Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edyp

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): TARNOW

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Mar 2006, 23:10
Temat postu:

Prośba o ocenę - Brava


Very Happy witam jestem tu chyba pierwszym gosciem i nie bede ocenial tego auta Sad tylko ja prosze o ocene Razz , zamierzam kupic to autko i zwracam sie z prosba o ogolna a moze nawet szczegolowa ocene bravy , zamierzam kupic auto z roku hmm 96-98 .
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
georg

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Maj 2006, 17:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


no witam
moim zdaniem skromnym zreszta:)) ladniejsza jest brava dlatego ja posiadam. co do silnika (mam 1,6 benz) to zmienilbym na turbodiesla a jak juz benzyna to 1,2.
pozdrawiam
_________________
życie jest pełne niespodzianek
Powrót do góry
TOMAS

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 31


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 04 Paź 2006, 19:31
Temat postu:

brava czy bravo


witam jezeli miałbym wybierac to wybrał bym brave poniewaz posiadam wersje 1.2 16v która jest produkowana od 1999r. super autko małe spalanie zupełnie wystarczy na swobodna jazde tym samochodem nie jest tak dynamiczny jak1.6 ale za to oszczedniejsza w spalaniu ogólnie samochodzik bez awaryjny przez 7 lat nic sie nie zepsóło tylko tłumik trzeba było wymienic ale wiadomo wszystko sie starzeje a wiec rzecz normalna ale w 100% jestem z niego zadowolony nie polecan kupna fiata brava z 1996-1998 z silnikiem 1.4 12v gdyz sa awaryjne i nie za specjalne wiem gdyz jezdze na przeglady do salonu i wiem co mówia na ten temat mechanicy a co jeszcze do 1.2 16v spalanie na poziomie 6l na 100 km po miescie wiadomo ze wiecej ale to i tak miej niz inne auta tej klasy, co do dymaniki na 1-3 zbiera sie a potem na 4-5 słabiej autko poprostu dla oszczednych polecam pozdrawiam !!!!!
Powrót do góry
arturtorbus

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Fiat Palio 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2007, 19:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


autko super sam posiadam mam silnik 1.6 16v. Nie mam z nim problemow. Jesli chodzi o to to słyszałem ze lubia padac sondy lambda a po zatym same dobre opinie. Samochod jest ok. Nie polecam silnikow 1.4 słyszałem ze sa awaryjne wiec jesli bezyna tylko 1.6 chyba ze jestes bardzo oszczedny to 1.2 ale za wiele na bezynie nie zaoszczedzisz. Jednak a polecam 1.6 Pozdro i zycze udanego zakupu
Powrót do góry
ovonel

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 14:19
Temat postu:

brava 1,4


Nasłuchałem się i naczytałem o awaryjności silnika 1.4 i chyba trafiłem na rodzynek Smile. Kupiłem go w 2001r miał przejechane 56k km i od razu włożyłem mu gaz, dziś ma na liczniku 223k km i przy silniku nic nie było robione... kłopoty były z elektryką( przełącznik zespolony wymieniany 2x) i ciągła zabawa z zawieszeniem...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 14:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2007, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


wszystkie komentarza i opinie są prawdziwe, ja mam 1600 z 2000 roku, wiem że od tego roku autka są ładniejsze trochę w środku, silnik 1600 dynamiczny nie mówiąc o 1,8 i więcej, diesel pewnie też, 1,4 -hm, stara konstrukcja, lepiej jak już to 1,2 ale najlepiej 1,6
Powrót do góry
gadu-gadu
QbA

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lis 2007, 09:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


jestem posiadaczem Brava 1.4 12V i powiem tak, po ok 50 tys km wałek wskoczył a zawór wybił dzióre w tłoku, wałki w tym siniku dość często ulegały awarii, ale od tamtego czasu wszystko jest super... samochód jest z 97roku i do lutego miał przejechane 112 tys km od lutego własnie jestem jego wlascicielem i do dzis samochód ma przejechane 140tys, silnik dynamiczny moj naprawde sie szybko zbiera i na światłach zostawia inne auta w tyle, do 3 biegu idzie bardzo dobrze, potem jest gorzej ale jak na polskie warunki w zupełnosci wystarczy.... w miescie gazu pali ok 11l przy naprawde ostrej jezdzie w trasie mozna spokojnie zejsc ponizej 8l gazu... co do zawieszenia to powiem tak, ostatnie 30tys km przejechał po takich dziurach ze głowa boli ale o dziwo nic nie stuka, nie ma bić na kierownicy, są niewielkie luzy z przodu ale to tuleje wachaczy, amortyzatory były wymieniane jakies 80tys km temu, troche na zakretach czuć, ale ogłolnie jest dobrze.... zawieszenie wbiera wszelkie nierównosci i doskonale sprawdza sie na polskich drogach, naprawde, jezdze w pizzeri w szczecinie i czasami jezdze po takim offroadzie ze głowa mała a autko sobie radzi i po 30tys w takich warunkach nie ma zadnych stuków... ale powiedzmy sobie szczerze nie kupujcie FIATA Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lis 2007, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


Co do oferty zakupu brava/o, wszystko zależy czy kupujemy "zwłoki" czy auto zadbane, jeśli ktoś dbał to będzie zadowolony, a jak ktoś kupił rupcia to pewnie będzie narzekał. Ja kupiłem zadbane i robię wszelkie przeglądy według instrukcji no i wymieniam często oleje (wszystkie) itd, i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony. Wydaje mi się że warto kupić fiata a szczególnie te modele z wyższej półki, chociaż miałem CC, SC i byłem cool!
Brava ma również inną zaletę, jest po prostu ładna, i każdemu się podoba, piękne nadwozie nadal wyróżnia się na ulicy, dobre materiały, dość dobre wykonanie i wyposażenie, kiedyś to było luksus chociaż teraz też nie należy narzekać, blacha super a jak komuś rdzewieje to na 100% był tłuczony w tym miejscu i tyle, co tu dużo pisać. Ja swojego zostawiam tak długo aż przyjdzie na niego czas i następny też będzie fiat bravo lub brava (jak wyprodukują).
A teraz dla chcących kupić brava: warto, warto, warto x 100, pod warunkiem że nie kupujecie złomu bo ludzie różnie dbają o auta a mówią że dbają, guzik prawda, jak ktoś naprawdę dbał to pojeździmy bardzo długo, polecam silniki: 1,6;1,8; diesle, reszta to silniczki miejskie, szkoda zawracać sobie głowę nimi. To auto wymaga silnego silnika bo jest stworzone do dynamicznej jazdy i wt4edy daje frajdę!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
KrzysztofO

Debiutant



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 28

Posiadane auto: fiat brawa 1.4 12v 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2007, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


ja mam fiata brawa 1.4 12v i na razie odpukać nie moge sie zgodzić z opiniami że to wadliwe silniki jak na razie chodzi super . moim zdaniem podstawa to systematyczna wymiana oleju ja wymieniam co 10 tyś i na razie jest ok. byle tak dalej
Powrót do góry
art266

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Fiat Brava97' 1,8 16v elx
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 09:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


Jako posiadacz Bravy 1,8 z całym sercem mogę polecić ten samochód ten i tylko ten!!Jest bajecznie dynamiczna,zrywna dobrze wyposażona i w ogóle...Całą swoją karierę jeżdżę tylko Fiatami(Uno,Seicento,Punto)ale Brava całkowicie zmieniła moje zdanie o Fiatach.To jest wg. mnie jeden z bardziej udanych Fiatów.POZDRAWIAM
Powrót do góry
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2007, 22:21
Temat postu:

witajcie miłośnicy brava


Nie będę dalej siezachwycał moją bravą bo dużo na jej temat pisałem pozytywnych recenzji, ale mam pytanie: Czy wam równeiż uszczelka dolna drzwi porysowała progi w aucie? u mnie tak i zamierzam kupić nowe takie uszczelki, może ma ktoś na zbyciu, acha i jak zamaskowaliście takie podrapania bo dodatkowe progi nie zasłonią tego defektu, pozdr.
Powrót do góry
gadu-gadu
mike2005

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,2 SX 16V 2000r. Fiat Punto 1,2 8V 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 18:18
Temat postu:

Brava 1,2 SX


Witam! Jestem tu nowy, kupiłem Brave 1,2 SX z 2000 roku w sierpniu 2007. Na początku miałem spore wątpliwości co do tego, że to Fiat, że silnik 1242 cm przy wadze tego auta to trochę mało itd. Jednak jestem bardzo miło zaskoczony - autko trafiłem zadbane, silnik dynamiczny i cichy. Co prawda przyspieszenie na niższych biegach nie powala, ale silnik 1,2 całkiem nieźle sobie radzi. Niezłe przyspieszenie przy 80-120km/h, jechałem nią 150km/h i miałem jeszcze możliwość dociśnięcia gazu. Miałem problem z czujnikiem obrotów - na postoju przy jałowej pracy silnik potrafił się przyduszać - wymieniłem czujnik obrotów i problem zniknął. Z tego co się dowiedziałem samochód wrażliwy na przewody wysokiego napięcia, świece i kolektor ssący(wskazane regularne czyszczenie).
Jeśli chodzi o spalanie, to teraz pali ok. 6,2 litra w cyklu mieszanym z przewagą trasy (jazda dość spokojna, bez szaleństw), a latem palił 5,7 litra.
Generalnie za kasę, którą trzeba zapłacić za to auto warto je kupić, oczywiście zgadzam się z poprzednikiem - zależy czy trafi się auto zadbane czy złoma.
_________________
Pozdrawiam
Brava 1,2 16V 2000r.
Punto 1,2 8V 2001r.
Powrót do góry
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 18:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


witam ponownie, mam pytanko czy ma ktoś może bagaznik na dach do sprzedania to chętnie nabędę. A co do brava, to minęło już 7 lat mojej bravci i trzeba mysleć o następcy, czy ktoś ma doświadczenia z bavo? Czy ktoś wie czy będzie coś większego niż obecne bravo? może nowa brava!!!! albo marea!!!!! Jakbyście coś wiedzieli to chętnie bym pooglądał jakieś zwiastuny. No a jak tam wasze autka? Moje dzielnie walczy i daje radę, jestem w mojej złotej brava na aluskach zakochany, po 7 latach wygląda jak nówka. Cudowne auto!!! Aby anstępca był równie udany. Pozdrawiam posiadaczy tych autek.
Powrót do góry
gadu-gadu
mike2005

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,2 SX 16V 2000r. Fiat Punto 1,2 8V 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2008, 11:11
Temat postu:

No i ten wygląd...


..zwłaszcza sylwetka i przód. Przód Bravy widziany "od frontu" jest powalający!
_________________
Pozdrawiam
Brava 1,2 16V 2000r.
Punto 1,2 8V 2001r.
Powrót do góry
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Sty 2008, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Prośba o ocenę - Brava


zgadzam się na 100% Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System