Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adikojot1

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 MultiJet bez DPF
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 10 Gru 2011, 19:11
Temat postu:

Końcówki wtrysków .? Dymi


Auto jak odpalam przez 6 sekund chodzi delikatnie nie równo. Daje się wyczuć różnice w obrotach ,po kliku sekundach normuje się.

Auto spala około 9 L na 100km po mieście ,silnik Jtd-m, 140KM 140.000 na blacie.
Podmieniony Egr nie pomaga,sprawdzone wtryski i wszystko okej.

Dodam ,że na zimno mocno dymi na biało szaro. Na ciepło przy dużym obciążeniu każde delikatne wciśnięcie gazu skutkuje czarnym dymem z rury ,spalanie podwyższone.

Ciśnienie w cylindrach dobre,przy stabilnej jeździe nie dymi w ogóle.
Mała chmura pojawia się również po każdym ruszeniu ze świateł.
Po chwili postoju depnięcie i bączek,odpuszczam gaz natychmiast wciskam i nic.

Dodam ,ze delikatnie dymi z bagnetu co może świadczyć podobno też o wtryskach ,bo ciśnienie mierzone i na zimno i na ciepło jest prawidłowe,próba olejowa też w porządku.
Czasami wydaje mi się jakby był zachwiany stan oleju.
mechanik stwierdził,że wtryski mogą byś sprawne ,ale leją końcówki wtrysków.
Auto odpala bez problemu z tym,że delikatnie przez kilka sekund falują obroty na poziomie 860-880 i słychać ciut nie równą pracę.

Gdzie szukać jeszcze przyczyny .? Mogą być te końcówki.? Nie znam objawów takiej usterki i proszę o pomoc.
_________________
FIAT UNO 92 0,9L
SZMELCWAGEN GOLF II 92 1.3 MPI
FIAT PUNTO 95 1.1
FIAT MAREA 97 1.6 16v
FIAT BRAVO 2000 1.6 16v
FIAT STILO 2002 1.9JTD 116KM
FIAT STILO SCHUMACHER 2006 1.9JTD 140KM
FIAT BRAVO 2009 1.9 MultiJet bez DPF 120KM
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Nie 11 Gru 2011, 12:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


To jak sprawdzał wtryski?
Zmień mechanika.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
adikojot1

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.9 MultiJet bez DPF
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Gru 2011, 12:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


Nie raz zdarzało się już tak ,że same wtryski wychodziły dobrze ,rozpylały niby dobrze ,a jednak problemy po zmianie końcówek ustępowały całkowicie.

Z tego co czytałem często się tak zdarza - wystarczy ,że wtryski pracują w górnej granicy normy i delikatnie uszkodzona lub źle rozpylająca końcówka może powodować takowe dymienie - zwłaszcza gdy daje się wyczuć na postoju zapach spalin jakby za bogatej mieszanki.. Jest też podobno jakiś czujnik na listwie wtryskowej ,ale kompletnie nie wiem jak się do niego zabrać ;/

Chciałem poznać właśnie opinie na temat tych awarii końcówek czym się to może objawiać ,bo nigdy nie miałem z tym do czynienia,a co raz bliżej jestem już chyba wyprowadzenia autka na prostą :] zostało mi w sumie tylko to niepokojące spalanie i czarny dymek.. :] reszta problemów wygląda na to ,że wyleczona ;D
_________________
FIAT UNO 92 0,9L
SZMELCWAGEN GOLF II 92 1.3 MPI
FIAT PUNTO 95 1.1
FIAT MAREA 97 1.6 16v
FIAT BRAVO 2000 1.6 16v
FIAT STILO 2002 1.9JTD 116KM
FIAT STILO SCHUMACHER 2006 1.9JTD 140KM
FIAT BRAVO 2009 1.9 MultiJet bez DPF 120KM
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 19:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


btw, jaki jest koszty wymiany końcówek wtryków np. w ASO?
ew czy zalewanie jakiś czyścideł do paliwa może coś pomóc?

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


Wg. fachowców z tej dziedziny , te wtryski ciezko "zarżnąć". Generalnie poddaje sie je czyszczeniu i wymianie uszczelnień i regulacja. Koszt takiej usługi w autoryzowanych stacjach Boscha to 100-150 zeta za szt. nowy wtrysk. cos 600zł. Polecam jak ktos nie boi się "czarnej magii" Zakup myjki ultradzwiekowej i wykonanie opcji "zrob to sam".Mozecie mi wierzyc lub nie, wyczysciłem wtryski w obu autach (w jednym nawet przekladalem koncówki) , Auta jezdzą, nic sie nie popsuło! Próba przelewowa po "kuracji" wyszła znakomicie.Proponowałbym zaczynanie z zabawy z wtryskami od wykonania próby przelewowej wtryskiwaczy. Trzeba kupic w aptece strzykawki duze (setki), wyjac z nich tłoczyska, zdjać w stilonie przewody z nadmiaru wtrysków, nałozyc cylindry strzykawek na wtryski (pasują jak ulał) i zrobić próbe przelewowową np. ze 3 minuty na biegu jałowym. Róznica nie moze byc wieksza niz 30% miedzy wtryskami.Ktory ma najwiecej -jest do sprawdzenia. Zreszta mozna inaczej. Wystarczy wyjąc wtryskiwacze po kilkuminutowej pracy, ktory ma mokrą koncówkę jest do sprawdzenia , tak na chłopski rozum , bez wydawania kasy!!! Laughing Very Happy Wink PS. Po czyms takim ,mozna FES-em przeprowadzic klasyfikację wtryskiwaczy (2).Jest takowa opcyja!
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 20:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 21:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


czarnej magi jak wiesz się nie boję Laughing

tyle że nie wiem gdzie i jak podłączyć te strzykawki. Masz jakieś foto?

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


Jeszcze nie "przerobiłem " tematu jak wklejac zdjecia na forum? Embarassed Strzykawki wkladasz w otwory przelewowe na wtryskiwaczach, po uprzednim zdjeciu wezyków , nie mozesz nie zauważyć. Trzeba zdiąć te metalowe "agrafki" ,dalej zdjac te koncówki i załozyc strzykawki. Daj najwyzej maila na PW , to wysle zdjecia , tak to umiem?!!!Pozdrawiam.PS. TEn gumowy przewód trzeba zaslepić , bo podczas pracy silnika , poplynie tam paliwo.
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 15:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


Opiszę tutaj moje boje z wtryskami (dotyczy silnika JTD 8V 80 i 115 koni - unijet)

Koledzy jareq08 i Adasch będą wiedzieć jakie boje Smile))).

Wymieniłem końcówki, wszystkie na nowe. Firad - ASLA 144P 1295 - odpowiednik BOSCH'A DSLA 144P 1295 i jakie wnioski.

Próba po założeniu. wyciągnięcie i obejrzenie (eksploatacja i sprawdzenie organoleptyczne).

Licząc od rozrządu:
czwarty suchutki
trzeci suchutki
drugi wilgotny
pierwszy mokry

masakra. Pomyslalem ze cos popsulem albo jakies lewe koncowki kupilem, podumałem i postanowiłem zamienić je miejscami:
trzeci dałem jako pierwszy
czwarty dałem jako drugi
i dwa mokre jako trzeci i czwarty

wynik był jak na początku, czyli trzeci i czwarty gar suchutki co skłoniło mnie ze coś jest nie tak z kompresją.
Mechanik zmierzył luzy i okazało się że na pierwszym i drugim garze (od rozrządu) cześć zaworów nie ma już luzów i pewnie są podparte

Dziękuje koledze Adasch

Wniosek?

ZANIM ZACZNIESZ GRZEBAĆ PRZY WTRYSKACH SPRAWDŹ LUZY ZAWOROWE Smile))) A dotyczy to JTD 8V 80 i 115 koników.

W przypadku multijetów to już nie dotyczy a kolega zakładający wątek ma, ale to dla potomnych z unijetami.

Wydawało mi sie że słyszałem odgłosy klekotania w czasie przyspieszania na niskich obrotach ale byłem pewny ze to przez uszczelkę na kolektorze ciutkę głosniej chodzi ale to jednak zawory.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 15:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


dobrze wiedzieć, że takie zachowanie to też przeklęte zawory Evil or Very Mad
super, że udało się to rozwiązać

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 16:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


jeszcze nie udało sie rozwiazac bo mechanior musi poszukac płytki zaworowe do jtd.
Powrót do góry
MichaelloEs

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lis 2012, 15:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


U mnie w Bravo 1.9jtd dzieje sie podobnie jak wyzej opisane.
Po zapaleniu samochodu jest chwile nie rowno z obrotami, potem lepiej.
Przy przyspieszaniu ciagnie od dołu ale przy zakresie 2.8k obr(około) czuc tak jakby lekkie zwolnienie(zmniejszenie mocy) samochodu, ciagnie dalej ale wydaje mi sie, ze powinno lepiej niz w dolnej granicy.
Identycznie mam jak jezdze spokojnie, nie kopci, jezeli przycisnie sie powyzej 3k obr to dymi, co skutkuje zatłuszczoną(z oleju napedowego) tylna klape:/ Jezeli chodzi o spalanie to dokładnie nie sprawdzałem, ale na pewno bedzie cos wiecej brac.
Jakis czas temu moj znajomy sprawdzał mi auto i mówił coś o odmnie jak dobrze pamietam, sa weze zakonczone metalowymi koncowkami, cos tam mialem urwane... No i przy wtryskach mokro...
Wybrac sie pod kompa i wszystko bedzie jasne????
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Wto 20 Lis 2012, 22:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


komputer ci nie pokaże czy wtryski leją jak masz mokro to po pierwsze sprawdź przewody przelewowe czy gdzieś nie cieknie a po drugie uszczelki miedziane pod wtryskiwaczami mogą byś wypalone i ciśnienie z cylindrów wydmuchuje paliwo (łatwo to sprawdzić - wystarczy polać jakąś pianą w koło wtrysków i po zapaleniu auta obserwować czy robią się bańki) Rolling Eyes
Powrót do góry
kamay

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MJ 140KM 2004; C5 Tourer 2.0 HDI 163KM Exclusive 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Końcówki wtrysków .? Dymi


witam
kolego adikojot1 udało Ci się rozwiązać problem?
Jeżeli tak podziel się wiedzą
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System