Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marti1290

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo, Dynamic 1.6 16V, 2002r.
Piwa: 1/23
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 17:27
Temat postu:

Co to za błąd P1300


Witam.

Opiszę całą sytuację.
Kupiłem ostatnio kabel ELM327. Dzisiaj chciałem skasować bez przerwy pojawiający się komunikat "Service Due".. na forum znalazłem informację, że trzeba mieć właśnie ten kabel ELM327 (pomyślałem OK, mam) do tego program FiatECUScan (mam, wersja 2.3.1 zarejestrowana) po połączeniu się zakładka "Adjustment" w polskiej wersji jest tylko F7, zakładka jest nie podpisana.. następnie trzeba nacisnąć Execute (F10) no i się coś porobiło... Crying or Very sad

Po uruchomieniu silnika bez przerwy pojawia się komunikat "Engine Fault".. Mad po odczytaniu błędów wyszedł jakiś błąd P1300.. Mad nigdy czegoś takiego mi nie pokazywało..

I co teraz z tym zrobić Question jakieś pomysły, porady Question
Przecież wszystko robiłem tak jak wyczytałem na forum.. niektórzy pisali, że ten sposób działa..

Proszę bardzo o pomoc i bardzo dziękuję już teraz.

PS.
tak sobie jeszcze myślę czy to może nie ma związku z tym co jest do wyboru w tej zakładce F7, tzn.



Polecenie jest po polsku, ale już opis po angielsku.. niestety nie władam tym językiem aż tak dobrze..
_________________
->Fiat Stilo, Dynamic 1.6 16V, 2002r.
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 18:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300


No to czytaj
zdj 1.
W niektórych Marelli systemów ECU jest w stanie zarządzać samodostosowującego strategii, która pozwala na uznanie zmiany silnika z powodu sporów, zużycie, wymiany części pędnika i komponentów (mechaniczne, elektroniczne), wału silnika nauki koła fonicznego (59F, IAW5SF3) , modyfikowanie podstawowych map. Funkcja czyści trwałe dziennik takiej kalibracji.
Marelli 59F (Punto 99, Seicento, Panda, Doblo, itp.), Marelli IAW5SF3 (Grande Punto):
-Jest to sygnalizowane przez migające światło MIL, będzie wyłączyć i procedury zostaną zakończone postępowanie w następujący sposób:
1) rozgrzania silnika
2) zwiększenie prędkości obrotowej silnika trzy razy do 4500RPM i przechowywać go przez 3 sekundy za każdym razem.
Marelli 1AF (Bravo, Brava, Marea):
- (. Ex nieregularne minimum emisji z limit, brak mocy, niewłaściwe działanie, itp.) każda usterka silnika zostaną zniesione zgodnie z procedurą, a wcześniej naprawy i usuwanie kodów błędów

zdj.2
Usuń konfiguracji typu skrzyni biegów, klimat, tempomat, ABS, elektryczne wspomaganie tak, że jednostka sterująca może nauczyć się nowej konfiguracji.

Tylko do wykonania, jeśli są błędy w konfiguracji lub sterowników, które nie są dziewicze są wyposażone.

zdj.3
Do wykonania (patrz zasady zawarte w instrukcji obsługi), gdy czynność jest przeprowadzana na phonic koła lub na czujnik obrotów (reset siebie dostosowanie parametrów do zera przed ten sposób).
UWAGA: Po wykonaniu tej czynności będzie podany przez wykonać phonic procesu uczenia koła! Twój samochód będzie sygnał dźwiękowy i miga, aby ostrzec, jest to potrzebne do wykonania!
Procedura jest:
1. Uruchom silnik, poczekać, aż silnik osiągnie temperaturę pracy
2. Rev silnik do 5000-6000 obrotów na minutę i pozwalają przywrócić prędkości biegu jałowego silnika. Powtórz innej 2-3 razy.
3. Obróć kluczyk
3. Odczekaj 10 sekund i uruchomić silnik

Musisz przeprowadzić adaptację koła fonicznego

Przetłumaczone przez google
I raczej uważaj na cracowane wersje programu mogą mieć wirusy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marti1290

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo, Dynamic 1.6 16V, 2002r.
Piwa: 1/23
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 19:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300


OK dziękuję kobramir Wink

tylko co ja mam z tym zrobić Question jakieś porady.. Question jeszcze te google to tak dobrze tłumaczy.. zrobiłem te 4500 obrotów przez około 3 sek. 3 razy. silnik rozgrzany ale to nic nie daje.. jeżeli to dobrze rozumiem Rolling Eyes

Czy może to mieć jakiś związek z autoadaptacją Question

hmm doszedłem do tego, że już wiem gdzie popełniłem błąd.. zwracam honor tym którzy (w innym temacie) twierdzili że bez problemu można wyłączyć komunikat "service due" bo można i właśnie to zrobiłem. A ja na samym początku po prostu zamiast połączyć się z opcją SERVICE połączyłem się z SILNIKIEM i teraz mam problem z tym, że bez przerwy miga lampka check engine i napis Engine fault a do tego brzęczyk sobie biiiip'a..

Czy to może być to że trzeba przeprowadzić tą autoadaptację Question czy jeszcze coś innego Question

Regulamin pkt.20
NED

_________________
_________________
->Fiat Stilo, Dynamic 1.6 16V, 2002r.


Ostatnio zmieniony przez marti1290 dnia Sro 21 Wrz 2011, 20:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gucioo21

Dyskutant



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Stilo MW JTD 115
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300


marti1290 - błąd ewidentnie pokazuje na koniecznośc adaptacji koła fonicznego. Procedure opisał kobramir. Ale to jakaś masakra jest . Po co wklejac jakieś tłumaczenie z google. Może trochę więcej wysiłku.
A więc :
Procedurę wykonuje się (patrz instrukcja serwisowa) zawsze jeśli wykonywane były jakieś prace przy kole fonicznym lub przy czujniku obrotów (choc co do tego czujnika to nie wiem czy dokładnie o to chodzi).Należy wyzerowac parametry samoadaptacyjne przed wykonaniem procedury.
UWaga:Jeśli zostanie wykonane to zadanie ( w domyśle zerowanie), konieczne będzie przeprowadzenie adaptacji koła fonicznego. System dzwiękiem i mrugającą kontrolką poinformuje o konieczności przeprowadzenia tej adaptacji.
Procedura jest następująca:
a) uruchomic silnik i poczeka aż osiągnie temperaturę pracy (w domyśle aż będzie całkowicie nagrzany).
b) Przygazowac aż do osiągnięcia 5000-6000rpm i puścic gaz. Odczekac aż obroty opadną do poziomu obrotów biegu jałowego. Wykona ten punkt 2-3 razy.
c) Zgasic silnik
d) Odczeka 10 sekund i ponownie uruchomic silnik.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marti1290

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo, Dynamic 1.6 16V, 2002r.
Piwa: 1/23
Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 20:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300


gucioo21 dziękuję za poradę Smile idę to sprawdzić i dam znać Wink

edit:

gucioo21 Tobie jeszcze raz bardzo dziękuję Smile wszystko się udało Smile błąd zniknął, kontrolka zgasła, biiip'ek też ucichł Wink

Panowie piwka poleciały w Waszą stronę, bo więcej chyba dać nie mogę Razz
_________________
->Fiat Stilo, Dynamic 1.6 16V, 2002r.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Wrz 2011, 20:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomashleezon

Dyskutant



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDI 90KM 2005r. 5dr
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 15:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300


Mam Multiple 1.6 i ten sam problem. Błąd p1300 i kontrolka nie gaśnie. Ona ma gasnąć przy tym przegazowaniu?
Powrót do góry
tomashleezon

Dyskutant



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDI 90KM 2005r. 5dr
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 06 Maj 2017, 15:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Co to za błąd P1300


Mam Multiple 1.6 i ten sam problem. Błąd p1300 i kontrolka nie gaśnie. Ona ma gasnąć przy tym przegazowaniu?
Powrót do góry
Irek73

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Cze 2017, 13:07
Temat postu:

Błąd P1300 wszyscy piszecie o adaptacji koła fonicznego


Mam kłopot z tą adaptacją bo nie mam szans wejść na więcej niż 2000 obrotów wymieniłem przepustnice bo była według serwisu uszkodzona jest dalej co było tylko mam więcej błędów ogólnie mogę skasować oprócz tego właśnie p1300 w aucie mi chyba pokazuje już wszystkie czujniki ABS i reszta z nim związana błędy mam też takie C1117 C1417 C1101 ktoś coś doradzi fiacika kupiłem dla dzieciaka a tu taka klapa więc czekam na jakieś Info dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System