Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 17:28
Temat postu:

wymiana opon


Niedługo chcę zmienić opony, a że nie mam o tym pojęcia bo moje auto mam od wiosny (i to pierwsze auto) proszę o rady:
- czy lepiej kupić nowe czy używane "zimówki"
- jaka firma by była w miarę tania
- jaki jest koszt minimalny kupna i wymiany zimówek
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 17:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


lepiej kup nowe- dluzej pojezdzisz i bedziesz miala pewnosc ze sa ok. kupowanie uzywanych to kupowanie kota w worku- niby wiesz ze jest tam kot ale ale nie jestes pewna jaki Wink co do marki- polecam barumy polaris 2 lub 3 - sa w miare tanie i dosc dobre Wink a cena - zalezy od rozmiaru Wink sprawdz jakie masz teraz zalozone i takie same kup Wink lepiej jednak podjedz do kilku zakladow z oponami (lub podzwon) i bedziesz znala ceny Wink nie sugeruj sie tez cenami w necie (oponeo, czy opony.pl) czasami jest drozej - sam szukalem w necie barumy i najtaniej znalazlem za 230 zl. ale znalazlem zaklad gdzie kupilem za 220 - wyszlo taniej bo do cen "netowych" trzeba czesto doliczyc montaz Wink a ja mialem z montazem Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 17:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Ale 220 zł komplet 4 opon??? Rozmiar - 135 jest.
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Ja polecam nasze oponki Dębica Frigo,nie wiem jakie tam Cienki ma oponki ale przypuszczam,że 155/70/13 i koszt takich oponek na Alledrogo to od 120zł.Kupując na wulkanizacji zapłacisz za nie minimalnie więcej ale montaż masz w cenie.Jeżdziłem na tych oponach autem tylno-napędowym i u nas po górkach nigdy nie było problemu podjazdem.
Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Kurcze, a ja dalej nie rozumiem, tu mi mówicie 100,200 a słyszałam coś wcześniej, że wymiana 4 opon kosztuje ok 400 zł, czy to chodziło wam o jedną oponę, bo już się zaplątałam :/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


napisalem 220 zl za jedna (ale w innym - nietypowym rozmiarze-185/55r15) Wink tu masz przykladowe ceny:
http://www.opony.com/szukaj-opon/osobowe-zimowe-135-80-r13
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.


Ostatnio zmieniony przez nadamus dnia Sob 15 Paź 2011, 18:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


koszt jednej opony przykładowo Dębica Frigo czy kormoran 145/70/13 bo to jest rozmiar dla CC na zimę, to koszt opony w hurtowni od 108zł do 119 zł sa ceny. Jak już pisali wcześniej żadne tam oponeo, allegro itp. Kupujesz w sklepie, serwisie, hurtowni oponiarskiej tam gdzie mieszkasz.
Koszt montażu to około 50 zł za wszystkie 4 szt + ewe wymiana wszystki wętli z zaworkami.

wiec masz koszt 4 opon : 430zł do 480zł + 50-70zł wymiana = tyle to kosztuje, co do używek to już ci napisali wyżej. Przy zakupie nowych opon warto jeszcze spr i ewentualnie jeśli jest potrzeba to ustawić zbieżność - po prostu szkoda nowych opon.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


co do opon dębicy- sa dobre ale na śnieg Wink kiedys były testy opon w motorze i autoświece i dębica (podobnie jak kormoran) była bezapelacyjna na sniegu Wink ale przepadla na mokrym Wink niestety - podejrzewam ze bedziesz raczej jezdzila w miescie i dlatego polecam barumy i ewentualnie opony marki sava (mowie o tych tanszych) mają dosc zrownowazone prowadzenie w kazdych warunkach Wink maja tez podobne ceny Wink nie patrz (i nie sluchaj) tylko ze jakas opona ma rewelacyjne prowadzenie na lodzie- kazda opona sie slizga i jest nieprzewidywalna na lodzie Wink (nawet te najlepsze)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Adelina szuka kapći do CC z tego co się orientuje Smile a więc dębica, kormoran, sava, barum wszystkie te będą dobre a i każda ma jakieś wady i mówię to nie z opisu tych opon, tylko z doświadczenia z jazd na ponad 300 autach które obsługujemy i w których takie opony są założone. U jednych dębice dają mega rade, a np barumy dają du...., a u innych jest na odwrót. Do CC rozmiar jak podałem i któraś z tych opon które podał kolega nadamus i ja. Smile Dla CC i SC jest to najlepsza opcja jakości, parametrów i ceny Smile tyle ...
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


No masz rację, bedę raczej jeździła po mieście. Słyszałam, że niektórzy zakładają zimowe tylko na dwa przednie koła, ale to chyba nie jest dobry pomysł...
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 19:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


zakladanie zimowek tylko na przod to ... toto lotek Wink a nawet powiedzialbym ze samobojstwo Wink juz lepiej jezdzic na samych letnich (wszystkich 4) niz na takim mieszancu Wink o ile przod bedze mozna kontrolowac to tyl w zadnym wypadku Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


nadamus napisał:
zakladanie zimowek tylko na przod to ... toto lotek Wink a nawet powiedzialbym ze samobojstwo Wink juz lepiej jezdzic na samych letnich (wszystkich 4) niz na takim mieszancu Wink o ile przod bedze mozna kontrolowac to tyl w zadnym wypadku Wink

zakładanie 4szt. ma sens tylko w tylnonapedowym aucie.
napewno nie w cc700 o mocy 30km i w miescie krakowie gdzie raczej jezdzi sie po suchym asfalcie. co do zimowek na tył to pieknie sie kreci piruety nawet na zimowkach.efekt poprawy jest najbardziej widoczny na naped,na hamowanie juz gorzej.cudów nie ma.
ja polecam fulda kristall.uzywane moga byc ale max 1-2 sezony,do cc nie powinno byc kłopotu bo to popularne auto.
ps.ciekawe kiedy lobby oponiarskie wpadnie na to, ze KONIECZNIE trzeba kupowac 5 zimówek /rezerwa/ Smile
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


Cytat:
ps.ciekawe kiedy lobby oponiarskie wpadnie na to, ze KONIECZNIE trzeba kupowac 5 zimówek /rezerwa/


No powiem wam szczerze i może to jest głupie, ale od kilku lat po przygodzie która miałem w Alpach tak właśnie mamy. Tzw w autach naszych prywatnych, a nawet w takich którym jedziemy na długie testy to w porze zimowej koło zapasowe jest również zimówką, taka sama jak ta która jest na osi. Przeważnie mamy 4 te same opony na aucie...
Smile

Generalnie powinno sie zakładać 4 opony zimowe, nie dwie na przód albo tylko dwie na tył.
Jeżeli ktos ma tylko dwie opony zimowe i np autko z napędem FWD to zapewne ! załozy je na przód bo tak mu logika podpowiada - przód napędza i hamuje (większą częścią) i to jest zrozumiałe, ale niestety jest to błędne i bardzo złe rozwiązanie .........

Odbywaliśmy wiele szkoleń i testów w szkole jazdy Subaru, Skoda szkoła auto i tez ku mojemu zdziwieniu o tym też się dowiedziałem X lat temu.
Potem jak już poruszałem sie po ich torze to w praktyce o tym się przekonałem w 100%

http://www.auto-motor-i-sport.pl/magazyn/Skoda-szkola-auto-bezpieczenstwo-opony-1810.html

http://www.youtube.com/watch?v=Wcy0TYc1MWM

na szybko, bo nie ma obecnie jak wam pokazać filmiku z tego i podobnych szkoleń, ale zawsze myslałem że dobrze robię i umiem fachowo dobrać kapcie i odpowiedni je założyć - to się okazało że mimo iż z tym robię od lat to mało wiem i jeszcze dużo się muszę nauczyć Very Happy

KUP 4 ZIMÓWKI nowe i ciesz się bezpieczną jazda mimo że masz kosiarkę CC 704 i jeździsz po Krakowie gdyz na osiedlowej drodze takim potworem też można zrobić niezły dzwono-pokaz Smile
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


i zamontuj dodatkowo abs,asr i min.4 poduszki. aby bezpiecznie jezdzic.
oczywiscie za rok 5 opon zimowych wyrzucasz poniwaz stały sie używkami i kupujesz nowe.
ludzie popadacie w obłed!
nic nie zastapi zwyklego zdrowego rozsadku.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana opon


ludzie co Wy robicie- Kobita normalnie sie pyta o porade a Wy piszecie stos bzdur. wiadomo ze bezpieczniej jest kupic 4 nowe opony niz 4 uzywane "po dziadku co jezdzil tylko w niedziele do kosciola". jezeli jednak ma kupowac 2 opony i zakladac je tylko na przód to lepiej odlozyc te pieniądze i kupić 4 ale w przyszłym roku- omija sie tylko złudne samopoczucie ze nic sie nie stanie bo "przeciez mam zimówki". mając tylko letnie bedzie uwazac na drodze (bo przeceiz jezdzi na letnich) a nie szalec. a wracajac do tematu- kolezanka pyta o " w miare tanie i dobre opony zimowe do cc- wiec proponuje trzymac sie tematu Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System