty środek na tego typu problem.

Dziękuję za wszystkie opcje, zapewne wiele porad pomoże.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System