Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Zawieszenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diego240

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 10

Posiadane auto: Fiat Uno,1,0 gaźnik,1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 19:02
Temat postu:

Zawieszenie


I jeszcze jedno, dopiero co wymieniłem komplet wahaczy, i juz po ok. 300km, sworzeń w jednym z nich daje o sobie znaki.Czy po wymianie ich powinienem ustawiać zbieżność lub sprawdzić geometrie, czy poprostu ten jeden wahacz mógl być wadliwy.Dodać muszę ze przy ich wymianie nic nie demontowalem, końcówki drążków kierowniczych pozostaly na swoim miejscu.Proszę o pomoc.
Powrót do góry
romi72

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfice
Posiadane auto: seat ahambra 1.9 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 19:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Zawieszenie


po wymianie wahaczy ustawia sie zbieżność
Pozdrawiam
Powrót do góry
diego240

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 10

Posiadane auto: Fiat Uno,1,0 gaźnik,1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 19:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Zawieszenie


no ale czy to może być powód tego ze jeden znich się uszkodził?A wogóle po tej wymianie niezauwarzylem zadnej różnicy, samochód równo się prowadzi, wogóle niesciąga.
Powrót do góry
Jacek1974

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megane Combi 1.6 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Zawieszenie


Najpewniej kupiłeś zamiennik kiepskiej jakości.Sworznie są wciskane i niewymienne .Jeśli trafisz słaby jakościowo wahacz to już po niewielkim przebiegu będzie stukał sworzeń.Powiem na moim przykładzie ,bo na Uno zjadłem zęby ,że również w zimę będzie stukał.Jest to spowodowane tym ,że sworzeń poddany niskiej temperaturze dostaje luzu .Luz ten powstaje na kołnierzu mocującym go do wahacza.W ciepłe dni materiał sie rozszerza i stukania nie słychać. Radze kupić fabryczny fiatowski - jest dobrej jakości .Możesz też zrobić jedną rzecz : wziąć spawarkę i punktowo nadspawać w trzech miejscach połączenie obudowy , w której pracuje sworzeń do wahacza.Nie zespawaj tylko przegubu kulowego sworznia .W zimne dni nie będzie już hałasował .Wymień tez silent bloki na fabryczne . Niedowiarków informuje - sam to przetestowałem na swoim uniaczku. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
pamor

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: VW GOLF III Variant
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Kwi 2008, 17:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Zawieszenie


Z tym spawaniem to chyba masz rację: ja wymieniłem z lewej przegub, który po krótkim czasie okazał się niewymiarowy i dostał luzów w gnieździe wahacza. Potem ktoś mi go przyspawał tak ja piszesz i spokój. Parę dni temu wymieniłem przegub z prawej i znowu zaczyna napier....
Tu jest rysunek:
http://www.garnek.pl/pamor/1433857
+++++++++++++++++++++++++++
Parę części do uno:
http://freizimmer.com/Czesci/Cewka.html


Ostatnio zmieniony przez pamor dnia Czw 31 Lip 2008, 14:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 21 Kwi 2008, 17:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jacek1974

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault Megane Combi 1.6 16V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Kwi 2008, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Zawieszenie


Siemka !!! Very Happy Znam mechanika ,który wymienia same sworznie we fiatach ponieważ można je kupić w sklepie ( nabija na prasie ).Ja tego nie popieram .Można zrobić tak ,że z zużytego wahacza wyjąć sworzeń i silent bloki .Potem nabić nowe silent bloki i zaspawać nowy sworzeń.Oszczędza się parę złotych pod warunkiem ,że robi się to samemu. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System