Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiza3

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Kwi 2008, 21:03
Temat postu:

uszczelniacz chłodnicy brava1.2


mam pytanie czy próbował ktos uszczelniac chłodnice????????????
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Kwi 2008, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


tak, ja probowalem w starej corsie, w zakładzie, sprawdzono szczelność i stan kanalików, wymieniono uszczelki. Zakład koło Gorzowa WLKP.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
bossjawor

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Kwi 2008, 15:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


ja uszczelniłem swoją po wlaniu do niej sprecjalnego środka do uszczelniania chłodnic na allegro jest tego dużo, pomogło skutecznie
pozdrawiam
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Kwi 2008, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


no to jak nasypales tego badziwewia to poszukaj juz nowej pompki wodnej... chlodnice sie uszczelnia w specjalistycznych warsztatach, albo sie wymienia, a nie sypie sie syf, co zapycha kanaliki i dobija pompe..ale to wasz wybor...


Pozdro
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
jasiek234

Debiutant



Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


zgodzę się z Kolegą. Kiedys tak załatwiłem cały układ chlodzenia. Lepiej poszukac nawet na szrocie jakąś szczelną niż sypac to badziewie. pozdrawiam
_________________
jasiek234 bravo jtd 2000r
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 23 Kwi 2008, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
albertus

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): starachowice
Posiadane auto: brawo 14 12v 95rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Kwi 2008, 23:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


Panowie a szczególnie kimcio co wy piszecie o środkach uszczelniających, chłodnica kosztuje 300pln i więcej używkę ciężko znaleźć a zasypka 5pln, wiem ze swojego doświadczenia niema sie co zastanawiać tylko sypać
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Kwi 2008, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


tylko mowa jest o tym że dobijasz i chłodnicę - nie ma ona swojej nominalnej skuteczności i pompe wody..a używkę jak nie znajdziesz to możesz wymienić uszczelki na nowe, taka naprawa kosztuje 50-100 zł. A więc rób jak chcesz, ja bym naprawił chłodnicę, albo kupił używkę - u mnie w okolicy jest dość Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 15:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


KiMCIO napisał:
tylko mowa jest o tym że dobijasz i chłodnicę - nie ma ona swojej nominalnej skuteczności i pompe wody..a używkę jak nie znajdziesz to możesz wymienić uszczelki na nowe, taka naprawa kosztuje 50-100 zł. A więc rób jak chcesz, ja bym naprawił chłodnicę, albo kupił używkę - u mnie w okolicy jest dość Smile

Powiem tak ja dziś będę sypał preparat do chlodnicy żeby ją uszczelnić i nie wiem czy pomoże liczę że tak Smile
Mechanik mówił że w paru samochodach to robił i nie ma takich hmmm fantazji o ktorych piszesz Smile
Po 2 regeneracja chłodnicy -- tobie wymieniali uszczelki i inneg gowna a chlodnicy w bravo nie da sie zregenerowac Smile są to tzw jednorazówki jezeli ktos ci mowi ze zregeneruje to ladnie ciebie w buca robi Smile nie te typy chlodnic Smile nowa chlodniac ok 300 zl uzywana ok 100-150 (nie wiadomo na ile szczelna) preparat 5-7zl -- nie zmienia żadnych temperatur wrzenia ani innych [cenzura] o ktorych piszecie przystaje do miejsca wycieku i na tym konczy sie poezja ... Smile
Polecam sypac bo zregenerowac nie zregenerujecie chlodnicy jedynie kable idace do chlodnicy moga wam uszcelnic czy wymienic calej chlodnicy w bravo zregenerowac sie nie da ( i to juz w 4 warsztawach mi mowili ) w tym Fiatowskim Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
tu125

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 163
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Wielunia (Łódzkie)
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12v 97r.Rover 400 1.4 75 km.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Kwi 2008, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


Shakalos ma racje chłodnice to jednorazówki po bokach sam plastik i nic wiecej jezeli przecieka to nie ma sie co zastanawiac tylko sypac.Przy tej chłodnicy wystarczy lekka stłuczka plasticzek peknie i do kosza.Tak sie zastanawiam jakie tam sa uszczelki i w którym miejscu ogladalem kiedys calom i nic tam takiego nie ma.Pompa wody raczej nic sie z nia nic nie stanie przeciesz piasku tam nie sypiesz.Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Maj 2008, 08:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


taką samą jednorazówkę miałem w corsie i się zrobiło...i nikt mnie w balona nie robił, działała pół roku a później to nie wiem bo auto sprzedałem, ale nie sądze że się rozsypała....poprostu guzik a nie fachowców od chłodnic macie, albo byli zasypani robotą i im się nie chciało robić i powiedzieli że się nie da...proste.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 01 Maj 2008, 09:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


Oj oj ... jednorazowka dla tego ze jest bardzo cienka i nie ma jak tego z regenerowac poniewaz sa to chlodnice za delikatne i zbyt gietkie zeby nimi sie zajac... Ciesze sie kimcio ze masz super fachocow i z malucha zrobia lamborgini Smile ale jezeli nawet w serwisie fiata mowia ze to sie nie da no to czytajac twojego posta i piszac o regeneracji chlodnicy rece mi opadaja...
Bo jezeli kolega jako 1 post napisac czy ktos regenerowal a ty sie zglaszasz ze tak i piszesz ze wymienili ci kable i jakies uszczelki to gdzie tu mowa o regeneracji chlodnicy Very Happy bo albo ja jestem slepy albo ktos nie wie ze jezeli CHLODNICA przecieka to wymiana uszczelki nie pomoze (mowa o przeciekajace chlodnicy) !! Very Happy
Wiec moze w opelku miales to samo nieszczelnosc na uszczelce czy kabelkach i ci to zregeneorwali (wymienili) za 50zl Smile a nie chlodnice Smile chociaz na pewno w opelku sa inne chlodnice Smile
Cytat:
tak, ja probowalem w starej corsie, w zakładzie, sprawdzono szczelność i stan kanalików, wymieniono uszczelki. Zakład koło Gorzowa WLKP.

i nie ma tu nigdzie wspomniane o regeneracji chlodnicy jedynie o kablach i uszczelkach...
Powrót do góry
gadu-gadu
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 01 Maj 2008, 11:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


Witam. Miałem kiedyś tico i miał on nieszczelną nagrzewnicę. Proszek nasypałem, nie pomógł - za duża nieszczelność, ale nie zaszkodził. Nagrzewnica była źle polutowana fabrycznie - wyciągnąłem polutowałem po swojemu i potem było dobrze. A co do serwisów to ja im nie wierzę, oni umieją tylko wymieniać podzespoły bez dociekania co w nim się zepsuło. Przykład pralka: diagnoza serwisu - uszkodzony modół trzeba nowy 150 zł + robocizna, diagnoza moja: uszkodzony kondensatorek elektrolityczny w module koszt 0,50 zł + moja robocizna i pralka hula już dwa lata od tej naprawy. Niestety serwisy fabryczne nie liczą się z kosztami naprawy bo nie oni za nią płacą ale klient, który jak się na czymś niezna to zapłaci za nieświadomość.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
bossjawor

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


ja już smigam swiom bravo z 4 miesiące z chłodnica uszczelniona preparatem i jest wszystko ok
a KiMCIO leje wode i nie mam chyba zileonego pojęcia
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 04 Maj 2008, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


no ja uszczelnilem i pomoglo troszke... nie do konca a teraz kupuje nowa chlodnice Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 11 Maj 2008, 11:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) uszczelniacz chłodnicy brava1.2


Zeby nie zakladac nowego burdelu Smile mam do was pytanie co sadzicie o chlodnicach zamiennych ?? to znaczy taka sama chlodnica ale nie orginalna rozni sie tym ze pojemniczek jest czarny zamiast praktycznie przezroczysty ??Smile wlasnie taka zakupilem za hmm cene moim zdaniem atrakcyjna Smile mam rok gwarancji Smile wiec dla mnie to jest miod oferta Smile a czy ktos takie cos juz montowal w sensie awaryjnosci ?? czy chlodnica nie powinna sie psuc Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

16 700

2013r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System