Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


cent1 napisał:

nic nie zastapi zwyklego zdrowego rozsadku.


ale tu się user pytał o opony do cintka, a nie o rozsądek? bo to dla wszystkich jest chyba oczywiste i bez dyskusyjne Smile bo nic, żadna opona czy system Ci tego rozsądku nie zastapi..... ale to już jest ..... inny temat, off topu już za dużo Smile
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Ha, ha ,ha.
I jak zwykle ile wpisów tyle opinii. Cool
Dodam i własną a może Ci podpowiem,
Sam zawsze zakładam zimówki na "zimę" - to raczej zrozumiałe, używam auta codziennie i sporo jeżdżę, z tego powodu kupuje nowe (niekiedy prawie nowe{znaczy np. po sezonie}).
Odpowiedz sobie na pytanie, jak dużo i jak długo będziesz jeździć tym autem, i wtedy wybierz, bo jeśli jeździsz dość mało i może jeszcze pojeździsz 1 lub 2 zimy, to po co inwestować te 450 - 500 zł. a można podjechać do zakładu wulkanizacyjnego i zapytać np. o używane zimówki w dobrej cenie, zwykle coś mają, a i w takim wypadku za montaż nie biorą.
jeśli jeździsz sporo (i zamierzasz długo) to zainwestuj w nowe, masz wtedy gwarancję.
Pamiętaj wybór należy do ciebie Very Happy
Osobiście kupuję tu http://www.opony.com/ mają częste promocje i wysyłka gratis, bez względu na zakupioną ilość Laughing
Aha, osobiście zakładam lepszy bieżnik (jeśli takowy mam) na tył - mniej uślizgów = bezpieczniej, przód możesz łatwiej opanować niż tył gdy ma uślizg - zwłaszcza w tak krótkim aucie Smile
Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


ja mam 4 uzywki,przez wiele lat nie miałem zimówek i jakos zyje i mam sie dobrze a jezdze codziennie jakby kto pytał.w tym roku zakładam tylko na przód.oczywiscie mówimy tu o jeździe po duzym wojewodzkim miescie gdzie miliony wydaje sie na odsniezanie.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy


Ostatnio zmieniony przez cent1 dnia Sob 15 Paź 2011, 21:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


cent1 napisał:
w tym roku zakładam tylko na przód.


jak masz przednionapędówkę proponuję na tył i to - NA SERIO Cool

Smile
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


jeszcze nie zwariowałem do reszty.tył nic nie daje.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


cent1 napisał:
jeszcze nie zwariowałem do reszty.tył nic nie daje.


To twoje zdanie, wiele osób ma inne Shocked
Smile
może nie kontynuujmy TU naszej dyskusji. Wink
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


rozpowszechniajac takie glupoty przeczytane w autoswiecie nt. zakladania zimowek na tył mozna kogos zabic.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


cent1 napisał:
rozpowszechniajac takie glupoty przeczytane w autoswiecie nt. zakladania zimowek na tył mozna kogos zabic.


I będę się powtarzał - TO TWOJE ZDANIE moje jest przeciwne i będę się tego trzymał, a zeszłej zimy przekonałem się o tym osobiście.
A najlepiej mieć (przyzwoite) na wszystkich 4.
Zakładane tylko 2szt. to tak jakbyś w zimie chodził tylko w 1 rękawiczce
Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Z opon zimowych jeśli mają być tanie to jedynie Dębica Frigo 2,
miałem Dębicę na dwóch samochodach i było ok, na śniegu są rewelacyjne, miałem Sava zimowe i jest to jedna z gorszych opon jakie miałem, być może dlatego że były kilkuletnie używane.
Ogólnie to nie ma sensu kupować używanych opon zimowych bo to śmieci wyciągnięte z niemieckiego śmietnika albo starocie których ktoś chce się pozbyć u nas a jeszcze kilka złotych zarobić.
Opona zimowa mająca pięć lat od daty produkcji to tylko złudzenie dla posiadacza że ma zimówki.
Właśnie kupiłem Dębicę Frigo w necie w sklepie znalezionym na Skąpcu o ok 40 PLN taniej za sztukę od tego co proponował mi wulkanizator po super upuście.
Z tego co widzę na Skąpcu Dębica Frigo w rozmiarze do Cieniaska zaczyna się od 114 PLN

http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/comp/121702
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 22:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Zakładane tylko 2szt. to tak jakbyś w zimie chodził tylko w 1 rękawiczce" - mikki dobre to było Smile. O tym, żeby kupić używane zimówki też myślę, bo jeżdżę niedużo.
Cent - "napewno nie w cc700 o mocy 30km i w miescie krakowie gdzie raczej jezdzi sie po suchym asfalcie" - jakie cholera 30, myślisz, że ja tylko po osiedlu jeżdżę? Mam "na trasie" drogi o szybkosci 70, raczej się też zdarzy, ze kilka razy pojadę do miejscowości pod Krakowem. Nie dam się przekonać do niekupienia 4 zimówek, już na początku zaznaczyłam, że moim zdaniem to niedobry pomysł...
Nadamus - dzięki za próbę zaprowadzenia porządku bo cent coś nadpobudliwy Rolling Eyes
I PYTANIE:
- jeśli bym kupiła używane o ile by to było tańsze
- na co trzeba zwrócić uwagę przy zakładaniu - felgi, bieżnia czy co tam jeszcze
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


@adelina: niech ci sie nie wydaje ze kupujac 4 zimowki kupujesz bezpieczenstwo i niemozliwe jest np.wykrecenie piruetu.
oczywiscie nie zaszkodzi miec 4,nawet lepiej niz 2 tylko trzeba je potem gdzies trzymac,kupic felgi/lub placic za wymiane 2x w roku/ a ostatecznie nie mieszkasz w górach.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 06:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


o ile tansze to zalezy- jezeli juz masz kupowac uzywki to lepiej podjedz do jakiegos zakladu, tam Ci przynajmniej wywaza, sprawdza cisnieniowo i zaloza. kpujac w necie (mowie o uzywkach) nie bedziesz tego miala i doliczajac koszt wysylki, zalozenia moze sie okazac ze przeplacilas Wink na alledrogo znalazlem kilka- mozna sie zainteresowac (jak sa w dobrym stanie i do tego mozna je odebrac osobiscie i w razie czego sie dogadac co do zwrotu):
http://allegro.pl/bardzo-ladne-opony-zimowe-145-70-r13-debica-i1877150383.html
http://allegro.pl/opony-zimowe-debica-frigo-145-70-r13-i1875333945.html
http://allegro.pl/4-opony-zimowe-debica-frigo-155-70r13-okazja-krk-i1878116497.html
http://allegro.pl/4-opony-zimowe-155-70-r13-seicento-cc-matiz-uno-i1877158540.html
http://allegro.pl/4-opony-zimowe-155-70-r13-seicento-cc-matiz-uno-i1877159233.html
co prawda sa w roznych rozmiarach ale na felge do cc mozna je zalozyc Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 06:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Cytat:
I PYTANIE:
- jeśli bym kupiła używane o ile by to było tańsze
- na co trzeba zwrócić uwagę przy zakładaniu - felgi, bieżnia czy co tam jeszcze


Tak szczerze to jeżeli juz maja być używki (kwestia finansowa) to kupując takie weź kogoś kto się na tym zna, bo samamu choc bym nie wiem jak tu ci każdy doradzał nie będziesz w stanie wybacz nie znając sie kupić dobrze.
Ważna jest data produkcji opony opony na jej boku przed 2000 rokiem jest to 3 cyfrowy dato-kod, a po 2000 roku jest to 4 cyfrowy dato-kod. Zwróć uwagę na kolor opony ! ma być szarawa a nie czarna i do tego świecąca - chodzi mi o kolor bieżnika, bo taka to juz pachnie wiekiem i starością. Lamelki bieżnika muszą być miękkie i dać się bez problemu zginać i zgniatać pod palcami. Wysokość bieżnika!!! tu jest różna kwestia dla każdego - ja osobiście wywalam zimówkę poniżej 4.5 mm. A potem popatrzeć na bieżnik czy nie jest ścięty, czy nie ma jakiś uszkodzeń mechanicznych- pęknięty rant, uszkodzony kord itp..... Smile

Z linków które słusznie Ci podał kolega wyżej max 2,3 oferty : pierwsza o ile cena końcowa nie będzie tragiczna, przedostatnia choć to 155 a do CC jak mówiłem max 145 i ewe ostatnia, reszta to 8 letnie gumy , albo bieżnik dość niski.

P.s -
Cytat:
cent1 napisał:
rozpowszechniajac takie glupoty przeczytane w autoswiecie nt. zakladania zimowek na tył mozna kogos zabic.

Ja nie czytam AŚ - i nic nie rozpowszechniam... Ja to po prostu robię na co dzień i mówię z własnych doswiadczeń uzyskanych w praktyce na torach, podczas rajdów i szkoleń, jeżdżąc w testach dla nas samych i innych magazynów - razem z ludźmi pracującymi w róznych znanych instytucjach szkoleniowych w tym i w innych krajach , których programy mozna ogladac min na tvn turbo itp......Tak ma się nasza praktyka i ciągła nauka do teorii innych.....
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


No proszę Darkman- nawet bym nie wpadła, żeby zwracać uwagę na kolor, czy długość cyfr Smile
Nowe opony to oczywiście bym chciała, ale niestety nie mam wyboru i muszę kupić używane, bo jeszcze muszę teraz kupić pierwszy raz w życiu OC, bez żadnych zniżek, bo jestem swieżak i chcę choć trochę ograniczyć koszta.
A co do wulkanizatora-hm... może rzeczywiście lepiej podjechać osobiście, przynajmniej będę wiedzieć co kupuję.
I jeszcze jedno wiem, że może się wydawać głupie pytanie, ale jestem ciekawa. Gdzie trzymacie zimówki, letnie opony po wymianie? Razz
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 12:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Pytasz jak i gdzie przechowywać opony między sezonami ?

Nie wiem jak mieszkasz, ale jesli w bloku to piwnica, jesli w domu to tez lub garaż, mozna również skorzystać z opcji przechowalni w serwisach - koszt około 100zł na rok. Jeżeli chcesz przechować opony czy to letnie czy zimowe to nigdy nie układaj ich jedna na drugiej- za duże obciążenie. Uzyj wtedy stojaka dostępnego np. na allegro, lub jakies katowniki własnej konstrukcji przykręcone do ściany, koszt itp

http://allegro.pl/stojak-na-kola-opony-felgi-opon-kol-felg-alufelgi-i1858911753.html

http://allegro.pl/stojak-na-kola-opony-super-jakosc-z-niemiec-i1859382475.html

najlepiej opakować je tak że w worki do opon i ,,spuścić'' ciśnienie do połowy. Nie stawiaj ich na ziemi jedna koło drugiej też, najlepsza pozycja to taka jak na w/w stojakach Smile

Jeżeli juz wymieniasz opony, a zakładam że będą one na tych samych felgach co letnie - to wydaj te 20 zł i każ wymienić wentyle z zaworkami, oraz to żeby pan montujący opony wyczyścił ci ranty wew felg. Zawsze jest tam troszke osadu, rdzy itp .
W zasadzie tyle
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System