Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
petarda

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 12:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Z tych ogłoszeń na Allegro nie kupiłbym żadnych bez osobistego oglądania bo nikt nie wstawił fotki daty produkcji która składa się z czterech cyfr.
Dwie pierwsze to tydzień roku a dwie następne to końcówka roku kod 2111 to 21 tydzień 2011 roku czyli 23-29 maja 2011.
To że ktoś napisał rok produkcji albo że używane dwa sezony to lipa,
na miejscu zazwyczaj okazuje się że tak napisał bo je wtedy kupił a opony mają kilka lat więcej albo on jeździł dwa sezony a przedtem sąsiad pięć.
Ludzie to łgarze i piszą byle co w ogłoszeniach jak małe dzieci.
Zaliczyłem już kilka takich wycieczek gdzie na miejscu to wypadałoby dać komuś w zęby za oszustwa.
W poniedziałek zmierzę w pracy swoje nowe zimowe Dębice i napiszę ile ma nowy bieżnik.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


No zgadza się kolego, dlatego zanim sie pojedzie oglądać coś takiego to prosi się o dokładne zdjęcie daty produkcji i fotkę gł. bieżnika każdej z opon.
Jedyna alternatywa jeżeli nie wchodzą w opcje koleżance nowe gumy.

nowa Dębica ma 8mm bieżnika Smile

Cytat:
Dwie pierwsze to tydzień roku a dwie następne to końcówka roku kod 2111 to 21 tydzień 2011 roku czyli 23-29 maja 2011.

tak wspomniałem o tym wczesniej nie rozpisując sie w szczegóły ale dzięki Smile

Cytat:
Zaliczyłem już kilka takich wycieczek gdzie na miejscu to wypadałoby dać komuś w zęby za oszustwa.


A tu się z tobą zgadzam w 100% i nie tylko z oponami, auta, silniki..... dramat. Człowiek pyta, rozmawia i mówi że wyjdzie i tak wszystko więc proszę o kawę na ławę ..... wszystko jest ok, a na miejscu jest jak mówisz.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 17:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Darkman napisał:
Jeżeli chcesz przechować opony czy to letnie czy zimowe to nigdy nie układaj ich jedna na drugiej- za duże obciążenie. Uzyj wtedy stojaka dostępnego np. na allegro, lub jakies katowniki własnej konstrukcji przykręcone do ściany, koszt itp

Wiem, zasady zasadami, ale czy naprawdę coś strasznego się stanie jeśli położy na "płaskim" 4 opony na sobie - nie dociążając ich niczym oczywiście.
Darkman napisał:

http://allegro.pl/stojak-na-kola-opony-felgi-opon-kol-felg-alufelgi-i1858911753.html

Hmm, ciekawe tylko jak położyć "same" opony na tym stojaku?
Darkman napisał:


http://allegro.pl/stojak-na-kola-opony-super-jakosc-z-niemiec-i1859382475.html

A tu na wersji "A" wieszając same opony na tych metalowych prętach mogą zastać odgniociny powodujące nieszczelność z felgą

Darkman napisał:

najlepiej opakować je tak że w worki do opon i ,,spuścić'' ciśnienie do połowy. Nie stawiaj ich na ziemi jedna koło drugiej też, najlepsza pozycja to taka jak na w/w stojakach Smile


A powiedz jak niby są przechowywane opony w zakładach wulkanizacyjnych?, bo z moich obserwacji jasno wynika że stoją one pionowo (bez względu na to czy opony czy całe koła) jedno obok drugiego na 2 metalowych prętach lub kątownikach.
Są również na regałach (sposób stawiania taki sam) metalowych stojących na tzw. podwórku - zapleczu wulkanizacji pod wiatą chroniącą przed deszczem, ale nie przed upałem w lecie i mrozem w zimie.
Hmmm. Ja (moje oponki) w takim wypadku wybieram piwniczkę i leżenie plackiem Shocked
robię tak od kilkudziesięciu lat i nic się jeszcze oponom nie stało.
Smile
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 18:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Adelka jedź do zakładu gumiarskiego powiedz że chcesz 4 nowe zimówki.Tam ci doradzą i na miejscu zalożą.Nie traktuj wszystkich odpowiedzi na twoje pytanie serio ,bo niektóre są bardzo oryginalne
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


jeden stojak gdy masz koła,drugi na same opony- mam takich kilka i jest dobrze.Czy coś się stanie jak sie da 4 koła jedno na drugie? Wam pewnie nic, mnie się kiedyś stało pod obciążeniem i potem poszedł kord. Jak przechowywane są opony w serwisach to wiem, tak jak piszesz- byle jak, pelne ciężkie koła jedno na drugim...każdy ma to w ....
Umówmy się tak że każdy niech robi tak jak uważa, jak tam nie mam zamiaru się licytować z nikim : )
Pozdrawiam i powodzenia.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 18:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


A, że to jest dział o cinquecento, to ktoś powinien znac odpowiedź na pytanie - jaki dokładnie rozmiar powinny mieć. Wiem, że moja opona to 135, ale czy zimowe nie mają ciut więcej... Patrzyłam dziś w internecie i wybór jest duzy, także zaczynam się łamać czy nie kupić intenetowo...
Ja akurat mam trochę problem z piwnicą dlatego się pytałam o to przechowywanie, sprawdzę jeszcze ceny dokładne przechoywania w serwisach Smile
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


masz 135/80 r13 Wink lub inaczej 135 r13 (to ten sam rozmiar). na ta felge mozesz zalozyc tez: 145/70 r13 lub nawet 155/65 r13 Wink (wystepowaly jako zamienniki- ale jak kolega wczesniej napisal 155 to juz ostatecznosc Wink )
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Uff kupione, 2 tygodnie dzwonienia po wulkanizatorach i szukania w necie. Ciężko zdobyć ten rozmiar 145 na 70 , jak coś mają 1-2, a używane to jeszcze gorzej, a o to mi chodziło. Kupiłam za 150 zł 4 używki, wyglądają bardzo dobrze, podobno po 1 sezonie. Dopłaciłam dużo za przywiezienie bo to spoza Krakowa, nie wiedziałam nawet jak dojechać, ale mówi się trudno.
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


az trudno uwierzyc ze ktos sprzedał roczne opony za mniej niz 40 zł/szt.
jaka to marka?a moze kupilas bieznikowane?
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sro 26 Paź 2011, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Adelina napisał:
Uff kupione, 2 tygodnie dzwonienia po wulkanizatorach i szukania w necie. Ciężko zdobyć ten rozmiar 145 na 70 ,


Nie wiem gdzie mieszkasz ale 145/70/13 to najpopularniejszy rozmiar opony letniej i zimowej do CC i SC, leży tego na tony w hurtowniach,serwisach, nawet w marketach np. auchan itp - ceny w promocji od 98 zł do 109 normalna.



Cytat:
wyglądają bardzo dobrze, podobno po 1 sezonie


Bądź tak dobra i wrzuć tu zdjęcia tych opon, od góry bieżnik dośc blisko aparat, oraz z boku tak aby było widac markę i może w dobrej rozdzielczośći uda sie nam odczytać rok produkcji. Może miałaś farta i jest jak piszesz, albo mogą nie być po 1 sezonie lub jak kolega pisze są bieżnikowane....
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Czw 27 Paź 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Darkman nie doczytałeś - ja szukałam używanych opon, nowe wiem, że są. Z używanymi był naprawde problem w takim rozmiarze, wulkanizatorzy mieli najwyżej dwie. Wiem, że lepiej nowe, ale cóż...finanse.
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


no cóż.może trafiłaś mega okazję; ale jesli cena reprezentuje jakość tych opon to niech cię Anioł Stróż ma w swej opiece.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 29 Paź 2011, 19:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


No a jednak się udało! Wróciłam niedawno od wulkanizatora, pochwalił te zimówki, powiedział, że z 2003 roku, ale były jeżdżone na pewno nie więcej niż jeden sezon i są w bardzo dobrym stanie. No i to koniec dobrych wiadomości, bo okazało się za to, że te na których jeździłam (były nie zmieniane po poprzednim właścicielu) są na wyrzucenie. I felgi w kiepskim stanie. Także na wiosnę nowy zakup, ale dobrze, że mi to powiedział, bo bym jechała i zaraz kapcia złapała :/
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Wto 01 Lis 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


taka stara guma może być twarda jak kamień; lepiej popróbuj sobie hamowanie na mokrym asfalcie.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System