Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2008, 23:20
Temat postu:

Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


Witam. Miałem diesla przed i teraz znowu dopiero po tygodniu jeżdżenia nowym autkiem zauważyłem i tu coś dziwnego,
poprostu nie pojawia mi się kontrolka świec żarowych przy starcie silnika na liczniku, mimo tego raz ją zobaczyłem ale to przy którymś zapalaniu gdzieś tam w mieście i to trwało może 2 sekundy(krótko, prawie błyśnięcie) dokładnie mowiac chodzi o pomaranczowa spirale, autko zapala caly czas tak samo czyli dopiero przy drugim tak jakby przekreceniu rozrusznika. Kurcze naprawde jestem zaskoczony tym i to moze byc dlaczego tak sobie zapala. chlopaki piszcie ale nie straszcie /,


Ostatnio zmieniony przez grzegi87 dnia Czw 13 Lis 2008, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 00:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


przykro mi kolego ale to oznacza że czeka cię remont silnika Crying or Very sad

to jest to autko z tym ciekawym tuningiem Question a to może oznaczać że masz coś namieszane ze serownikiem świec żarowych lub jest on poprostu uszkodzony a jeśli samochód pali dopiero za drugim razem to raczej napewno są uszkodzone świece/sterownik

a z tym remontem to żartowałem Laughing
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 12:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


odpala za pierwszym razem tylko nie na strzala tylko za ok 2/3 sec na rozruszniku, caly czas tak samo zapala za kazdym razem,czy silnik zimny czy goracy, tak to to autko z tymi ciekawymi obrotami.
Powrót do góry
gadu-gadu
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 13:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


sam sobie raczej nie poradzisz nawet wydawało by się że taka prosta czynność jak wymiana świecy żarowej w tym modelu to niełatwe zadanie spróbuj je zlokalizować to będziesz wiedział o czym mówię(są w tylnej części silnika) wizyta u dobrego elektryka rozwiąże sprawę (mam nadzieję)
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 16:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


heh moj tez nie pali na dotkniecie kluczyka Razz ale znow nie trwa to strasznie długo.. znajomy ma doblo tez z jtd i identycznie zapala wiec chyba jest dobrze Smile co do swiecenie kontrolki to w lecie swieci sie znacznie krocej niz w zimie.. ale za kazdym razem moge sie jej dobrze przygladnac Razz dodam ze ostatnio mialem sprawdzona cala inst elektryczna i wymieniana jedna swiece wiec powinno byc dobrze Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 16:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


dziś przyjżałem się dokładnie panelowi wyświetlanych kontrolek na pulpicie.
pomarańczowa spiralka załącza się cały czas bez żadnych mrugań, świeci się krótko i gaśnie w momencie kiedy kontrolka z kluczykiem gaśnie czyli można powiedzieć jednocześnie. Heh - jestem ciekaw czemu tak szybko, czy tak ma być.
po chwili dopiero reszta kontrolek z nika tzn poduszki wtryski itp ( co do tych kontrolek co później jednocześnie wszystkie gasną) jest jedna jeszcze kontrolka w lewym rogu nad kontrolką wtrysku taka czerwona, w ogóle nie mam pojęcia co to jest. Z wyglądu przypomina długopis i u dołu kropelka to wszystko koloru czerwonego- co to??
Myślę że jak komuś tak samo zapala to umnie jest dobrze tylko że ja sobie na siłe szukam usterek.
Powrót do góry
gadu-gadu
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


czyli masz całkowicie normalnie :] u mnie sprawa wyglada tak samo Smile u mnie kontrolka od wtryskow gasnie ostatnia Smile a ta kontrolka o ktora pytasz wystepuje tylko w JTD i zapala sie tylko wtedy gdy w silniku nadmiernie obnizy sie poziom oleju. u siebie zaobserwowalem zapala sie tylko wtedy gdy zapale auto nie czekajac gdy wszystkie kontrolki zgasna :] dlatego dla swietego spokoju wole te chwile odczekac..
Powrót do góry
Dariusz Matusiak

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9JTD GT 1999r/Seicento 0.9 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Kwi 2008, 01:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


ta kontrolka od stanu oleju jeśli po zapaleniu silnika zacznie szybko mrugać to znaczy że system nie zdążył ustalić poziomu oleju a jeśli zacznie mrugać kontrolka od świec żarowych to oznacza spaloną świecę lub uszkodzony kabel zasilania świec

ps.moja bravka też nie pali na ryz Wink
_________________
BRAVO 1.9 JTD GT
==CLUB FIAT ROMANIA==
Powrót do góry
skype status
misiakkk

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.9JTD GT 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 07:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


ja mam dokladnie tak samo, nie pali "na dotyk" tylko z kreci z 1-2 sek i tez slyszalem ze to jest normalne takze nie przejmuje sie choc przyznam szczerze ze bardziej podoba mi sie Partner 1.9D ktorym tez jezdze, ktory pali na "dotyk"
natomiast w kwestii czerwonej kontrolki "przypominajacej dlugopis" to jest dokladnie tak jak mowicie ze oznacza ona obnizenie poziomu oleju ale miga ona rowniez jak odpala sie silnik bez czekania az kontrolki zgasna

pozdrowionka
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 20:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


mialem zwyklego diesla i krecil mi dotyk tak jak ty mowisz o tym partnerze.
dzis na parkingu stalem kolo vw IV w dieslu i powiem ze tak samo zapalil jak moj terazniejszy dieselek jtd. wiec tak napewno juz jest we wszystkich dieselkach z interkulerem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Radzio_Sz

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieścisko czasem Gniezno ogólnie wielkopolska
Posiadane auto: 126pEL96r, UNO1.0 98r, Bravo I 1.9JTD GT 99r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2008, 23:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


E ja też tak miałem -wada instalacji -kabelek gdieś przetarty był i kontrolka czasem mrygała podczas pracy silnika
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2008, 10:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


a moglbys powiedziec gdzie ten kabelek twoj sie przetarl.



2 dni z rzedu gdy rano podchodze do autka i chce go zapalic to sa trudnosci.

normalnie gdy wszystkie kontrolki z gasna wlaczam silnik i bez rezultatu a gdy potrzymam go dluzej na zgasnietych kontrolkach to zapala bez problemu, tak jakby oprocz kontrolek ktore informuja ze wszystko sie zaladowalo w kompie to sam musi sobie odczekac na jakies zaladowanie sie czegos ktore nie jest pokazane po przez kontrolki,potem zapala juz normalnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Radzio_Sz

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieścisko czasem Gniezno ogólnie wielkopolska
Posiadane auto: 126pEL96r, UNO1.0 98r, Bravo I 1.9JTD GT 99r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2008, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


Nie wiem - w aso tak mi powiedzieli koszt naprawy wyniósł 30 zł
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
grzegi87

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: bravo= 1.9jtd 105 00/ 1.6 16v 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


dzis podłaczając cb radio, szukałem dobrej masy, a wiec - W moim modelu nie ma w schowku takiej klapki w srodku by dostac sie szybko glebiej wiec trzeba bylo wykrecic caly schowek.
dzieki temu chyba odkrylem moje mankamenty o czym wspominalem wyzej mowie dokladnie o przekaznikach. przyjzalem sie im i po wyciagnieciu zobaczylem ze w kazdym po mniej wiecej 2 plaskie wtyki byly zasniedziale,troche bylo widac jakby okopcone, zaczelem czyscic papierem sciernym i z powrotem wlozylem w te same miejsca. teraz moja spiralka od swiec za kazdym przekreceniem stacyjki pojawia sie , slysze tak jak by glosniejsze teraz pstrykniecia ze schowka tych przekaznikow.
tak jak by w tedy dochodzilo za malo pradu przez zasniedziale koncowki.

chcialbym sie dowiedziec czy ja na to wychodzi ze ruszalem przekaznik miedzy innymi od swiec??

ruszalem dokladnie jakies 4 przekazniki od strony pasazera 2 czerwone i 2 czarne, moze ktos wie za co sa one odpowiedzialne.
a i 1 znalazlem od strony kierowcy gdzie bezpieczniki, tez byly styki zasniedziale, czy to przez to ze w nich przeplywa duzo pradu??


jak by ktos wiedzial gdzie jeszcze sa jakies bo byc moze nie udalo mi sie ich znalez to byl bym bardzo wdzieczny.
Powrót do góry
gadu-gadu
Radzio_Sz

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mieścisko czasem Gniezno ogólnie wielkopolska
Posiadane auto: 126pEL96r, UNO1.0 98r, Bravo I 1.9JTD GT 99r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 18:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Problemy z kontrolką świec żarowych w bravo jtd.


To są przekaźniki od pompo wtrysków bodajże czarne 2 sztuki a w niektórych modelach prócz nich są także niebieskie też 2 są to wersje z podgrzewanymi siodłami. 2 czerwone odpowiadają za ACS (ACS jest to automatyczny system kolizyjny. System w razie wypadku automatycznie
8)wystrzeliwuje poduszki powietrzne
8)odblokowuje centralny zamek
Coolwłącza oświetlenie wewnątrz pojazdu oraz światła awaryjne
Coola także odcina dopływ paliwa Cool )
Pozdrawiam
Ps tam jest także taki se bezpiecznik na 45 amp. -nie wyciągajcie go przy włączonym zapłonie bo trzeba będzie na kompa jechać usterkę poduchy usunąć -on jest od zabezpieczenia systemu wagowego w siedzeniach Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System