Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 15:05
Temat postu:

FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc jak coś zrobię nie tak poprawiajcie śmiało.

Za niecały miesiąc stane się właścicielem Fiata UNO 1.0 Fire z 1997 roku. Wersja chyba mocno podstawowa ale zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia czyli srebrny. Jest tylko jedna rzecz, która mnie martwi..

Samochodzik był w posiadaniu mojego dziadka. Ostatni przegląd zrobiony w 2005 roku Very Happy W sumie i tak się kręcił po okolicy więc nikt się tym nei przejmował. OC jest więc z tym nie ma problemu.

Kupiony w 1997 roku, w salonie. Na dzień dzisiejszy jego przebieg to nie całe 6 tysięcy kilometrów!! W środku pachnie salonem. Większość czasu przestał w garażu, który znajduję się w budynku. Czyli miał ciepło i sucho. Przez ostatnie dwa lata mniej więcej w ogóle prawie nie był ruszany. Co jakiś czas tylko był przepalany.

Teraz moje pytanie, co należy wymienić przed normalną eksploatacją?? zamierzam nim dojeżdżać na studia ok 200km więc nie może mnie zawieść. Na pewno akumulator musze zmienić ale to najmniejszy problem.

Jeszcze jedno głupie pytanie, bo jestem daaaaleko od samochodu. Czy on ma instalacje radiową? Bo znajomy kupił "gołą " Pandę i nawet kabli nie miał do anteny i radia xD

Będę wdzięczy za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez osiak_89 dnia Nie 15 Sty 2012, 15:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
NED
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 3511
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Seat Toledo Signo 1,820v+lpg 99 Peugeot 106 1,1 97r. r
Piwa: 191/38
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 15:12
Temat postu:

Re: NOWY NABYTEK KILKA PYTAŃ


osiak_89 napisał:
Witam wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum, więc jak coś zrobię nie tak poprawiajcie śmiało.



No to poprawiam .
Przede wszystkim nie przeczytałeś regulaminu , a jest to wymagane w pkt.2 ww.
W takiej formie wątek nadaje si ę tylko do kwarantanny i tam też ląduje.
_________________
Nie ma trudnych pytań , trudne są tylko odpowiedzi.
NED
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 15:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Tak lepiej? Przeczytałem regulamin, spokojnie

Chyba, że to nie odpowiedni dział ale ten najbardziej mi pasowal pod treść
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 15:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


na poczatek musisz zmienic: wszystkie plyny (chlodniczy, hamulcowy) olej w silniku+ filtr, spuscic benzyne w baku i zalac nowa, sprawdzic szczelnosc przewodow chlodniczych, sprawdzic przewody hamulcowe i ewentualnie zmienic, sprawdzic linki (ewentualnie wymienic lub przesmarowac): hamulca recznego , sprzegla, na oponach tez dlugo nie pojezdzisz (nie chodzi o stan opony ale o wiek- trzeba spróbować je wywazyc i w najblizszym czasie wymienic), wymiana wycieraczek i to chyba wszsytko
a w sprawie okablowania- zalezy jak dziadek kupowal- instalacja radiowa byla na liscie wyposażenia dodatkowego (i oczywiscie platnego) tak wiec nie wiadomo czy dziadek go doposażył Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 16:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


kolego na pewno olej silnik i filtr,świece,kable W/N,filtr pow.Zobacz jak wygląda wydech,stan opon,wymiana płynu chłodniczego i hamulcowego to też podlega wymianie co 2 lata.Jeżeli ma jeździć to to trzeba wymienić,reszta wyjdzie do przebiegu 1000tys/km.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 16:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 16:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Dzięki za odzew:)

a jak myślicie jeżeli chodzi o np rozrząd? Bo to jednak 15 letni samochód już niedługo.. Spora lista do wymiany ale czego sie spodziewac po tak dlugim czasie ;D

Dodatkowe wyposazenie czyli prawie, że na pewno nie ma kabli ;D ktoś wie mniej więcej ile kosztuje taka instalacja? W sensie samego okablowania bo reszte gdzieś dorwe..
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 17:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


rozrzad tez powinienes zmienic - producent przewidzial wymiane co 60 kkm lub co 5 lat Wink na szczescie wymiana nie jest droga
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 17:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


a ile mniej wiecej ?Smile zmienialem ostatnio w mondeo i z robocizna 400 zl ;P
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Po wymianie oleju i płynu hamulcowego pojeździj nim trochę po okolicy, wszystko co zastałe i skruszałe powinno szybko paść . Moje uno tez kupiłem "po staniu" i trzeba było poprzeczyszczać styki (głównie masa) , czujnik temperatury wentylatora nie działał (styki mokre i zaśniedziałe), więc szybko spaliłem uszczelkę pod głowicą, zerknij na przewody hamulcowe-gietkie i sztywne, bo jak dziadek pojeździł zima i zostawił samochód zasolony to może być z nimi krucho-dosłownie
Rozrząd w uno sam wymieniałem ,sam pasek to parędziesiąt złotych i drugie tyle napinacz ,są opisy na internecie
aha - co do benzyny w baku do tego co napisał nadamus to ja bym jeszcze dodał sprawdzenie czy w baku nie ma mułu od długiego stania
A ogólnie to świetna sprawa taki samochód niby stary a całkiem nowy , rozważyłbym porządną konserwację antykorozyjną ,bo tego fabryka w unach nie robiła. Jak zrobisz to porządnie to za parę lat masz świetnego klasyka na zloty.


Ostatnio zmieniony przez mancin dnia Nie 15 Sty 2012, 17:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 17:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Dziadek nigdy w zime nie jeździł Wink w garażu miał ciepło i sucho samochód cały czas tylko raz przez jeden dzień była woda do pół koła ;D ot taka polska wiosna Wink no dobra mam nadzieje, że się nie rozpadnie za szybko ;D

Dobrze, że jest w ładnym kolorze bo srebrny metalik ;D rdzy nigdzie nie widziałem nawet najmniejszej oznaki.

Mam jeszcze tylko nadzieje, że spalanie 6 litrów i nie więcej. Bo na benzyne nie urobie:(
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 18:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


zapomnialem jeszcze dopisac- sprawdz i oczysc zaciski hamulcowe i tylne hamulce- to dosc slabe punkty uno - po tylku latach napewno trzeba wymienic gumki Wink no i konserwacja podwozia (tak jak kolega radzi ) - cala podloga, podloga i koniecznie dol drzwi Wink sprawdz tez bak (moze byc skorodowany)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 19:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Widzę, że doprowadzenie autka po długim postoju do stanu używalności pochłonie kilkaset złotych.. no ale jak sie chce jezdzic to trzeba placic Wink i tak w sumie samochód odziedziczylem to troche go doinwestowac moge ;D

Jeszcze pytanko co do opon, wizualnie wygladaja w porządku nawet te wloski z boku są jeszcze. Wiadomo, że guma się starzeje więc lepiej byłoby wymienić. Jazda na takich grozi rozerwaniem opony albo cos w tym stylu? Bo koszt kompletu ogumienia to okolo 400zl pewnie, a na to niestety zabraknie funduszu
Powrót do góry
marek.dino5

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: SCENIC 1,9 DTI 2000r/DUCATO 2,3MJ II 2011r.
Piwa: 33/38
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 19:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Panowie to autko ma najechane 6000 tys km.dlaczego każecie koledze wymienić pół samochodu.Kolego zmień olej wraz z filtrem oleju i w drogę.Inne części które byś wymienił w tym aucie posłużą ci o wiele krócej niż starsze orginały które w nim są. Laughing
_________________
Powrót do góry
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 19:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Tylko ja sie wlasnie obawiam, żeby coś co jest nieruszane przez dłuższy czas, czyli może być sparciałe, skruszałe, czy po prostu mniej wytrzymale ;D chyba najlepiej bedzie zaprowadzic go do jakiegos mechanika ktory obejrzy co trzeba wymienic Wink olej na pewno ;D
Powrót do góry
marek.dino5

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: SCENIC 1,9 DTI 2000r/DUCATO 2,3MJ II 2011r.
Piwa: 33/38
Wysłany: Nie 15 Sty 2012, 19:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Wymień olej wraz z filtrem i przejedz się nim trochę w tydzień wyjdą pozostałe mankamenty jak będą jakieś. Laughing
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System