Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Nie działa prędkościomierz



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seru24

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Gru 2011, 20:49
Temat postu:

Nie działa prędkościomierz


Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem jak mogę się tak nazwać. Potrzebuję waszej pomocy. Chcę kupić Fiata Mare 1.8 16 V. Ogólnie pierwsze wrażenie ok. Fajne autko wydaje się że zadbane i wogóle. Jednak nie pisał bym gdyby nie problem. A więc nie działa prędkościomierz. Sprzedawca twierdzi że jest to czujnik do wymiany. Zaproponowałem odrazu wymiane przed kupnem. Wyskakuje błąd tzw. marchewka ( doczytałem na forum ) i klient twierdzi że to ten czujnik. Jeżeli ktoś miał taki przypadek i może mnie uspokoić alb przecinie odradzić proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
ZIUT

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 141
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Marea Weekend 1,9JTD, 99: Croma 1,9 JTD-M, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Gru 2011, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Nie działa prędkościomierz


Moim zdaniem sygnał prędkości również wchodzi do komputera. I wizyta na kompie diagnostycznym powinna temat wyjaśnić. A na pewno dać informacje dlaczego zapala się marchewka.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 19:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Nie działa prędkościomierz


Witam. Kolega Ziut ma 100% racji tzn. diagnostyka komputerowa na bank. Kolego co do prędkościomierza to prawdopodobnie czujnik w skrzyni, lub przerwana nuta na prędkościomierzu. Co do marchewy to już poważniejsza sprawa. Usterką może się okazać spalony wtryskiwacz ( do oceny podczas odpalania autka, jak i samej pracy ), usterkę samej centralki sterowania silnikiem, jednej z cewek zapłonu i jeszcze wiele innych czujników wpływających na samą mieszankę i sterowanie paliwem. Kolego proponuję tak jak Kolega wyżej pisał diagnostyka komputerowa do zrobienia. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System