Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Zerwany klin na wale?!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dale65

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Kwi 2023, 03:36
Temat postu:

Zerwany klin na wale?!


Witam. Męczę się od wielu miesięcy z kopceniem na czarno 1.9 JTD 115KM. Przez ten czas sprawdzone zostało naprawdę wszystko (turbiny, przepływki, doloty, egry itd). Silnik oprócz tego odpala, pracuje i jeździ zupełnie normalnie. Odezwała się do mnie osoba, która miała identyczny problem i okazało się, że w silniku był ścięty klin na dolnym kole rozrządu (na wale korbowym). Śruba trzymała więc koło było przestawione minimalnie, góra o pół zęba. Po naprawieniu tego okazało się, że skończyło się wszelkie kopcenie czarnym dymem. U siebie byłem już bliski oddania wtrysków do regeneracji, ale ten przypadek z klinem mnie zastanowił. Żeby to zweryfikować trzeba by jednak zrzucić rozrząd i co gorsza odkręcić śrubę na klucz 19mm mocującą koło rozrządu do wału. Kto kiedykolwiek coś takiego odkręcał wie czym to pachnie.

Próbuję wymyślić sposób na weryfikację tego bez odkręcania dolnego koła. W planach mam wydobycie pierwszego wtryskiwacza, włożenie długiego śrubokręta by ustawić tłok w GMP, po czym kontrolę znaków na dolnym kole rozrządu. Ewentualnie zakup i użycie tej blokady w formie lizaka. Jeśli pierwszy tłok będzie w GMP, a znaki się nie pokryją bądź blokada nie wejdzie, to będę wiedział że mam przestawione dolne koło.

Czy istnieją jakieś inne sposoby np. jakiś znak na kole zamachowym który można gdzieś zobaczyć, by porównać jego ułożenie ze znakiem na dolnym kole rozrządu? Odpadłoby mi wyciąganie wtryskiwacza i pchanie śrubokręta do cylindra. A w ogóle możliwe jest żeby było minimalnie przestawione dolne koło rozrządu względem wału korbowego (ścięty klin) i jedynym objawem był czarny dym pod obciążeniem? Bardzo proszę o pomoc bo opuszczają mnie siły do tego samochodu.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 02 Kwi 2023, 14:48
Temat postu:

Re: Zerwany klin na wale?!


Może na mechanice się znasz ale na pewno nie samochodowej. Oddaj auto do dobrego warsztatu bo sam możesz zrobić mu kuku i będzie narzekanie. Napisz na priv a podam ci namiary na warsztat który z dieslami fiata nie ma problemu z naprawą.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
dale65

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Kwi 2023, 16:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zerwany klin na wale?!


Nie oceniałem czy się na czymkolwiek znam. Auto kupiłem w cenie roweru i sobie ogarniam sam na podwórku.

Ale po co te privy, podaj tutaj publicznie gdzie prowadzisz ten warsztat.

A teraz prosiłbym o powrót do tematu...
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 07 Maj 2023, 12:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zerwany klin na wale?!


dale65 napisał:


Ale po co te privy, podaj tutaj publicznie gdzie prowadzisz ten warsztat.



Nie prowadzę warsztatu. Poczytaj regulamin forum a potem się rzucaj. Chciałem Ci podać namiar na b. dobry warsztat specjalizujący się w sadzomiotaczach fiata ale skoro wolisz bić pianę Twoja wola. Czekaj na podpowiedź forum. Very Happy
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System