Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid1988

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsko biała
Posiadane auto: stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lis 2011, 11:24
Temat postu:

problem z kierunkami nawiewu


Witam posiadam stilo 1.9 JTD klimatronik dwustrefowy,mam problem a mianowicie gdy mam kluczyk przekrecony na zapłon kierunki nawiewu działaja bez problemu wszystkie 3 w kazda strone. uruchomie silnik nawiew wieje mi na szybe,chce skierowac na kierowce i pasazera lub na nogi to niechce sie zmienic i wieje dalej na szybe.zgasze silnik uruchomie drugi raz wszystko dziala bez problemu.znowu go gasze i uruchmiam a tu wieje na mnie chce przelaczyc na szybe,niby cos tam przestawia ale nieprzestawi i wieje tak jakby byly klapki przytkane bo niewylatuje powietrze.kiedys mialem jeszcze taki przypadek ze wialo cieplo na szybe chcialem skierowac na mnie,owszem skierowalo ale wiało zimno. niewiem co mam robic, aha 2 miesiace temu wymienialem sobie filter przeciw pyłkowy.Panowie pomocy.z góry dziekuje.pozdrawiam
Powrót do góry
Jakub.S

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Saab 9-3SS 2.0T Aero
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Lis 2011, 22:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Musisz sprawdzić aktywatory - są to silniczki, które sterują temp. oraz klapami nawiewów.
Jest ich łącznie 5szt.
Jeden od strony grodzi odpowiedzialny za recyrkulację powietrza (obieg zamknięty/otwarty). Trzy sztuki są po lewej stronie nagrzewnicy: dwa od klap ( szyba oraz środek/nogi) oraz jeden od temp. na lewą stronę.
Z prawej masz tylko aktywator od temp. pasażera.

Aktywatory nawalają ze względu na wycierający się w ich wnętrzu potencjometr.
Czasami winą jest sprzęgiełko, które lubi się łamać. Ono przekazuje obrót aktywatora na elementy wykonawcze.

Można próbować "wykąpać" aktywator w kontakt spray'u o ile to on jest winien a nie sprzęgiełko.

Trzeba też pamiętać, że aktywatory temp. i klap nie są między sobą zamienne! Ich budowa z wyglądu niby taka sama ale różnią się możliwością obrotu - podajże 120 i 180st.
Powrót do góry
gadu-gadu
dawid1988

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsko biała
Posiadane auto: stilo 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2011, 10:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


tak szybko by padły te aktywatory??moje stilo ma przejechane 65 tys od 2002roku.moj wujek tym jezdzil.a z tego co wiem to tego za bardzo nieuzywal.masz moze jakies zdjecia jak sie do tego zabrac i jak rozpoznac tam wszystko???
Powrót do góry
Jakub.S

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Saab 9-3SS 2.0T Aero
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 27 Lis 2011, 16:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


dawid1988 napisał:
tak szybko by padły te aktywatory??moje stilo ma przejechane 65 tys od 2002roku.moj wujek tym jezdzil.a z tego co wiem to tego za bardzo nieuzywal.masz moze jakies zdjecia jak sie do tego zabrac i jak rozpoznac tam wszystko???


Tu masz wszytko opisane:

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=280730491&page=0&fpart=1&vc=1

Przebieg nie ma nico do rzeczy Wink Nie powiesz mi chyba, że Twój wujek w ogóle nie używał wentylacji i ogrzewania w aucie Very Happy[/url]
Powrót do góry
gadu-gadu
sawo41

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Palio Wek. 1.6 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 22:42
Temat postu:

Problem z kierunkami nawiewu


Witam forumowiczów przypnę się do tematu bo mam podobny problem. Posiadam stilo 1,9 JTD klimatronik, nie działają nawiewy na twarz i na nogi. Jak czytałem na forach winne są aktywatory i urwane łączniki. Otóż kupiłem nowe aktywatory i łączniki, podłączyłem jeden do kostki bez przykręcania i kręci się na około. Boję się, że silniczek ukręci znowu łącznik i będzie to samo. Może coś żle robię i po zamontowaniu będzie dobrze. Robiłem kalibrację z lewej wyświetla 00 a z prawej 02. Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 22:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ewerel

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń/śląskie
Posiadane auto: Stilo 1,9 2002
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 09:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Cytat:

podłączyłem jeden do kostki bez przykręcania i kręci się na około. Boję się, że silniczek ukręci znowu łącznik i będzie to samo.


Dopóki nie wciśniesz łącznika w aktywator ten będzie tak działał łącznik ma ograniczenia dzięki którym nie będzie się obracał naokoło a jak go urwie to cóż będziesz zmuszony kupić nowy
jest to najsłabszy element jednocześnie tani
Powrót do góry
sawo41

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Palio Wek. 1.6 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Dzięki ale próbowałem założyć jeszcze stary z zregenerowaną złączką to ją ukręcało. Myślałem, że to potencjometr a przez niego centralka klimatronika ustala zakres obrotu.
Powrót do góry
ewerel

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń/śląskie
Posiadane auto: Stilo 1,9 2002
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Może centralka nie mogła sczytać wartości z potencjometra . Ja w moim miałem trochę tego białego smaru (nie wiem jak się tam dostał) i przez to wariował.
http://zapodaj.net/058e485bfb19.jpg.html
http://zapodaj.net/17d8b55476f7.jpg.html
Powrót do góry
sawo41

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Palio Wek. 1.6 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 18:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Dzięki za pomoc idę zaraz montować nowe aktywatory. Zobaczę co wyjdzie.Byłem dzisiaj na komputerze u mechanika z błędem poduszki powietrznej, pytałem o te aktywatory i też kazał mi je zamontować. Jak zrobię to powiem czy jest dobrze.
Powrót do góry
sawo41

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Palio Wek. 1.6 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Zamontowałem, skalibrowałem i działa pięknie jak na razie. Podczas kalibracji wyświetla się 00-02, nie wiem chyba dobrze. Dzięki kolego ewerel za pomoc.
Powrót do góry
ewerel

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń/śląskie
Posiadane auto: Stilo 1,9 2002
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 10:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Nie ma sprawy a tak na marginesie po ile teraz są aktywatory i łączniki
Powrót do góry
sawo41

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Palio Wek. 1.6 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2012, 11:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Zamówiłem w sklepie internetowym. Aktywator 115 zł, złączka 25zł.
Powrót do góry
masa6891

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 0.9i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2013, 18:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) problem z kierunkami nawiewu


Witam,
Chciałbym odświeżyć temat, gdyż mam podobny problem jak kolega „saw41”. Mianowicie nie działa mi zmiana kierunku nawiewu na nogi/twarz, wykręciłem aktywator i okazało się że ma ukręcony łącznik. Łącznik skleiłem (trzymał mocno). Kiedy ustawiałem nawiew na nogi nie było problemu, na nogi i twarz również silniczek nieco przestawiał nawiew i było ok, jednak po ustawieniu tylko na twarz łączni został ukręcony. Zrobiłem test, a mianowicie podłączyłem nie przykręcony aktywator, i jeżeli dałem na nogi oraz nogi i twarz aktywator ustawiał się w pewnej pozycji (pewnie na podstawie potencjometru w środku), po włączeniu tylko na twarz zaczynał kręcić się w kółko. Uruchomiłem kalibracje (z odkręconym aktywatorem) i silniczek wykonał kilka ruchów jednak ani razu nie wykonał pełnego obrotu czyli wydawać by się mogło że jest ok. Takie pytanie się nasuwa czy podczas kalibracji centralka wykrywa opór jaki daje ogranicznik na łączniku i odcina dopływ prądu do silniczka? Bo Chyba taka jest idea, tylko że aktywator jest dość mocny i zdarza się że urywa łącznik- czy dobrze rozumiem? Dodam, że potencjometr sprawdzany miernikiem i ścieżki są ok, wartości rezystancji się zmieniając.
Kolego „saw41” w jakim sklepie internetowym kupił Kolega łącznik?
Powrót do góry
lobok

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2014, 11:25
Temat postu:

Regenaracja aktywatora, silniczek nawiewu


sawo41 napisał:
Zamontowałem, skalibrowałem i działa pięknie jak na razie. Podczas kalibracji wyświetla się 00-02, nie wiem chyba dobrze. Dzięki kolego ewerel za pomoc.


Witam,
odświeżę nieco temat, jeśli wychodzi Wam 00-02 to znaczy że jeszcze jest w trakcie ustawiania, poprawna wartość to 00-00.

00 - nauka wynik OK
01 błyska - wynik NOK, czyli że ŹLE.
02 - w trakcie wykonywania
03 błyska - nauka niedokończona

Po dłuższym czasie pozbyłem się problemu 00-02, niema konieczności kupowania nowych aktywatorów, potencjometr można zamienić na montażowy 5k Ohm. Potrzebne jest tylko dopasowanie go wewnątrz aktywatora. Czasem oczywiście jest konieczność również wymiany urwanej dźwigienki.
Po demontażu zawsze warto wzmocnić dźwigienkę poprzez zalanie jej wewnątrz klejem aby się nie urywała.
W aktywatorze też warto pozbyć się blokad które blokują dźwigienkę.

I jeszcze jedno, bez wykasowania błędów w komputerze sama kalibracja pomaga tylko na chwilę.
Powrót do góry
Marco77

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sty 2018, 22:09
Temat postu:

Klimatyzacja-nawiew na nogi


Witam
Prawie nie ma nawiewu na nogi, przełączanie kierunku nawiewu nic nie daje, który aktywator odpowiada za sterowanie klapą nawiewu na nogi?, może ktoś jakaś fotkę wstawi jak się do niego dobrać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System