Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 21:38
Temat postu:

Opony zimowe


Przymierzam się do zakupu nowych opon zimowych. Obecnie letnie koła to 175/65/15 i zastanawiałem się nad zimowymi Dębica Frigo2 w rozmiarze 185/65/15 bo w tym rozmiarze co mam letnie tego modelu chyba nie produkują. Posiadam standardowe felgi stalowe 6Jx15 ET43 i na nich miałem rozmiar 175... i czy mogę bez problemu założyć rozmiar 185... ? Czy lepiej szukać o takim samym rozmiarze (175...) ? Ewentualnie czy ktoś użytkuje opony zimowe Firestone Winterhawk 2 EVO. Do tej pory jeździłem w poprzednim aucie na Dębica Frigo2 i ogólnie byłem zadowoly.
Powrót do góry
MegaVat

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Grande Punto 1.2 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Po pierwsze szerszych zimowych niz letnie, to bym nie zakladal. Takie same lub nawet wezsze np 165. Kiedys nawet taka "ludowa" madrosc w narodzie panowala "zimowki o numer wezsze" i wg mnie nie jest to zle. Kiedys dawno temu mialem debice frigo - dobra guma byla. Teraz mam tanioche Matador Nordicca ogolnie daja rade z tym ze ja jestem raczej krolem prawego pasa niz demonem lewego. Jezdze spokojnie to takie opony sie sprawdzaja. Aaa no i nie zmieniam na letnie. Woze sie caly rok na zimowkach. Smile
_________________
Jezeli chcesz zeby cos bylo zrobione dobrze to zrob to sam lub przynajmniej sam sprawdz/popraw.
Powrót do góry
grubyperez

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łodź
Posiadane auto: Croma 1.9 M-jet 150 KM
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Generalnie to zależy, węższa zimówka będzie lepiej spisywała się na nieubitym śniegu, natomiast jeśli chodzi o prowadzenie na suchym, mokrym i ubitym śniegu, lepiej sprawdzi się szersza guma. Wszystko opisane masz tutaj http://www.opony.com.pl/artykul/jakie-opony-na-zime-waskie-czy-szerokie/?id=1070 Jeżdżąc Stilo kupiłem nowe opony Goodyear Ultra Grip 7 195/65/15. Jak dla mnie są super, na zaśnieżonej drodze jazda z prędkością 120km/h nie była żadnym problemem, to samo z pokonywaniem zakrętów, ludzie pukali się w głowy gdy zatrzymywali się na światłach obok mnie, po tym jak wcześniej ich wyprzedziłem. 2 lata temu za te oponki zapłaciłem po ok 230-240pln sztuka. Teraz z racji na zmianę auta musiałem zmienić opony, wybór bezapelacyjnie padł na Goodyear Ultra Grip 8, nowość tego roku, nie ma żadnych testów, opinii, zobaczymy w praktyce:)
Powrót do góry
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Sob 24 Wrz 2011, 23:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Firestone Winterhawk 2 evo wg mnie bije na łeb na szyję Dębice frigo 2
Te rozmiary co podałeś spokojnie wejdą. Z tym że jeśli letnia to 175/65 a zimowa 185/65 to zimowa będzie odrobinę miała wyższy profil.
W GP 1.4 mam(tzn mama ma Very Happy) Firestony w poprzednim aucie miała dębice i w porównaniu Firestone wypadają w ch*j lepiej.
Czy szersza czy węższa?
Jeśli lubisz poszaleć bierz 185.
Ja osobiście w Bravo I mam zimówki 195/50R16 i węższych sobie nie wyobrażam, biorąc pod uwagę letnie(205/40R17) mają minimalnie gorszą przyczepność.
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 25 Wrz 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Poszaleć na śniegu Laughing
To oczywiste że trzeba zamiast 175/65 zakładać 165/75 o dokładny współczynnik zapytaj oponiarza.
Może i opracowali nowe opony szersze o lepszym współczynniku na zimę ale nie są to opony z półki ekonomicznej tylko opony za dużą kasę.
Miałem 165 na zimę i po przejściu na 185 była lipa straszna, oczywiście to w innym samochodzie niż Stilo.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 25 Wrz 2011, 11:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arturch1977

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 2010 Blue&Me
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Wrz 2011, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Dzięki za odpowiedzi ale nadal nie wybrałem. Gdyby Dębica Frigo2 była w rozmiarze 175/65/15 to w ogóle bym się nie zastanawiał nad wyborem w tej klasie cenowej. Od kulku lat jeżdżę na tej oponie w innym aucie i byłem zadowolony z jazdy po śniegu. Auto zachowywało całkiem przyzwoicie, dało się poszaleć (a ja to lubię szczególnie zimą) no i niejednego z zachodnimi oponami wyprzedzałem. Ale czytając opinie na róznych portalach to wynika że Firestone Winterhawk 2 Evo wypada bardzo dobrze, przewyższając Kleber Krisalp lub Barum Polaris. Ja jeżdżę dosyć dużo i w każdych warunkach i lubię mieć auto, które się trzyma drogi a nie jak to niektórzy zimą jadą 20-30 km/h i maja wielkie oczy na panujące warunki na drodze. Na oponach Dębica Frigo 2 zawsze wyjechałem z każdego sniegu i nigdy nie wypadłem z drogi nie mówiąc o niekontrolowanych poślizgach.
Powrót do góry
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 25 Wrz 2011, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Zajedź do warsztatu jeszcze zanim zacznie się szał wymiany i pogadaj aby postawili obok siebie dwie oponki 175 i 165 różnica nie będzie wielka, wystarczy zapytać co ze 165 Dębicy pasuje współczynnikiem na Twoją felgę.
Tylko przypadkiem nie kup opon Sava, porażka.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
PiotrMFIRE

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): znienacka

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 10 Paź 2011, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Kup Frigo 2 o szerokości 165. Jak dużo po śniegu się spodziewasz jeździć to nawet 155 mogą być, byle utrzymały masę, powinny, będę zakładał 155 do Poloneza choć tam fabrycznie jest 185 ,a jeden znajomy jeździ takim autem w zimie na 145.
Powrót do góry
divril

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: FIAT Grande Punto 2006 1.6
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 15:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Witam, chciałbym odświeżyć temat:
Co myślicie o następujących oponkach do GP z 2006?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3615758662#tabsAnchor

A drugim moim pytaniem jest, czy potrzebuję jakiegoś specjalnego lewarka do GP? Na allegro jest pare aukcji z akcesoriami do GPII, i nie wiem czy będą pasować (ja nie miałem w aucie, kupiłem używane)
Powrót do góry
komunikator tlen - status
abel

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): elk
Posiadane auto: GP 1.4 8v
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 17:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


opony do spokojnej jazdy się ok ,cena ,dwa lata gwarancji door to door .zawsze takie lepsze niz najlepsze letnie .
co do lewarka to nie potrzeba jakiegos specjalnego pasuje od punto II, stilo , panda , alfy
_________________
jak będę umiał pomóc na pewno pomogę
Powrót do góry
divril

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: FIAT Grande Punto 2006 1.6
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 18:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Dzięki bardzo za odpowiedź Smile A ma ktoś może dokładne zdjęcia umiejscowienia podnośnika?

w mojej instrukcji jest dość ubogie:



Pytanie poboczne, czy klucz do kół powinien być jakis specjalny do GP? niestety nie mam takowego i wypadałoby kupić (jak i lewarek), jednak dedykowane zestawy (używane) kosztują grubo ponad 150 zł, więc pomyślałem, że skompletuję oddzielnie
Powrót do góry
komunikator tlen - status
abel

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): elk
Posiadane auto: GP 1.4 8v
Piwa: 13/0
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Jak przyrzysz się progom to zobaczysz wytloczenia w kształcie odwróconej piramidy , w tych miejscach podstawia się podnosnik . klucz do kol 17-stka jakiś solidny lepiej , sprawdź czy masz śrubę z uchem do cholowania auta ,tak na wszelki wypadek do kompletu.ja jak szukalem narzędzi do swego ( miałem zestaw naprawczy z pompka ) to kupilem na aledrogo narzędzia ze Stilo . wiem ze narzędzia w kole z punto II klucz ma 19 i śrubę do cholowania tez ma większy rozmiar .
_________________
jak będę umiał pomóc na pewno pomogę
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
divril

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: FIAT Grande Punto 2006 1.6
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 20:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Hak miałem na szczęście:)
Ooo super w końcu wiem jaki klucz! Dzięki bardzo za podpowiedź, jutro rozejrzę się za tymi piramidkami:)

Czy jakiś klucz możesz bardziej lub mniej polecić?

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=28455&order=d&search_scope=category-28455&string=17

Tu link do kluczy an allegro, nie wiem czy nie lepiej jednak gdzieś podjechać, Norauto?

Ostatnie pytanko - lepiej podnośnik płaski czy taki z rowkiem?:

http://allegro.pl/podnosnik-lewarek-podnosnik-samochodowy-trapezowy-i3566058716.html
Powrót do góry
komunikator tlen - status
abel

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość / region): elk
Posiadane auto: GP 1.4 8v
Piwa: 13/0
Wysłany: Sro 16 Paź 2013, 09:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Z rowkiem
_________________
jak będę umiał pomóc na pewno pomogę
Powrót do góry
divril

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: FIAT Grande Punto 2006 1.6
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 16 Paź 2013, 12:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Opony zimowe


Dziękuję Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie.


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System