Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
popo1960

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: vw polo 2007 1.2 6V
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 14:42
Temat postu:

brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


Czesc

Mam marysie 1.6 16v, wszystko wskazuje ze silnik zjada mi ok 1l oleju 15w40 na 1000km przy spokojnej jezdzie. Gazu spala ok 10l/100km. Zrobilismy ze znajomym pomiar cisnienia w cylindrach wyszlo: 11.9, 12, 12,1,12 i w ostatnim cylindrze (najblizszy do aku) ledwo 10. Podobno to moze byc zapieczony pierscien. Czy mozna w jakis miare prosty sposob wymienic ten pierscien od strony miski olejowej ? Czy trzeba sciagac glowice? Czy mozna wymienic tylko ten jeden pierscien?

Prosze o pomoc jak najtaniej poradzic sobie z tym problemem bo auto nie jest warte kompleksowego remontu silnika, zwlaszcza ze za rok planuje sie go pozbyc a jednoczesnie moge miec dostep do garazu z kanalem.

dzieki
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 15:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


Nie ma mozliwości wymiany pierścieni bez demontażu głowicy.Trzeba by się np: pozbyć wału korbowego .Poza tym różnica ciśnień w cylindrach może również wskazywać na wypalone gniazda lub zawory, więc bez demontażu głowicy nie obejdzie się .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 15:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


Dla równowagi, przez otwory świecowe, zalać naftą cylindry na 48 godz. (wszystkie) Od czasu do czasu obrócić troszeczkę wałem i dolać nafty w tym czasie. Zmienić olej i zmierzyć ciśnienie. Może pomoże. Mnie pomogło. Jak nie to zwalić głowicę, jak kolega pisze. Można wcześniej zrobić próbę olejową, czy to nie nadpalony zawór.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
popo1960

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: vw polo 2007 1.2 6V
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 18:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


dzieki za wskazowki:
- jesli idzie o dobranie sie do pierscieni to myslalem wlasnie o wyjeciu walu ale widze ze to chyba kiepski pomysl

- o probie olejowej poczytalem ale nie wiem jakich wynikow powienienem sie spodziewac: przy wypalonym gniezdzie i przy przypalonym pierscieniu.

a co do kontroli cisnienia oleju to zastanawia mnie dlaczego czesciej i szybciej sie zaswieca gdy np wykonuje skret w lewo ? lub gdy hamuje? w ktorym miejscu jest to jakas polaczone ze soba ?

biorac pod uwage ze slysze jeszcze panewki, coraz bardziej sie zastanawiam czy nie podmienic caly silnik, znajomy wlasnie rozbil marysie, jedyny minus to ze on nie ma klimy i drugi ze chyba pracy bedzie wiecej.

dzieki za pomoc!
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 19:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


Jak się wleje troszkę oleju do cylindra i mierzy ciśnienie to ciśnienie znacznie wzrośnie w stosunku do poprzednio mierzonego wtedy, gdy padnięte są pierścienie, nie wzrośnie, albo wzrośnie bardzo mało, gdy nadpalony zawór. Jeżeli Tobie miga lampka ciśnienia oleju na zakrętach i przy hamowaniu (tak zrozumiałem) to jeździsz ma bardzo niskim stanie oleju i w ten sposób prawdopodobnie skończyłeś silnik.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Lis 2011, 19:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
popo1960

Debiutant



Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: vw polo 2007 1.2 6V
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 06 Lis 2011, 16:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


gdy lampka sie zaswieca to wtedy oczywiscie dolewam oleju. W kazdym razie biorac od uwage Wasze odpowiedzi przygotowuje sie do wymiany silnika. Niestety silnik od znajomego nie ma klimatyzacji a moja marysia ma, czy mozna cos z tym zrobic ? Czy po prostu musze sie pozegnac z klima ?
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pon 07 Lis 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) brak cisnienia oleju, chyba tylko w jednym cylindrze


Jak zaświecą lampki, a Ty dolewasz oleju, to przeważnie za późno, chyba że miałeś t a k i e szczęście i według mnie nie rób tak więcej, tylko patrz na bagnet. Jeżeli to jest silnik takiej samej pojemności i podobny konstrukcyjnie (pooglądać!) to przekładać bebechy klimatyzacji z Twojego silnika i cieszyć się zimnem w lecie.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System