Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 18:39
Temat postu:

wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


witam ,moze ktoś miał podobny problem i będzie w stanie mi coś doradzic,od jakiegoś czasu wyrzuca plyn chłodniczy przez zbiorniczak wyrównawczy, na początku tylko troszke i coś bulgotało ,az do teraz.
opisze co już sprawdzałem:
1 termostat; rura wchodzaca i wychodzaca zaczyna robić sie ciepła gdy temperatura osiągnie 80kilka stopni (znaczy chyba sie otwiera;)
2 przy około +- 90 stopni załaczają sie wentylatory temp spada(czujnikwentylatora działa)
3 znalazłem jeden odpowietrznik przy chłodnicy i powietrze faktycznie uszło
4 przy 100km/h gwałtownie rośnie temp i zanika ogrzewanie(pewnie bo już wywaliło płyn)
5 na postoju pod dużym ciśnieniem wywala płyn przy 80kilku stopniach
ale to jak fontanna
5 auto podczas jazdy zachowuje sie normalnie (oprócz rosnacej temp)zn nie traci mocy itd
6 na zbiorniczku jest taki czujnik nad rurkami o małyej średnicy(pewnie wyjście i powrót nagrzewnicy)moze to czujnik temp płynu.Valeo 73506202 jak go zdjołem na ciepłym silniku to wywaliło płyn jak fontanna(normalne) ale razem z duża iloscia brudu czy kamienia jak w czajniku.
powtórzylem to kilka razy i na wolnych wróciło ogrzewanie.i na postoju zaczeło działać normalnie ale jak sie przejechałem zo znowu wywaliło płyn.
czy moze to wszystko powodowac zapchana nagrzewnica czy jest do niej jakis dostęp?i od której strony? a moze to wina czegoś innego co jeszcze sprawdzić?zanim udam sie do mechanika.bo ostatnio jak tylko troche gubił płyn to mi powiedzieli ze nic nie moga znaleźc.
pozdrawiam


W dobrym tonie jest odwiedzić w pierwszej kolejności dział przywitania i przedstawić się wszystkim forumowiczom
marek_3535
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 18:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


Faktycznie może być coś zapchane,choć miałem kilka lat temu podobny problem w golfie 2,uszczelka pod głowicą padła i to w ten sposób,że wydmuchiwało kompresje do układu chłodzenia i bulgotało w wyrównawczym.Niestety za długo tak jeździłem i wypaliło rowek w miejscu uszkodzenia uszczelki.A płyn jak i olej były nie pomieszane i nie traciły się.
Powrót do góry
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 19:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


ale czy przy wydmuchanej uszczelce są jeszcze jakieś objawy? zn np spadek mocy wyciek oleju itp?jak to wykluczyc lub potwierdzić w najprostrzy sposób
ale dziekuję.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 19:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


Zależy jak jest wydmuchana uszczelka,mogą być problemy z porannym odpalaniem,płyn zalewa cylindry-cylinder,brak ogrzewania,twarde węże-spaliny idą w układ-bulgotanie w zbiorniczku wyrównawczym,twarde węże układu,wywalanie płynu przez zbiorniczek-tu może być uszkodzony termostat-płyn chodzi na małym obiegu,ale piszesz że puszcza na duży obieg.Może być jeszcze nieszczelna nagrzewnica-łapie gdzieś lewe powietrze i zapowietrza się układ i może też wywalać płyn.Podjedź do pierwszego lepszego warsztatu gdzie sprawdzą płyn chłodzący specjalnym urządzeniem na obecność spalin w płynie bo tak to trudno stwierdzić.Jeszcze jak wygląda płyn i olej w silniku ?Auto jeszcze może kopcić na biało,spala płyn chłodzący. Przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą auto może mieć moc i normalnie jeździć.
Powrót do góry
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 19:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


faktycznie węze są twarde ale nie na kamień lekko moge je scisnąć(niewiem jak powinny buć normalnie)co do sprwdzenia obecności spalin w ukladzie to moze być problem bo jestem za granica ;(
auto odpala normalnie.zauważylem ze jak wywali płyn to po zdięciu korka zawsze zostaje widoczna ta sama ilość płynu tak jakby wywalał tylko jakąś część.a co z tym brudem który wywaliło razem z płynem?
czy jak wywali płyn to też bedzie ciśnienie wysokie w układzie jak dostają sie spaliny?jak jeszcze sprawdzić ta uszczelke.wyczytałem gdzieś ze przy wydmuchanej usczelce po wyjęciu bagnetu bedzie dymić ,ale ile w tym prawdy? auto po dodaniu gazu podczas odpalania dymi na siwo.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 19:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 20:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


Masz diesla.Rano pali normalnie?
Na początek spróbuj wyrzycić termostat,wiadomo nie będzie grzał,ale czy będzie wyrzucał płyn.Nie duzo roboty a warto sprawdzić.Usczelka pod głowicą z reguły wyrzuca płyn już na zimnym.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


tak diesel i z rana nie mam problemów z odpaleniem moze jak postoi ze 2 3 dni to musze ze 2 3 razy podgrzać świece.ale pali ok raczej z pierwszego lub 2 razu.a z tym termostatem to chyba dobry pomysł jutro sprubuje.tak myśle co do wywalania płynu na zimnym, u mnie wywala po przekroczeniu 80 tak ok 85stopni.jak nie pomoze z tym termostatem to pokombinujemy dalej.no i co zapomniałem to sprawdze czy widać jakąś wode pod korkiem od oleju.
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


wywal termostat porządnie odpowietrz układ, jesli sytuacja się powtórzy to masz walnięta uszczelke pod głowicą.
Powrót do góry
gadu-gadu
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 11:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


Sprawdź jeszcze szczelność nagrzewnicy,miałem tak w innym aucie, nagrzewnica łapała lewe powietrze i układ się zapowietrzał,miałem twarde węże,wywalało płyn przez zbiornik,miałem brak ogrzewania.Myślałem że to upg a to nagrzewnica.
Powrót do góry
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


mam tylko mały problem heh niebardzo wiem gdzie tej nagrzewnicy szukać Wink a dostępu do kanału niestety nie mam.wyczytałem ze w niektórych autach jest ona za schowkiem gdzieś ale cięzko coś konkretnego znaleźć o scudo(np odpowietrzniki?)
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


Ja bym stawiał na UPG,bardzo malutkie uszkodzenie
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


skoro nagrzewnica miała by nieszczelność to by ciekła i płyn znikałby z zbiorniczka a nie wywalało go pod ciśnieniem na zewnątrz...upg.
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 14:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


no dobra wyreciłem termostat zalałem wode czy odpowietrzyłem to bym sie kłócił bo znalazłem tylko 1 odpowietrznik tuz przy chłodnicy.
odpaliłem i ..... tak wygląda jakby sie dymiło z korka ale nie czuć spalin moze to tylko ciepła woda no ale dopiero co odpaliłem.a pochwili temp nawet nie skoczyła przewody ledwo ciepłe i zaczeło bulgotać i wywaliło wode.pod korkiem od oleju ani śladu jakiejś wody czy nalotu.ale czy moze też tak wywalić jak zle odpowietrzony układ?a co to te UPG i gdzie go szukać?i czy wymienie go sam.koszt wymiany uszczelki u polskiego mechanika tu w holandii 400e moze więcej bo niewiadomo co jeszczeplanowanie +uszczelka +pasek+cośtam jeszcze...
hehe a moze ktoś kupi scudo z padniętą uszczelka ... hehehe
jakie rady?
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 15:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


sorki upg to skrót Uszczelka Pod Głowicą
Powrót do góry
krzysztof 1979

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: Fiat Scudo El 1.9d 1997r blaszak z klimą , Nisaan Almera 2.2 dci hatback 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 28 Gru 2011, 17:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiornik wyrównawczy


hehehe w sumie moglem sie domyśleć Very Happy no udało mi sie ustalić ze ten mechanior ma to urzadzonko do wykrywania spalin w układzie więc ustali
napewno czy to UPG.niestety bedzie dopiero w poniedziałek;(więc jestem uziemiony bo raczej z takim problemem to nie jeździc?pozdrawiam wszystkich dam znac co bedzie sie działo. co zwykle przy uszczelce wymienia sie jeszcze?to zamówie w polsce pewnie bedzie taniej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System