Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Problem z chłodzeniem Fiata Uno



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hopis

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Uno 5D 0,9 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 18:44
Temat postu:

Problem z chłodzeniem Fiata Uno


Witam,

Kupiłem jakieś 1.5 miesiąca temu Fiata Uno 0.9 2000r na miasto + w planie było (w sumie nadal jest) przerobienie go na KJS. Wszystko było dobrze, w mieście nic się nie działo, nie grzał się. Niestety nastąpiła sytuacja w której musiałem nim jechać w trasę 300+km. No i się zaczęło. Temperatura otoczenia około 25 stopni prędkość stała przez długi czas - autostrada 100-110 5 bieg, żadnego żyłowania samochodu. Zapala się kontrolka cieczy. No to okna bardziej w dół i ogrzewanie, zgasła. Pare razy się tak zdarzyło, ale zawsze ogrzewanie pomagało. Niestety warszawa zakorkowana, więc w miare często się zapalała, ale jak już pisałem zawsze ogrzewanie niwelowało problem. W sumie, teraz również niweluje, natomiast zauważyłem, że dzieje się to już dużo szybciej. Na którychś światłach straciłem jakieś 150ml płynu chłodzącego, po prostu wyleciał korkiem, prawdopodobnie bo ślady są, a nie mam czasu i możliwości, żeby obejrzeć go dokładnie, bo praca w dzień a co po nocy zrobić można. Od paru dni stoi nie używany bo komunikacja okazała się dużo sprawniejsza. Ale do sedna, pytanie moje, czy po zaopatrzeniu się w 5L baniak wody mogę zrobić trasę z powrotem 300+km? W sumie chodzi o to żebym dojechał, bo silnik na wymianę na kjs posiadam. Nie chce się gdzieś po prostu zatrzymać, bo następne pieniądze będą do wydania.

Proszę o szybką odpowiedź.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z chłodzeniem Fiata Uno


Jeżeli jest to nieszczelność układu,typu chłodnica przecieka lub nagrzewnica albo gdzieś po drodze na wężach to dojedziesz,ale jak to będzie uszczelka pod głowicą,to jak przedmucha ją na amen ,to staniesz w polu,i nici z dalszej jazdy,wszystko zależy co się dzieje.Niesprawność układu chłodzenia i przegrzewanie silnika to,nieszczelność układu-zapowietrzanie,uszkodzony termostat-trzyma na małym obiegu,nieodpowietrzony układ,wiatrak na chłodnicy się nie załącza,czujnik temperatury cieczy uszkodzony,uszkodzona uszczelka pod głowicą-nie radzę tak jeździć.
Powrót do góry
Hopis

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Uno 5D 0,9 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Paź 2011, 19:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z chłodzeniem Fiata Uno


Jeśli to byłaby uszczelka pod głowicą, nie wywaliło by korkiem cieczy, taki mój tok myślenia. Mały obieg, myślę, że termostat, ale nie mam czym i gdzie tego zrobić, dlatego tutaj piszę. Wydaje mi sie, nie wiem, nie przypominam sobie, że wiatrak się nie załączał.
Wiem, że nie powinno sie tak jeździć, natomiast sęk w tym, że muszę nim dojechać.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 16:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z chłodzeniem Fiata Uno


No to mało wiesz,za przeproszeniem,jak walnięta jest uszczelka,i np.tak wydmuchana że spaliny gorące idą w obieg,to jak myślisz,co się stanie,wywali ciśnienie płyn korkiem na zbiorniku wyrównawczym.Może masz mały przedmuch na razie dlatego mało wywala,w trasie wydmucha mocniej i staniesz i laweta.Piszesz że musisz dojechać,ale czy dojedziesz,nikt tu nie wywróży,tak więc jak grzał się w mieście,to trzeba było już nie jechać tak daleko,teraz to ryzyko,musisz sprawdzić wszystko co pisałem wcześniej.
Powrót do góry
kubal1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: audi a4 b7 1,8 t, honda civic
Piwa: 15/3
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 15:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z chłodzeniem Fiata Uno


może masz wadliwy termostat i sie nie otwiera dlatego wywala ciecz korkiem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 15:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Układ chłodzenia


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System